Podano do łóżka #153: Nawet ładne dziewczyny chcą tylko wyjść za mąż

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie o nowej książce Janka Favre, hotelu w Krynicy Zdroju, kolekcji ubrań dla chorych dzieci oraz Polkach, które tłumnie ruszyły do wyborów. Poznacie też sprawdzone techniki makijażu, ciekawostki na temat Garfielda i nieszablonowy profil na Instagramie. A poza tym złapiecie namiar na nasze zdjęcia, dwa świetne kawałki polskich wykonawców, dziewczyńską grupę wsparcia i… księgarnię, sprzedającą kiełbasę. Dobrego czytania (i słuchania) wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Jak się malować? Jak zrobić makijaż, aby ukryć zmęczenie? Jak malować oczy? Prawda jest taka, że makijaż jest dla mnie jak druga skóra i bardzo dobrze się w nim czuję, ale również taka, że jestem w tym temacie absolutną amatorką technik makijażu, która co nieco podglądała na YouTube. Natomiast malując się codziennie od kilkunastu lat, wypracowałam sprawdzone u mnie techniki makijażu, dzięki czemu lista moich kosmetyków jest niemal stała, podobnie jak czynności, które wykonuję codziennie. Czyli Agnieszka Kudela i instruktaż, jak zrobić makijaż krok po kroku. Z masą filmów i zdjęć, więc naprawdę warto!


 Kluby, puby, domówki i ludzie szukający rozwiązania swoich problemów. Czy seks okaże się ich upragnionym lekarstwem? Uniwersalną tabletką na ból głowy i duszy? Noc w środku juwenaliów pełna jest wykrzyczanych pytań. Dzień przynosi odpowiedzi, których nikt nie chce słyszeć, nawet gdy są wypowiedziane szeptem. Czy uwierzysz bohaterom, przekonującym siebie nawzajem, że „to tylko seks”? Czyli Jan Favre z bloga stayfly.pl i jego nowa książka! Po więcej śmigajcie na  www.ToTylko.pl.


 Trzy kraje zdecydowały się nazwać kota inaczej. Choć Garfield znany jest niemal pod każdą szerokością geograficzną, w trzech państwach słynny kot nosi inne imię. W Szwecji wabi się Gustaf, w Norwegii – Pusur, a w Islandii – Grettir. Nie wiadomo, co podkusiło Szwedów i Norwegów do zmiany, ale uważa się, że islandzki tłumacz pasków publikowanych w porannej gazecie zmienił imię na Grettir, ponieważ kot był rudy, tak jak islandzki banita i bohater narodowy Grettir Ásmundarson. Czyli booklips.pl i 9 ciekawostek, dzięki którym lepiej poznacie Garfielda.


 Jeśli uwielbicie piękne i nieszablonowe profile na Instagramie, to koniecznie poznajcie @momimfine. Prowadzący go Jonathan Kubben Quiñonez zaskakuje z każdym zdjęciem!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jonathan Kubben Quiñonez (@momimfine)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jonathan Kubben Quiñonez (@momimfine)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jonathan Kubben Quiñonez (@momimfine)


 Badania pokazują, że w wyborach samorządowych 21 października wystartuje rekordowa od 2006 r. liczba kobiet. Polki wystartowały do walki o stanowiska w sejmikach, radach miast i powiatów, a także w wyścigu do foteli prezydentek, wójciń i burmistrzyń. Nie tylko mnie to nie dziwi, ale wręcz się tego spodziewałam, bo dobrze znam Polki. Jestem jedną z nich. Czyli Natalia Waloch, wysokieobcasy.pl i tekst o tym, że prezes Kaczyński przeholował i zadarł z Polkami.


 Nieustannie zapraszam Was też na nasz profil na Instagramie. Tam pojawiamy się ostatnio najczęściej!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Joanna Pachla (@joannapachla)


 Pobyt w pobliskiej Krynicy Zdroju od dziecka traktowałam jak coś magicznego. To było jak fantazyjna podróż do innego wymiaru, do miejsca, które wydawało mi się  nierealne, bajkowe. Miasteczko kuracjuszy, wyjątkowego malarza, niebieskiego budynku muzeum, wody mineralnej w ceramicznych flakonikach z rurką i pluszowego białego niedźwiedzia z którym można było zrobić sobie zdjęcie. Nie pamiętam czy poinformowano mnie, że Nikifor niestety nie żyje już od wielu lat, ale zawsze wypatrywałam go wśród miejscowych rysowników, którzy chętnie rozstawiali się pod Pijalnią i upłynniali swoją sztukę, na ogół wątpliwej jakości. Czyli Justyna Stasiek-Harabin z bloga La Minerva i hotel „Patria” w Krynicy Zdroju.


 Przypominam też, że na Facebooku funkcjonuje nasza dziewczyńska grupa wsparcia. Grupa nazywa się Fajne dziewczyny i możecie na niej zapytać o wszystko – pod własnym nazwiskiem bądź anonimowo. Zapraszam!

fajne dziewczyny


 Marks&Spencer wypuścił kolekcję odzieży na jesień-zimę 2018/2019 zaprojektowaną dla niepełnosprawnych dzieci. Tym samym marka jest jedynym w Wielkiej Brytanii detalicznym sprzedawcą, który wprowadził na rynek odzież przeznaczoną dla dzieci z niepełnosprawnością sensoryczną i fizyczną. Więcej o kolekcji przeczytacie na łamach serwisu nowymarketing.pl.


 Wiem, że teraz jest szał na „Kler” (który, swoją drogą, recenzowałam Wam pod tym linkiem) i wszyscy zachwycają się talentem Arkadiusza Jakubika, ale powiem Wam, że sama kocham go momentu, kiedy pierwszy raz usłyszałam tę piosenkę. Przed Wami Dr Misio i „Nawet ładne dziewczyny”:


 Księgarnia z niemal stuletnimi tradycjami działająca w miasteczku Bad Sooden-Allendorf zdecydowała się wprowadzić do swojej oferty pieczywo, kiełbasę i inne regionalne produkty spożywcze. Wszystko po to, by ratować się przed spadającymi przychodami. Czyli raz jeszcze booklips.pl i smutna prawda o dzisiejszym rynku czytelniczym.


 A z muzycznych perełek jeszcze jedna – Brodka & A_GIM i „Wszystko, czego dziś chcę”  serialu Rojst na Showmax. Doskonała:


Zdjęcie główne: Jennifer Pallian/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments