Podano do łóżka #163: Finał WOŚP, FAK of The Year i kalendarz do druku

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie podsumowanie roku Michała Szafrańskiego oraz reportaż o bliźniakach-wcześniakach, które bez WOŚP nie żyłyby nawet przez godzinę, Zobaczycie też próby spolszczenia nazw zagranicznych marek, genialne zdjęcie z lotu ptaka i algorytm, który przetwarza dowolne wideo w komiks. Poznacie też 5 przydatnych aplikacji, sposób na efektowne wyjście z windy oraz zasady przydatne w puszczaniu dzieciom bajek. Dowiecie się też, jaki produkt zyskał miano najbardziej skandalicznego produktu roku, jak emocjonujące może być zmienianie noworodkowi pieluchy i skąd pobrać darmowy kalendarz. Dobrego dnia wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 – Wchodzimy na oddział, maszyny piszczą, lekarze reanimują. Nie wiem, czy to moje dzieci, osuwam się na ścianę. Okazuje się, że nie, ale jak mam się cieszyć, skoro czyjeś dziecko umarło? Przeczytajcie proszę, jeśli choć przez chwilę zastanawialiście się, czy warto wpłacać na WOŚP. Czyli deon.pl i tekst o dzieciach, które bez ich sprzętu nie żyłyby nawet przez godzinę.


 Kolejny raz podjąłem się próby spolszczenia zagranicznych nazw. Tym razem wziąłem pod lupę także kilka polskich marek, które z jakiegoś powodu nie brzmią zbyt słowiańsko. W zestawieniu znajdują się także moje stare przeróbki z 2015 roku. Czyli… Adam Lapko i prawdziwy hit tego zestawienia:


 Gdybym chciał uprawiać działalność propagandową, to powiedziałbym, że mój 2018 rok 2018 był pasmem sukcesów. Szybkie napisanie kolejnej książki, 2,35 mln zł przychodu w 2018 r. (i zysk 1,75 mln zł), przekroczenie 6 milionów złotych łącznych przychodów z książki „Finansowy ninja”, sprzedaż ponad 69.000 egzemplarzy tej książki i zbliżenie się o włos do wyniku 10 milionów łącznych przychodów z działalności blogowej w ciągu ostatnich 6 lat. To wszystko prawda… ale prawdą jest też, że przez długi czas patrzyłem na kursor i nie wiedziałem jak zacząć to podsumowanie. Czyli Michał Szafrański z bloga Jak oszczędzać pieniądze i jego obszerne podsumowanie 2018 roku.


 Riennahera urodziła dziecko i jej statusy to niekiedy złoto:


 Twoje dziecko płacze po wyłączeniu bajki? Domaga się jej w ciągu dnia? Jeżeli zauważacie pewne problemy związane z oglądaniem bajek to ten wpis jest dla Was. W swojej karierze (pedagoga i rodzica) przeszłam wszystkie możliwe etapy: od zakazu oglądania bajek po opcję pełnego dostępu. Dziś napiszę Wam o tym, jak wypracowaliśmy pewien system, który u nas się w miarę sprawdza i dzięki temu jest lżej. Czyli Ania Trawka z bloga Nebule i 12 zasad, które stosuje w swoim domu.


 Jesteście na Instagramie? Jeśli tak, to koniecznie się tam spotkajmy: @joannapachla

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez wyrwanezkontekstu.pl (@joannapachla)


 Kalendarz z widokiem na poszczególne miesiące wisi u nas w kuchni i pomaga zorientować się w życiu rodzinnym każdemu domownikowi. Drukuję go corocznie zawieszam na podkładce z klipsem – dzięki temu kalendarz kosztuje mnie kilka groszy, a na wypadek pomyłek czy dużej zmiany planów, zawsze mogę dodrukować kolejną stronę. Czyli Agnieszka Kudela i darmowy kalendarz do pobrania! Do wyboru miesięczny i roczny.


 Wiecie, jak się robi wielkie wejście? Bo Celeste Barber wie:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Celeste Barber (@celestebarber)


 Jak wygląda najbardziej skandaliczny produkt 2018 roku? Tego dowiecie się od Ani Makowskiej, znanej też jako Doktor Ania. Zobaczcie, kto wygrał jej plebiscyt FAK of The Year.


 Chcecie poznać 5 aplikacji, dzięki którym ogarniecie się w nowym roku? Jeśli tak, to koniecznie wpadajcie na bloga aniamaluje.com – Ania Kęska zebrała w nim fajne narzędzia, jedno już sama ściągnęłam!


 A jeśli lubicie genialne zdjęcia, to popatrzcie na to. Kto zgadnie, co to?


 Polacy przygotowali algorytm, który przetwarza dowolne wideo w komiks (…). Wszystko opiera się na selekcji najciekawszych wizualnie klatek z filmów, a następnie dopasowywaniu ich do ramek i nadawaniu im charakterystycznego komiksowego stylu. Więcej o tym, jak działa Comixify, przeczytacie w serwisie F5.


Zdjęcie główne: augusta16/fotolia.com
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Kęska

No dobra, to którą apkę pobrałaś? :)