Podano do łóżka #166: Dopisane do listy marzeń: zobaczyć zorze polarne

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie o Biance Lipińskiej, nienawiści w sieci, szlachetnych założeniach Nestlé i wspólnym projekcie IKEA i NASA. Dowiecie się też, kogo warto śledzić na Instagramie, czym zachwycił matki Pampers, kto zamyka w pierścionkach zorzę polarną i ile pewien Polak dał za nowego Astona Martina. Zobaczycie też piękny reportaż ślubny, niezwykłą książkę z XIX wieku, mocno rozgrzewające – choć zimowe – zdjęcie oraz genialne plakaty „Doktora Who”. A zatem – miłego przeglądania wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Wrzucam w Google hasło „Blanka Lipińska”. Wyskakuje prawie pół miliona wyników. Głównie zdjęcia. Na nich duże piersi, płaski brzuch i m.in. firma kateringowa, która przywozi jej dietetyczne „pudełka”. Są też nagrane przez Lipińską filmiki „Jak zrobić dobrze kobiecie” (100 tys. wyświetleń na FB) i „Jak dobrze zrobić loda” (ponad 200 tys. wyświetleń). Jest też okładka jej książki ze zdjęciem połowy twarzy mężczyzny, tytułem „365 dni” i hasłem „Ojciec chrzestny i 50 twarzy Greya w jednym”. Wygląda znajomo, bo przez całe lato mijałam ją w drodze do kasy w Biedronce, Lidlu, a nawet Smyku. Czyli newsweek.pl i tekst o tym, że jak to pornograficzna powieść od miesięcy jest wydawniczym bestsellerem.


 Martyna Tola Piotrowska z bloga tolala.pl wraca do robienia reportaży ślubnych. Polecam mocno!


 100 000 komentarzy skasowaliśmy w WP w ciągu 24 godzin po morderstwie Pawła Adamowicza. Co trzeci napisany przez Was. To tak, jakbyśmy zorganizowali przyjęcie i z powodu obrażającego innych, skrajnie agresywnego, czasem naruszającego prawo zachowania musieli wyprosić co trzeciego gościa. Czyli Tomasz Machała na łamach wp.pl i tekst o tym, że dyskusja nie może oznaczać nienawiści.


 Maja Bohosiewicz napisała na Instagramie post, w którym w 99 procentach widzę też siebie. Obserwujcie ją, bo to mądra i fajna kobieta jest:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Maja Bohosiewicz – Kwaśniewska (@majabohosiewicz)


 Ręcznie wykonana książka „Nomenclature of Colours” była w XIX wieku kopalnią wiedzy i inspiracji dla artystów, biologów, naukowców i antropologów. Kolory są w niej posegregowane według odcieni, a każdy z nich opisany jest nazwą i tym, co zachwyca najbardziej: poetyckim odniesieniem do tego, gdzie ten kolor możemy odnaleźć w naturze. Dla przykładu kolor nazwany Apple Green można odnaleźć na spodnim skrzydle pewnej odmiany ćmy, a błękit pruski znajduje się na skrzydle kaczki. Więcej o tej niezwykłej publikacji (razem z pięknymi zdjęciami!) przeczytacie w serwisie F5.


 A co powiecie na pierścionki, które kryją w sobie… zorzę polarną? Marka Secret Woods pokazuje, że nie jest to niewykonalne:


 IKEA ogłasza kolejne współprace z prędkością światła. To porównanie nie jest przypadkowe, bowiem ostatnia informacja dotycząca kolaboracji szwedzkiego brandu to iście kosmiczny news. IKEA zaprosiła do współpracy NASA, a konkretnie Mars Desert Research Station w Utah. Więcej o tym hitowym newsie przeczytacie na łamach serwisu sznyt.pl.


 Jest zima, więc musi być zimno, ale może by tak… coś na rozgrzanie?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jason Momoa (@prideofgypsies)


 Największa bestia w portfolio brytyjskiej marki wyjedzie na polskie drogi. W warszawskim salonie Astona Martina klient zamówił model Valkyrie za nieprawdopodobną kwotę 15 mln złotych netto. Oznacza to, że polski klient znajdzie się w elitarnym gronie posiadaczy jednego z jedynie 150 wyprodukowanych egzemplarzy tego auta. Więcej na łamach serwisu ckm.pl.


 Jeśli tak, jak ja, kochacie „Doktora Who”, to musicie zobaczyć te plakaty. Są genialne!


 Nestlé ogłosiło, że do 2025 r. wprowadzi opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub takie, które będzie można ponownie wykorzystać. Z kolei już w od lutego br. firma rozpocznie eliminację plastikowych słomek, wykorzystując w tym celu alternatywne materiały, takie jak papier. Więcej na łamach serwisu nowymarketing.pl.


 Pampers pokazał, że umie w reklamy. Do najnowszej zaprosił m.in. Johna Legenda i Adama Levine’a, frontmana Maroon 5. Efekt zobaczycie na filmie:


Zdjęcie główne: Photo by Lightscape on Unsplash
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Anna

Oooo też mi się marzy!