Podano do łóżka #149: Biedroń na premiera i piknik z gwiazdką Michelin

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie o tym, że zasady nie mają sensu w wychowywaniu dzieci, Szkocja zamierza rozdawać za darmo podpaski i tampony, a chodzenie bez stanika potrafi być całkiem przyjemne. Dowiecie się też, kto woli budować szkoły w Kenii zamiast leżeć w 5-gwiazdkowym kurorcie, za pomocą jakich narzędzi zaaranżować dowolne wnętrze, gdzie szukać ciekawych linków z sieci oraz jak dobrze potrafią bawić się dorośli. Będzie też Robert Biedroń na premiera, feministyczny kalendarz na wrzesień, sposób na piknik z gwiazdką Michelin oraz licytacja obrazu, którego autorem jest… sztuczna inteligencja. A zatem – miłego czytania wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć: 

 Kiedyś usłyszałam historię dziewczynki, która wracała z tatą z przedszkola i prosiła go, żeby poniósł ją na rękach. Tata odpowiedział, że to wykluczone, bo jest już duża i nie będzie brał jej na ręce. Taką ma zasadę i już. Doszli do domu – przodem szedł tata, za nim snuła się bardzo zmęczona córka. Następnego dnia dziewczynka trafiła do szpitala, bo okazało się, że jej zmęczenie było pierwszym objawem choroby. Ojciec nie potraktował jej poważnie, koncentrował się na tym, by konsekwentnie nie brać już córki na ręce. Ona do tej pory ma do niego o to żal. Czyli Agnieszka Stein i Monika Tutak-Goll na łamach serwisu wysokieobcasy.pl w wywiadzie o tym, że zasady i reguły w wychowaniu dzieci nie mają sensu. Bardzo mądry i potrzebny tekst.


Od 4 lat latam z przyjacielem co roku do Kenii, gdzie adoptujemy dzieciaki, wysyłamy ich do szkoły i zapewniamy jedzenie. Rok temu zebraliśmy ponad 32000 zł, w tym natomiast zebraliśmy 32500 zł i za te pieniądze budujemy szkołę plemieniu samburu na sawannie. Brzmi abstrakcyjnie, ale to takie nasze wakacje, zamiast leżeć w kurorcie 5* to pomagamy ludziom przy okazji dobrze się bawiąc. W tym roku poprzeczkę zawiesiliśmy wysoko, bo chcemy zebrać 100.000 PLN. Jeśli chcecie i możecie pomóc Hubertowi i jego koledze, dołączcie proszę do zbiórki. Ja już to zrobiłam, tutaj jest LINK. A tu trochę materiału z poprzednich lat:


 To nie jest tak, że nie lubię staników. Nie lubię sztywnych drutów, ciasnego czegoś na plecach (a przecież obwód musi być ciasny), wpijających się latem ramiączek i gąbczastej zbroi. Nie cierpię push-upów, ale z jakiegoś powodu wielu producentów pcha je do wszystkich staników o małym obwodzie. W przypadku stroju kąpielowego praktycznie nie mam wyboru – mam taką budowę ciała, że zwykłe biustonosze zbierające biust do miseczki formują go w kule. Czyli Anna Kęska z bloga Ania maluje i tekst o chodzeniu bez stanika.


 Pod koniec sierpnia skończyłam 32 lata. I wiecie, jak jest? Jest pięknie!


 Urządzanie wnętrz to zawsze źródło niekończących się pytań i decyzji do podjęcia. Mając pod ręką architekta, sprawniej pozbywamy się tych dylematów, ale doskonale wiem, że dla większości z nas morze wydatków jest tak przerażające, że wolimy wszystko robić sami – też przez to przeszłam. Na szczęście żyjemy w czasach pełnych narzędzi ułatwiających życie. Postanowiłam zebrać tutaj wszystkie, które wspomogły mnie w podejmowaniu decyzji na poszczególnych etapach projektowania i urządzania. Jestem przekonana, że okażą się przydatne. Czyli Paulina Szczepańska z bloga One Little Smile i bezpłatne narzędzia, które pomogą w aranżacji wnętrz.


 Jeśli wydaje Wam się, że wszyscy kiedyś muszą dorosnąć, to spieszę donieść, że niekoniecznie:


 Dwóch hiszpańskich szefów kuchni z dwoma gwiazdkami Michelin oferuje pikniki w pudełkach. To nowy pomysł celebrowania czasu ze znajomymi i rodziną na świeżym powietrzu z przepysznym jedzeniem. Brzmi pysznie? Więcej na łamach serwisu F5.


 Serena od  lat nie tylko w niesamowitym stylu walczy o najwyższe laury na korcie, walczy też o prawa kobiet. Otwarcie wypowiada się m.in. na temat nierówności płacowych, dotyczących przede wszystkim kobiet czarnoskórych. Walczy również z seksizmem na korcie, którego sama pada ofiarą. Siłowy styl gry i atletyczny wygląd sióstr Williams, który przyczyniał się do ich sukcesów, od zawsze miał swoich krytyków, którzy mają jedno „słuszne” wyobrażenie na temat kobiecego tenisa, który wg nich powinien być zwiewny i delikatny. I słaby. Serena pokazuje takim heheszkom, gdzie ich miejsce. Czyli Ada T. Kosterkiewicz z bloga Rzeczovnik i feministyczny kalendarz z Sereną Williams w roli głównej.


 W październiku nowojorski oddział Christie’s wystawi na aukcję pracę francuskiego kolektywu artystycznego Obvious. Obraz jest dość mrocznym przedstawieniem mężczyzny, ubranego w szaty kaznodziei, z niedokończonymi partiami płótna, co mogłoby być zamysłem twórcy. Jednak zamiast świadomych decyzji, podejmowanych przez artystę lub jego wprawną rękę, tych wyborów dokonała sztuczna inteligencja. Czyli portal Rynek i Sztuka i tekst o dość niezwykłej licytacji.


 Robert Biedroń na premiera? Boże, tak bardzo jestem na TAK! i Wy też bądźcie, póki nie umarła nadzieja:


 Z przeprowadzonych niedawno przez organizację Women for Independence badań wynika, że aż 45 proc. szkockich uczennic i studentek nie zawsze ma pieniądze na zakup podpasek czy tamponów. Wiele młodych kobiet często staje przed wyborem: opłacić codzienne wydatki czy kupić podpaski. Niektóre z nich w czasie menstruacji po prostu zostaje w domu i zamiast podpasek albo tamponów używa… papieru toaletowego, jednorazowych ręczników, a nawet gazet i kawałków starych ubrań. Czyli polityka.pl o tym, że Szkocja wprowadza darmowe podpaski i tampony.


 Są takie rzeczy, o których człowiek zawsze marzył, chociaż nie miał o tym zielonego pojęcia. Jedną z  nich jest to małe, sprytne urządzenie, które wydaje dźwięk stukających o bruk kopyt, kiedy jedzie się rowerem. Sprzedaż jest chwilowo wstrzymana, ale wkrótce Trotify powinno być ponownie dostępne. Czyli Magdalena Stępień, znana też jako Tattwa, i zbiór ciekawych linków, tym razem w temacie bycia bliżej natury.


Zdjęcie główne: jeshoots.com/pexels.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments