Czas na zmiany, chodźcie!

Jeszcze w podstawówce, na jednej z lekcji języka francuskiego, zarozumiała i antypatyczna praktykantka zadała nam zadanie domowe, które pamiętam do dziś. Mieliśmy napisać opowiadanie, w którym odpowiemy na jedno krótkie pytanie: Gdzie jest biel, kiedy topnieje śnieg?

Nie wiedziałam tego wtedy i nie wiem tego dzisiaj. I chociaż najprościej było tego w ogóle nie pisać (czymże jest jedynka od praktykantki w porównaniu do bezkresu wieczności!), to jak przyjemnie było się z tym zmierzyć. Nie pamiętam już, jakich słów wtedy użyłam. Pamiętam natomiast dumę z każdego z nich. Z każdej napisanej litery, z każdego postawionego przecinka.

 

ROBIMY BLOGA

Blog zamarzył mi się równo dwa lata temu. Siedziałam w domu, za oknem było zimno i mokro, perspektywy sprzyjające niczym sztorm na otwartym morzu. Trzy miesiące biłam się sama ze sobą, aż końcem stycznia decyzja zapadła i tak wszyscy znaleźliśmy się tu, gdzie dzisiaj jesteśmy.

Tym razem czas na kolejną zmianę. Nie wiem, czy spodoba Wam się nowy wygląd bloga i publikowane na nim treści. Tym, którzy woleli turkusową scenerię, ukoronowaną logo robionym w Paincie, wciąż mogę podesłać screeny. Cała reszta powinna odetchnąć z ulgą, że zrobiło się nieco bardziej dorośle.

Obecnie czeka na Was siedem nowych kategorii, nowe logo, zrobione przez Paulinę z One Little Smile, a na fanpage’u – moja osobista superbohaterka, rysowana przez Agatę Kopff. Mam nadzieję, że się polubicie – to fajna babka jest! ;)

 

NOWE KATEGORIE

O czym będzie nowy blog? Właściwie – o tym samym. Tematyka się nie zmienia, natomiast czas zadbać o regularność wpisów, a dyscypliną wyprzeć wszędobylski chaos. Od dziś teksty będą trafiać do następujących kategorii:

LUDZIE – tutaj znajdą się wszystkie tematy ważne społecznie. Od trzęsienia ziemi w Nepalu, przez kampanię o kobiecie, która nie zdążyła zostać matką, aż po teksty, jakie każdy z nas usłyszy w każde święta.

RELACJE – tutaj rozmawiamy o nas. O naszych emocjach, potrzebach i marzeniach. O związkach i rozstaniach, o miłości i jej braku, o samotności, seksie i rozczarowaniach. Bywa smutno i bywa radośnie, ale zawsze – dosadnie i szczerze.

MIEJSCA – w tej kategorii bywamy. Pokazuję Wam fajne miejsca – od pałacu na romantyczny weekend, przez tani hotel w stolicy Dolnego Śląska, aż po urokliwą kawiarenkę w Warszawie. Znajdziecie tutaj też wpisy o życiu w drodze, rozumianym metaforycznie, jak i dosłownie.

KULTURA – absolutna podstawa starego bloga, czyli cytaty i recenzje. Kino, literatura i teatr podane w lekkiej, ale konkretnej formie. Chcecie wiedzieć, czy warto obejrzeć drugą część „Listów do M.”? Marzy Wam się lektura na jesienne wieczory, ale nie wiecie, gdzie i jaką kupić? A może chcielibyście obejrzeć nowy spektakl, ale nie wiecie, któremu reżyserowi zaufać? O tym wszystkim przeczytacie tutaj.

MOTYWACJA – kategoria ku pokrzepieniu serc, czyli solidna dawka pozytywnego kopa. Chcesz schudnąć, ale każdą dietę zaczynasz od jutra? Masz ochotę zmienić pracę, ale podchodzisz do tego jak do jeża? Połowę koleżanek chcesz skreślić z listy kontaktów, ale ze strachu przed samotnością co piątek otwierasz z nimi wino? A może marzy Ci się własny biznes, ale podejmowanie decyzji ograniczasz do wyboru kanału w TV? Może wspólnie coś zaradzimy.

RZECZY – kategoria właściwie nowa, choć mam nadzieję, że szybko ją polubicie. Ponieważ jestem fanką szperania po internecie i wyszukiwania przeróżnych rzeczy (także prezentów!), postaram się zbierać to dla Was w jedną, spójną całość. Będą linki zarówno do sieciówek, jak i mało jeszcze znanych, polskich marek. Podpowiem, co kupić komu na prezent, a co najlepiej dla siebie. Pokażę Wam rzeczy, które skradły moje serce i może skradną też Wasze.

MAGAZYN – wisienka na torcie, najpewniej najrzadziej aktualizowana, ale za to najmocniej dopieszczona. Znajdziecie tutaj obszerne i wyczerpujące materiały, zbliżone do tych, znanych Wam z magazynów. Będą wywiady i reportaże, moc świetnych zdjęć i sylwetki ludzi, którzy robią w życiu fantastyczne rzeczy. Na samą myśl się już cieszę!

 

JEDNO SIĘ NIE ZMIENIA

Z blogiem jednak jak z życiem – nie wszystko idzie tak, jak powinno, więc nie przejmujcie się, jak widzicie gdzieś brak komentarzy czy inne drobnostki, wynikające ze zmiany szablonu. Natomiast przy większych wtopach informujcie mnie proszę – zawsze mogło mi coś umknąć. :)

Mimo zmian nie zmienia się natomiast jedno – nadal jestem tu dla Was. Jeśli macie konkretny temat, o którym chcecie poczytać – śmiało, piszcie. Zabroniony jest tylko jeden:

Gdzie jest biel, kiedy topnieje śnieg.

 

Miłego czytania, ściskam ciepło!

41
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment authors
Patrycja LisieckaAsiaMartynaRedhead in WonderlandMita Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Ada | Rzeczovnik
Gość
Ada | Rzeczovnik

Nareszcie! Nareszcie! Jest ładnie. Dobrze, że już nie ma turkusu, ja już nie mogę turkusu (własnie siedzę w pracy i dopieszczamokropne turkusowe infografiki i juz naprawde nie mogę) :)

p.s.
Ja się pytam, gdzie jest żółty śnieg jak topnieje śnieg :)
Miałaś okropną praktykantkę z frnacuskiego. Nasze całe dwie praktykantki były super, uczyły nas francuskich przyśpiewek ludowych, do dziś potrafię zaśpiewać.

Ula Łupińska
Gość
Ula Łupińska

Jestem z Ciebie dumna :* Nawet kropkę przy peesie Ci wybaczę!

Asia | Króliczek Doświadczalny
Gość
Asia | Króliczek Doświadczalny

Pięknie tu!