Podano do łóżka #156: Chciał zabić, bo kolega zdradzał mu finały książek

W dzisiejszym odcinku cyklu dowiecie się, jak sprawić radość dzieciom z domów dziecka, jak zrobić sobie dobre selfie, ilu przytuleń dziennie człowiek potrzebuje do szczęścia oraz czemu peruki nie wyglądają na żywo zbyt ładnie. Zobaczycie też fajne profile na Instagramie, świetny fanpage na Facebooku i śmiesznego kotka. Przeczytacie także nowy tekst Jacka Kłosińskiego, tekst o relacji matki i córki, newsa o nietypowej próbie zabójstwa, a także mądry wywiad z nauczycielem roku. Dobrego dnia wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Macie ochotę na dobry uczynek? Jeśli tak, to Fundacja One Day zaczęła zbiórkę świątecznych prezentów dla dzieci z domów dziecka z całej Polski! Aby podarować prezent podopiecznemu placówki, wystarczy wejść na stronę oneday.com.pl i z Tabeli Marzeń wybrać ten, którym chcemy sprawić radość jednemu z dzieci. Ale nie czekajcie zbyt długo, prezenty są zbierane tylko do 2 grudnia!


 Zapraszam Was na swój profil na Instagramie. Pojawiamy się tam zdecydowanie najczęściej!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Joanna Pachla (@joannapachla)


 Możesz narobić sobie wstydu na różne sposoby, ale przewidywanie przyszłości jest na pewno jednym z tych bardziej niedocenianych. Stań na środku, zacznij opowiadać o tym, co stanie się za kilka lat i patrz jak dzieje się dokładnie odwrotnie. Przykłady? Bill Gates w 1981 roku ogłosił, że nikt nigdy nie będzie potrzebował więcej niż 637KB pamięci w swoim komputerze, a niejaki Alex Lewyt w 1955 roku zapowiadał, że odkurzacze napędzane energią atomową będą w ciągu 10 lat standardem w każdym domu. Czyli Jacek Kłosiński z bloga klosinski.net i tekst pt. Dawno nie było Cię w pracy, martwię się.


 Jak zrobić sobie dobre selfie? 11 niezawodnych tricków przedstawi Wam wraz ze swoim gościem Ewa Grzelakowska-Kostoglu z kanału Red Lipstick Monster.


 Zabrałam mamę na jej 60-kę do Bangkoku. W moich obszernych relacjach z tego wyjazdu pojawiały się różne obrazki, od szalonej jazdy w tuk-tuku, przez wiśniówkę pitą na tajskiej wyspie. Kobiety słały mi przeróżne wiadomości – od ale super, też tak robię z mamą, po – zazdroszczę, ze swoją mamą mało co mnie łączy. Pisałyście – poradź, napisz jak mieć z mamą fajną relację. Tak naprawdę nie wiem, jaki jest złoty środek. Między matką, a córką zawsze będą spięcia. Albo w trakcie dojrzewania, albo przy wyborze ścieżki życiowej, przy okazji ślubu, na tematy dotyczące wychowania dzieci. Zawsze. Wydaje się to nieuniknione i niezależne od wieku, sposobu wychowania, czy kultury. Czyli Dagmara Hicks z bloga Cała reszta i tekst o trudnej relacji.


 Dlaczego peruki nie wyglądają ładnie na żywo? Tego z kolei dowiecie się z odcinka, jaki na swoim kanale na YT opublikowała Agnieszka Grzelak:


 Podobno, by przeżyć, potrzebujemy czterech przytuleń dziennie, by zachować zdrowie – ośmiu, a żeby się rozwijać – nawet dwunastu uścisków dziennie. Czy przytulanie może być zatem stosowane jak terapia? Dowiecie się tego z ostatniego artykułu na portalu wysokieobcasy.pl.


 Niezmiennie polecam Wam też fanpage Stan projektów. Będziecie rozdawać lajki tonami:


 System edukacji w Polsce ma cały czas poważny grzech na sumieniu: nie uczy umiejętności uczenia się nowych umiejętności, krytycznego i kreatywnego myślenia – to dwie strony tego samego medalu – oraz kompetencji intra- oraz interpersonalnych. Intra-, czyli komunikacji z samym sobą, uważności, samoświadomości i rozumienia swoich emocji, oraz interpersonalnych, czyli funkcjonowania w relacjach. Czyli Przemysław Staroń, dziennik.pl i wywiad pod mocnym tytułem „Nauczyciel roku bije w polską szkołę”.


 Jeśli uwielbiacie zdjęcia natury na Instagramie, to zerknijcie na profil Rachael Talibart:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Rachael Talibart (@rachaeltalibart)


 Naukowiec wchodzący w skład rosyjskiej ekipy badawczej na Antarktydzie został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna dźgnął swojego kolegę nożem, ponieważ miał dość, że ten wciąż zdradzał mu zakończenia książek. Czyli portal booklips.pl i równie zabawny, co przerażający news.


No to dobrego dnia wszystkim!


Zdjęcie główne: rawpixel/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Nika

Kochamy Staronia!