Podano do łóżka #192: Tulenie maluszków i list do ministra

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie dramatyczny apel do Ministra Zdrowia, cudowne wieści o tuleniu maluszków przez seniorów, a także wstrząsający tekst o tym, że wcale nie trzeba dziecka uderzyć, aby było pobite. Będzie też co nieco o kobiecej seksualności, rozważaniach kierowcy taksówki, koszulach z krótkim rękawem, a nawet… hotelu dla roślin. Zobaczycie też koty, turlające się w kocimiętce, moje konto na Instagramie, świetną akcję Żubra, piękny park rozrywki i dwie nowe książki od Wydawnictwa Czarne. A zatem – dobrego dnia wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Szanowny Panie Ministrze! Proszę wybaczyć formę i miejsce z którego piszę do Pana ten list, ale walczę o życie. Ta walka nie dotyczy tylko mnie, ale także tysięcy Polek – matek, córek, żon, partnerek. Tak, to nasza walka. To sprawa życia i śmierci. Dosłownie. Wie Pan, jestem młodą kobietą, mam dopiero 48 lat. Pracuję, mam rodzinę, przyjaciół, płacę regularnie ZUS i podatki. Nigdy poważnie nie chorowałam. Do czasu. Czyli Anna Puślecka i jej list otwarty do Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Przeczytajcie, proszę.


 Już jesienią seniorzy w Poznaniu będą mogli tulić dzieci z oddziału noworodkowego szpitala im. Raszei w ramach programu „Senior maluszka tuli”. Projekt ma być szansą dla noworodków na zmniejszenie stresu i lęku. Ma pomóc także rodzicom i pracownikom szpitala w opiece nad dziećmi. Więcej o tej fantastycznej inicjatywie przeczytacie na stronie onet.pl.


 Jeśli brakuje Wam na blogu związkowych tematów, to przypominam, że chwilowo ich zajawki pojawiają się na moim profilu na Instagramie. Warto obserwować, bo tam też zdradzam co nieco na temat tego, jak mi się pisze książkę!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez wyrwanezkontekstu.pl (@joannapachla)


 Szkolna pedagog zasugerowała, bym więcej czasu spędzała z mamą, skoro tata ma problem alkoholowy. Powiedziałam, że mama też ma problem alkoholowy. To może u babci i dziadka? Też mają problem alkoholowy. Zapytała: jak mogę ci pomóc? Poprosiłam, żeby załatwiła obiady za darmo moim młodszym siostrom. Czyli „Duży Format” i przerażająco smutny tekst o tym, że wcale nie trzeba dziecka uderzyć, żeby było pobite.


 Jeśli lubicie dobre książki i piękne okładki, to koniecznie sprawdźcie, co dla Wydawnictwa Czarne przygotowały Fajne chłopaki. To dzięki nim książka Aksela Sandemose wygląda, jakby rzucała światło na nową książkę Filipa Springera w natarciu. Piękne rzeczy, które pod tym linkiem i pod tym linkiem znajdziecie dużo taniej niż zwykle.


 Kobiety częściej biorą odpowiedzialność za rozstanie. Znakomita większość uważa, że to ich wina. I tu ważne są dwie sprawy: matka, która często obarcza córkę odpowiedzialnością za związek, za to, że powinna robić bardzo dużo, żeby jej partner był zadowolony, powinna przymykać oko na różne jego zachowania, bo ważne, żeby wrócił do domu i zadbał o dzieci. A poza tym kobiety uczone są tego, że nie powinny zbyt wiele wymagać i mieć niebotycznych oczekiwań, raczej powinny być spokojne i ułożone, najlepiej łagodne. Czyli raz jeszcze „Duży Format” i tekst o tym, dlaczego kobiety pytają seksuologa, czy są normalne.


 Jeżeli nie obserwujecie nas od dzisiaj, to na pewno wiecie, że kochamy parki rozrywki. Odwiedziliśmy ich już całkiem sporo. Tydzień temu pierwszy raz mogliśmy poznać atrakcje Gardalandu – największego parku rozrywki we Włoszech. Często wybieraliśmy parki rozrywki z noclegiem przy samym parku. Tym razem jednak byliśmy na kempingu oddalonym od Gardalandu 40 km, więc nie organizowaliśmy sobie noclegu przy parku. Choć widziałam, że sam Gardaland dysponuje świetną bazą noclegową (są aż trzy tematyczne hotele!). Czyli Wiola Wołoszyn z bloga Matka Wariatka i największy park rozrywki we Włoszech.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wiola Wołoszyn (@matkawariatkapl)


 W poradnikach jest wiele żelaznych zasad, a jedną z nich jest ta dotycząca koszul z krótkim rękawem. Otóż podobno nie wypada jej nosić gdy chce się być stylowym mężczyzną, a najlepiej pozbyć się ich z szafy już na starcie. Jak to więc jest z krótkim rękawem w koszulach? T-shirt z krótkim rękawem jest klasyką mody męskiej, polo z krótkim rękawem również, a co z koszulą z krótkim rękawem? To trochę dziwny wynalazek w świecie elegancji. A zatem: nosić czy nie? Więcej o tym, czy koszula z krótkim rękawem to samo zło, opowie Wam Michał Kędziora z bloga Mr. Vintage.


 Marka Żubr przekaże fundacji WWF Polska 1 mln zł na wsparcie programów ochronnych wilka, rysia i sóweczki. Wszystkie te prawnie chronione gatunki zamieszkują ojczyznę Żubra (ikonę piwnej marki) – Puszczę Białowieską. Te trzy gatunki zwierząt mają pojawić się również w reklamach, które firma planuje uruchomić w ramach prowadzonej CSR-owej akcji. Więcej o tym, dlaczego wizerunek Żubra znika z etykiet znanego piwa, przeczytacie w serwisie wirtualnemedia.pl.


 Uwielbiam tę pracę! Jednemu pasażerowi, który strasznie był przeciw aborcji i mówił, że przecież Bóg chciał tego dziecka, a akurat jechał do lekarza, musiałam powiedzieć, że przecież Bóg chciał, żeby on był chory, to zawróćmy do domu. Boski zamiar jest przecież we wszystkim. Czyli Mariusz Szczygieł i socjolożka w taksówce.


 Fotograf Andrew Marttila postanowił złapać za aparat w momencie, kiedy zwierzaki turlają się w kocimiętce jakby nie było jutra! Podobno gwarancją ich ekstazy – i przy okazji dobrej fotki – jest posypanie konkretnej ilości tego zioła. Czyli serwis F5 i zdjęcia kotów, które naprawdę chcecie zobaczyć!


 Bezpłatny, pięciogwiazdkowy i all inclusive. Patch Plant Hotel został otwarty w Londynie i chętnie zatroszczy się o każdą drogocenną roślinkę podczas wakacyjnych wyjazdów jej właścicieli. Na zielonych przyjaciół do 5 września czeka aż sto pokoi. Czyli raz jeszcze serwis F5 i tekst o tym, że powstał pierwszy na świecie hotel dla roślin, który zaopiekuje się nimi podczas nieobecności właścicieli.


Zdjęcie główne: Photo by Ellieelien on Unsplash
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona

Koty! ❤️ Jakie cudne ❤️