Podano do łóżka #155: „Głuchnąc od hałasu. Ślepnąc od świateł”

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie wywiady z Martyną Wojciechowską i Mariną Abramović, zobaczycie fragment serialu „Ślepnąc od świateł”, śmieszny filmik z koalą i nietypową reklamę myszek dla leworęcznych. Dowiecie się też, ile kosztuje chrzest, co było nie tak z reklamami McDonald’s, kiedy patyczki do uszu znikną ze sklepowych półek oraz co robi w kiosku Dawid Podsiadło. Będzie też o tym, czy polskie godło to plagiat, co nowego planują Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio oraz co tam słychać na moim profilu na Instagramie. Miłej lektury wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Pojawiły się wątpliwości, czy polskie godło nie jest plagiatem. Elisa Beetz-Charpentier to urodzona w Belgii francuska rzeźbiarka, malarka i autorka medali. Nie zyskała zbyt wielkiej sławy, o czym może świadczyć fakt, że wpis na jej temat jest tylko w niemieckojęzycznej Wikipedii. Czy powinna trafić do podręczników jako autorka polskiego godła? Taki wniosek płynie z badań kieleckiego heraldyka dr. Jerzego Michty. Więcej o tym na łamach serwisu rp.pl.


 Na ulicach szwedzkich miast pojawiły się płachty z reklamami McDonald’s. Przechodniów zaskoczyło zapewne, że wszystkie slogany były napisane z błędami. Okazało się jednak, że to nie pomyłka, lecz celowy zabieg. O niezwykłej akcji z okazji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji przeczytacie na łamach label-magazine.com.


 Kiedy moi rodzice zmarli, poczułam ulgę. Być może nawet mnie na swój sposób kochali, ale coś pani powiem: pierwszy raz przytuliłam matkę, gdy miała już zaawansowaną demencję i pozwoliła na to, bo już mnie nie rozpoznała. Czyli Marina Abramović w rozmowie z Pauliną Reiter na łamach serwisu wysokieobcasy.pl.


 Zatop nas, Boże, bo nie potrafimy ani myśleć, ani kochać. Bo tego nie chcemy. Bo idziemy przez las. Pijani od słów. Głuchnąc od hałasu. Ślepnąc od świateł. Czyli za nami premiera wszystkich odcinków serialu „Ślepnąc od świateł”. Widzieliście? Ja jeszcze nie.


 130 zł – tyle średnio trzeba zapłacić za ochrzczenie dziecka w polskich parafiach, ale konkretnych kwot księża nie lubią podawać – wynika z badania Instytutu Badawczego ABR SESTA na zlecenie Wirtualnej Polski i money.pl. Znacznie częściej słyszymy, że za sakrament się nie opłaci. „Ochrzcimy nawet za darmo, też będzie dobrze”. Więcej o tym, ile kosztuje chrzest, na łamach serwisu money.pl.


 Czy miewam się dobrze? Nawet bardzo. Na bieżąco możecie obserwować mnie na moim profilu na Instagramie. @joannapachla – zapraszam!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Joanna Pachla (@joannapachla)


 Macierzyństwo to najważniejsza i najbardziej inspirująca podróż w moim życiu. Jednak w przeciwieństwie do większości podróży… tej akurat nie da się zaplanować (śmiech). Nie wiesz, dokąd zmierzasz, co cię czeka po drodze, nie masz ani mapy, ani GPS’a. Macierzyństwo nigdy się nie kończy, bo przecież kiedy zostajesz mamą to będziesz nią już na zawsze, do końca życia. I za każdym razem, kiedy wydaje ci się, że masz nad wszystkim kontrolę, to właśnie wtedy następuje zmiana: dziecko się zmienia, rozwija, ma inne potrzeby i w naszym życiu następują podporządkowane temu zwroty. Więc to jest niekończąca się podróż. Jedyna w swoim rodzaju. Czyli Martyna Wojciechowska i Anna Lewandowska w rozmowie na temat macierzyństwa. Więcej na stronie blog.babybyann.com.


 Czasami dochodzę do wniosku, że lepiej sprawdziłbym się w kiosku – napisał Dawid Podsiadło. I jak napisał, tak zrobił. Zobaczcie to!


 To już oficjalne! Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio podejmą kolejną współpracę. Razem nakręcą film, który będzie adaptacją książki Davida Granna pt. „Czas krwawego księżyca”. Scenariusz napisze Eric Roth, który wcześniej pracował m.in. nad „Forrestem Gumpem”. Zdjęcia mają rozpocząć się latem przyszłego roku. Więcej przeczytacie na łamach serwisu kultura.onet.pl.


 X-Kom idąc tropem nierzadko zaskakującego (choć rzadko skandalizującego) Pornhuba postanowił stworzyć niezwykle kreatywną akcję reklamową dla swoich produktów. Stawiając się w roli obrońcy praw i interesów osób leworęcznych, zwrócił uwagę na fakt ich dyskryminacji wśród producentów sprzętu… I proszę mi wierzyć – to wcale nie jest głupie. Więcej o tym opowie Wam Jakub Szczęsny na łamach serwisu antyweb.pl.


 Parlament Europejski przegłosował w środę większością głosów zakaz sprzedaży i używania plastikowych, jednorazowych przedmiotów, takich jak kubki, talerzyki, sztućce, patyczki do uszu. Zacznie on obowiązywać od 2021 roku. Więcej na łamach serwisu wirtualnemedia.pl.


 A w ramach odprężenia:


Zdjęcie główne: Patrick Tomasso/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ania

Jak zwykle wieleeee świetnych artykułów! Lecę czytać :)