Podano do łóżka #126: Książki, NASA i zniżki na Riska

W dzisiejszym odcinku cyklu czeka na Was świetny wywiad z szefową wydawnictwa Mamania, namiar na dziewczyńską grupę wsparcia oraz mój profil na Instagramie, a także ogromną promocję na rzeczy z Risk made in Warsaw. Poznacie też najgorsze sposoby na motywowanie dziecka, historię programistki z NASA, niesamowite place zabaw oraz powody, dla których Przystanek Woodstock po tylu latach musi zmienić nazwę. Zobaczycie też 100 plakatów na każdą okazję, genialnie przerobione mieszkanie, kolejny odcinek programu „Przy kawie o sprawie” oraz ASZdziennik w szczytowej formie. Miłej lektury wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Jak wydawca pozyskuje nowe tytuły? Jakimi kryteriami kieruje się oceniając otrzymywane od autorów propozycje książek? Jak zainteresować wydawcę własną książką? Jaki procent z ceny okładkowej książki może zarobić autor wydający książkę z tradycyjnym wydawnictwem i czy jest w ogóle szansa żeby w tradycyjnym modelu wydawania zarabiał więcej? Czyli Michał Szafrański z bloga Jak oszczędzać pieniądze i Anna Zdrojewska-Żywiecka z wydawnictwa Mamania w przeciekawej i pełnej konkretów rozmowie. Polecam mocno wszystkim, których interesują realia polskiego rynku książki.


 Nadchodzi 20 lipca 1969 roku, a ty po pokonaniu 384 400 kilometrów w przestrzeni kosmicznej wchodzisz na orbitę srebrnego globu. Lądownik odłącza się od statku, zbliża się do powierzchni i 3 minuty przed spotkaniem ze skalistym podłożem… ekrany w całej kabinie wypełnia tylko jeden, czerwony napis: ERROR. To nie jest komfortowa sytuacja. Czyli Daniel Kotliński na łamach The Mother MAG oraz Margaret Hamilton, programistka z NASA.


 Na moim profilu na Instagramie ostatnio trochę więcej mnie. Także gadającej na InstaStory – jeśli jeszcze Was tam nie ma, chodźcie!


 Ja wiem, że mnóstwo ludzi kocha tablice motywacyjne i że tym wpisem wiele osób wpisze mnie na swoje #czarnolisty. Te wszystkie cudowne i kolorowe plusiki, minusiki, słoneczka, chmurki, biedronki i pająki, które nieustannie pokazują naszemu dziecku jego postępy. Trudno im się oprzeć. One są takie proste, takie klarowne, takie oczywiste…i najczęściej takie nieskuteczne. A dzisiaj poznałem coś, co jest jeszcze gorszym pomysłem, który nie tylko należałoby wziąć, wsadzić do sejfu i zakopać bardzo głęboko (najlepiej jeszcze głębiej niż Jumanjii), ale i pokazuje dlaczego sama tablica też należy do tej samej grupy. Czyli Kamil Nowak, znany też jako Blog Ojciec, i kolejny ważny wpis.


 Nie będzie już więcej Przystanku Woodstock. Poinformował o tym Jurek Owsiak na specjalnej konferencji, w której podsumował 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten legendarny już w Polsce festiwal zmienia nazwę. Na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się po raz pierwszy festiwal Pol’and’Rock. Czym spowodowana jest zmiana i czy nowa nazwa się przyjmie? O tym opowie Wam dziennikzachodni.pl.


 Po raz kolejny zapraszam też do dołączenia do naszej babskiej grupy wsparcia. Grupa nazwa się Fajne dziewczyny i – jak sama nazwa wskazuje – mężczyźni nie mają do niej wstępu. Jeśli więc masz problem lub pytanie, albo po prostu – chcesz się wygadać – dołącz do nas!fajne dziewczyny


 Sama nie wiem, ile razy dostawałam zapytanie, czy moje plakaty są gdzieś zebrane w jednym miejscu. Myślę, że żeby to zliczyć, zabrało by rąk i mi, i Kamilowi. Kocich łap też by zabrakło. W końcu znalazłam chwilę, żeby „wyłowić” je wszystkie i „podać na tacy”. Czyli Magda Mirkowicz z bloga My Pink Plum i 100 plakatów do druku na każdą okazję!


 A jeśli chcecie zobaczyć niezwykłe place zabaw, to koniecznie kliknijcie w ten link. Nie wiem, jak na nie trafiłam, ale człowiek aż chce wrócić znowu do czasów dzieciństwa! Niesamowite miejsca, sami zresztą zobaczcie.


 Czy bić mężczyzn? Cóż, choćby człowiek nie chciał, to jest to jednak przykry obowiązek każdej żony… Brzmi absurdalnie? Bo polska sytuacja społeczna i polityczna też jest ostatnio aż nadto absurdalna. Jeśli jeszcze nie znacie programu „Przy kawie o sprawie”, to nadrabiajcie prędziutko. Wspaniała rzecz.


 Z danych GUS-u wynika, że kobiety w Polsce zarabiają o 18,5 proc. mniej niż mężczyźni. Daje to aż 18,5 proc. mniej szans, by całą pensję przehulały na jakieś głupoty. Ciężar i odpowiedzialność za dysponowanie większym budżetem biorą na swoje barki mężczyźni. Gdy dojdą do tego niższe szanse kobiet na awans, niechęć pracodawców do bezpiecznych form umowy, przemoc ekonomiczna czy długi alimentacyjne, przed Polkami otwierają się szerokie perspektywy rozwoju. Zamiast robić karierę mogą np. zająć się domem. Czyli śmiechu przez łzy ciąg dalszy. Tym razem płacze z nami ASZdziennik. Też piękne.


 Konstancja Mora Korytowska i Jurek Markowicz mieszkają w ponad 100-letniej kamienicy. Para zakochała się we wnętrzu od pierwszego wejrzenia, choć mieszkanie nie wyglądało jak obecnie. Pomieszczenie przypominało gruzowisko. Konstancja i Jurek sami wyremontowali wnętrze. Jak mówią, remont zrobili po kosztach. Jednak wiele elementów w mieszkaniu zaskakuje. Skąd pomysł na łóżko bez nóg, chowany w ścianie stół, czy szklaną szybę w łazience? Ile czasu trwał remont? O tym dowiecie się z programu Dzień Dobry TVN.


 A na koniec – najlepsze! Czyli ogromna wyprzedaż rzeczy mojej ukochanej marki, czyli Risk made in Warsaw. Polecam mocno, chodzę w tych ubraniach od kiedy są na rynku i z każdym rokiem kocham je coraz mocniej!

risk made in warsaw


Zdjęcie główne: Peter Berko/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments