Podano do łóżka #118: Czarujący pies i historia pewnego bankructwa

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie historię pewnego smutnego bankructwa, zapowiedź nadchodzących trendów w storytellingu i sposoby na walkę z ucinającym zasięgi Facebookiem. Dowiecie się też, z czym zestawiać Ultra Violet, co do powiedzenia ma twórca Comic Sans, jak pięknie podawać jedzenie i czego można nauczyć psa. Zobaczycie w końcu 35 wnętrzarskich DIY, nowy projekt znanej blogerki, telewizor, który można zwinąć w rulon i czujnik, który uchroni nas przed rakiem skóry. Miłego czytania wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Nieważne, że pięć lat temu dokumenty kredytowe podpisywałam w dżinsach Armani, szpilkach Louboutin i idealnie leżącym płaszczu Marc O’Polo, a pod bank przyjechałam czarną, sportową Giuliettą (scudetto per sempre, alifisti człowiek się rodzi i pozostaje na całe życie). Ważne, że ugodę z bankiem zawierałam będąc ubrana w trampki za 18 złotych oraz koszulę z secondhandu, a przyjechałam tramwajem. Na gapę. Czyli Karolina z bloga Życie 2.0 i ważny, niełatwy tekst. Przeczytajcie, bo warto.


 Ja wiem, że wszyscy kochają słodkie filmy z kotkami, ale zobaczcie tylko, co potrafi ten pies:


 Storytelling rozgościł się w marketingu, komunikacji oraz w PR i nie zanosi się, żeby zniknął w najbliższym czasie. Natomiast będzie ewoluował. W jakim kierunku? Trendy w storytellingu wyznacza trójkąt storytellingu, na który z jednej strony składa się opowieść, pozostałe zaś elementy to widownia (co lubią, gdzie spędzają czas) oraz narrator. Porozmawiajmy zatem o tym, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Czyli Paweł Tkaczyk i trendy na 2018 rok.


 Kiedyś telewizory przypominały wielkie pudełka, dziś są ultra-cienkie i lekkie. Okazuje się, że można jednak iść o krok dalej i zaprojektować telewizor, który bez problemu będzie można zwinąć w rulon. Jak to możliwe? O niezwykłym pomyśle od LG przeczytacie na label-magazine.com.


 Po zeszłorocznym zestawieniu, wydawało mi się, że już nic mnie nie zaskoczy, ale blogosfera wnętrzarska znów skoczyła o rok świetlny. Niesamowicie się rozwija! Powstają wspaniałe projekty własne, aranżowane są już nie tylko pomieszczenia, a całe apartamenty. Blogerki rozwijają swoje zdolności DIY, aranżacji wnętrz, fotografii i wiele innych. Czyli Kasia Bobocińska z bloga Conchita Home i 35 wnętrzarskich DIY, które zapamiętała z 2017 roku.


 L’Oréal połączył siły z projektantem Yvesem Béharem, aby stworzyć czujnik, który ma pomóc nam ustrzec się przed rakiem skóry. Czujnik mierzy naszą ekspozycję na słońce, a zebrane informacje przekazuje do aplikacji, wykorzystując bezprzewodową technologię Near Field Communication (NFC), która działa z wykorzystaniem indukcji pola magnetycznego i która jest powszechnie stosowana w systemach płatności zbliżeniowych. Będzie przełom? Więcej ponownie na label-magazine.com.


 Prowadzisz bloga, masz własny fanpage i po raz kolejny paraliżuje Cię news o tym, że Facebook tnie zasięgi? Poznaj 7 pomysłów na to, jak sobie z tym radzić. Podpowiada Karol Lewandowski z bloga busemprzezswiat.pl.


 Chcę, żebyście wiedzieli, że zaczynałam od niczego i że każdy może coś takiego zrobić. Pracowałam na etacie, studiowałam zaocznie, wynajmowaliśmy z M. kawalerkę. Nie miałam żadnego instagramowego loftu, wnętrzarskich nowości czy drogich wyjazdów. Ale wiecie co? Świetnie sobie radziliśmy, mieliśmy dokładnie tyle ile potrzebowaliśmy. Wtedy właśnie M. popchnął mnie do założenia bloga, bo nieustannie o tym mówiłam. Więc zaczęłam. Z tym co miałam i to w miarę upływu czasu wcale się nie zmieniało. Moje domowe biuro, którym wszyscy się zachwycali, to było nic innego, jak 4 szufladki z IKEA za 30 zł (wciąż je zresztą mam) i biurko za 100 zł ustawione pod ścianą. Było dobrze i miałam cel. Czyli Adrianna Zielińska z bloga Alabasterfox o swoim najnowszym projekcie.


 Infantylny i niepasujący do poważnych treści – to Comic Sans, który pojawia się zarówno na zaproszeniach urodzinowych, jak i w dokumentach biurowych. Twórca najbardziej wyśmiewanego fontu tłumaczy, dlaczego jego dzieło powinno być szanowane. O tym, co na swoją obronę ma Vincent Connare, przeczytacie na łamach serwisu F5.


 Na naszym Instagramie wciąż zimowo. Zapraszam do obserwowania, jeśli jeszcze tego nie robicie.


 Ultra Violet ma nawiązywać do bezkresu kosmosu, inspirować do poznawania tego, co nas czeka oraz pobudzać do odkrywania świata poza ramami, które dotychczas znaliśmy. Enigmatyczne fiolety to także symbole łamiącej konwencjonalne zasady kontrkultury i indywidualności, kojarzonej z gwiazdami popkultury, jak Prince czy Jimi Hendrix. Głębia Ultra Violet ma zachęcać do eksperymentowania, przesuwania granic i nonkonformizmu. Czyli Paulina Szczepańska z bloga One Little Smile bierze pod lupę kolor 2018 roku wg Instytutu Pantone.


 Nie wiem, jak Wy, ale ja w takie filmiki mogłabym wpatrywać się godzinami:


Zdjęcie główne: Brooke Lark/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina Regucka

Dziękuję! :) ;)

Karolina Regucka

Kłaniam się nisko. :)

Katarzyna Płuska

Cieszy mnie ogromnie obecność Karoliny – Życie 2.0. Niesowita osobowość i historia. Ten tekst o bankructwie jest mocny, prawdziwy. Ale za to na drugim biegunie mamy ten, jak szukać faceta po trzydziestce :-) Polecam :-)

Paweł Terpiłowski

Garść ciekawych linków, w sam raz na powolny poniedziałek :)