Podano do łóżka #162: Remigiusz Mróz, Primark i kubki z Myszką Miki

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie o tym, dlaczego do niektórych klubów panie wchodzą za darmo, jakie rady dla młodych pisarzy ma Remigiusz Mróz oraz co Justyna Sobolewska myśli o zamknięciu „Dwutygodnika”. Dowiecie się też, czym jest ZakonPrawdziwej Kobiecości, kiedy do Polski zawita Primark oraz gdzie szukać zimowych wyprzedaży i świetnych gadżetów z Myszką Miki. Zobaczycie też ciekawy projekt fotograficzny, zwiastun nowego filmu Paolo Sorrentino, zdjęcia internautów parodiujących pewne zdjęcie oraz zbiór opowiadań, inspirowany twórczością Edwarda Hoppera. A zatem – miłej lektury wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Nigdy nie zaliczyłam tylu nieprzespanych nocy co w latach 2002-2003. To był drugi rok studiów, złote czasy clubbingu. Miałam dwadzieścia lat i pusty portfel. Nie wchodziłam do knajp, w których musiałabym zapłacić za wstęp, bo nie miałabym wtedy za co kupić tam piwa. Ale miejsc, w których musiałabym płacić i tak nie było. Bo dziewczyny wszędzie wchodziły za darmo. Wtedy nie zastanawiałam się zupełnie dlaczego tak jest. Tak po prostu było. Mogłyśmy uznać to za przywilej bycia kobietą. Ale tak naprawdę nie ma to nic wspólnego z przywilejem. Nie kobiecym przywilejem, bynajmniej. Czyli Ada T. Kosterkiewicz z bloga Rzeczovnik i tekst o tym, dlaczego omija kluby, gdzie panie wchodzą za darmo.


 Jeśli oglądaliście w święta „Kevina”, to pewnie zainteresuje Was ten projekt:


 Kluczowe pismo o kulturze „Dwutygodnik” zamyka się w obecnym kształcie z końcem roku. Ministerstwo Kultury wstrzymuje finansowanie, za to będzie wydawać swój kwartalnik: „Napis”. Czyli Justyna Sobolewska na łamach serwisu polityka.pl o tym, jak państwo opiekuje się kulturą.


 Nie celebrując każdej chwili ciąży w najwspanialszy możliwy sposób i nie czując na każdym kroku jej czarującej magii, mam wrażenie jakbym była w tym filmie z Jane Seymour, w którym wszystkie kobiety są ubrane na biało według obowiązującego dress code’u, a ona wchodzi w krwistoczerwonej sukni. Jakieś wielkie faux-pas. Nie płaczesz ze wzruszenia na USG? Nie masz wyprawki zaplanowanej w najdrobniejszych szczegółach? Nie urządzasz w myślach i rzeczywistości pokoiku? Nie czujesz małych motylków miłości? To po co w ogóle mieć dziecko, jeśli nie jest to spełnienie Twoich najskrytszych marzeń? Czyli Marta Dziok-Kaczyńska z bloga Riennahera i Zakon Prawdziwej Kobiecości. 


 Jeśli chcecie zobaczyć naprawdę dobry film naprawdę dobrego reżysera, to do kin wchodzą właśnie „Oni” Paolo Sorrentino. Tego samego, który stworzył „Wielkie piękno”, „Młodość” i serial „Młody papież”:


 Nie załapałem się na szczyty popularności Maanamu. Ale pewien sposób myślenia, ciągła uwaga i wgląd w otaczającą rzeczywistość, zachwyt nad światem to to, co łączy mnie z Korą – mówi artysta Bruno Althamer, który zaprojektował mural. Mural, który zostanie odsłonięty już w styczniu w Warszawie i który będzie… reagował na pory roku. Więcej w serwisie wysokieobcasy.pl. 


 Mateusz Morawiecki opublikował zdjęcie z 8-letnim synem na rękach i… internauci poszaleli. Może dlatego, że zdjęcie wygląda sztucznie, bo chłopak sam śmiało dosięgnąłby tej choinki? W każdym razie, przeróbki to złoto:


 Nie ma chyba osoby, która nie znałaby obrazów Edwarda Hoppera. Malarstwo amerykańskiego artysty szczególnie cenią pisarze, stąd wziął się pomysł niezwykłej antologii opowiadań „W świetle i w mroku”. Znalazły się w niej historie zainspirowane twórczością Hoppera, napisane przez tak znanych autorów, jak Stephen King, Joyce Carol Oates, Lee Child czy Michael Connelly. Nad projektem czuwał Lawrence Block. Więcej na łamach booklips.pl. 


 Pełną parą ruszyły już zimowe wyprzedaże. Pod tym linkiem znajdziecie np. przeceny na buty – nawet do 40 procent. Sama zamawiałam u nich już masę razy i zawsze wszystko szło bez zarzutu:


Remigiusz Mróz podzielił się w swoim poradniku „O pisaniu. Na chłodno” zestawem praktycznych rad, które jego zdaniem powinny pomóc wszystkim, którzy rozmyślają o napisaniu własnej książki, są już w trakcie pracy nad tekstem lub borykają się z fazą przedwydawniczą. O czym powinieneś pamiętać, młody autorze lub młoda autorko, żeby zrobić postępy? Tego dowiecie się z zajawki na booklips.pl.


 Już wiosną 2019 roku klienci będą mieli okazję zrobić zakupy w pierwszym na polskim rynku sklepie sieci Primark. Firma docelowo planuje otworzyć w naszym kraju cztery sklepy. Więcej na łamach wprost.pl.


 A jeśli wśród Was są tak samo zafiksowani fani Myszki Miki, jak ja, to zerknijcie, co czai się pod tym linkiem. Mamy już od nich sporo gadżetów i zawsze jakość jest mega:


Zdjęcie główne: Amy Shamblen/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments