9-latek z Polski narysował pająka. IKEA wprowadziła go do sprzedaży!

Na konkurs rysunkowy IKEA nadesłano aż… 70 tysięcy prac! Spośród nich wybrano 10, po czym na ich podstawie stworzono prawdziwe zabawki. Tegoroczna, limitowana kolekcja SAGOSKATT, trafiła już do sprzedaży. I pewnie nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że po raz pierwszy znalazł się w niej pluszak, zaprojektowany przez dziecko z Polski!

Autorem projektu jest 9-letni Hubert z Białegostoku. Razem z jego pracą w Polsce zgłoszono blisko 4 tysiące rysunków! Do finału natomiast zakwalifikowały się jeszcze prace dzieci z Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii, Rosji, Japonii, Korei Południowej, Austrii i Australii. Właśnie tak powstała seria zabawek SAGOSKATT 2017, tworzona przez maluchy z całego świata!

Hubert jest autorem uroczego, uśmiechniętego pająka. Obok niego w kolekcji znalazły się także tukan, lew, tęczowa chmurka, sowa, lisek, hipciogator, pies-jednorożec, ptaszek oraz zupełnie niegroźny potwór. Sam konkurs jest z kolei częścią międzynarodowej kampanii społecznej, której celem jest wspieranie prawa wszystkich dzieci do zabawy, uczenia się i rozwoju.

ZABAWA TO POWAŻNA SPRAWA

– Za sprawą kampanii „Zabawa to poważna sprawa” chcemy przypomnieć wszystkim, jak ważnym aspektem rozwoju dzieci jest bezpieczna zabawa, kreacja i radość z bycia razem. To cele działań wspieranych przez IKEA Foundation w wielu miejscach na całym świecie, gdzie dzieci nie mają odpowiednich warunków do takiego rozwoju np. w obozach dla uchodźców na Bliskim Wschodzie – tłumaczy Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail.

W ten sposób IKEA chce przypomnieć wszystkim, że choć zabawa jest niezbędna dla dobrego samopoczucia i prawidłowego rozwoju każdego dziecka, to wiele dzieci na całym świecie wciąż nie ma do niej choćby minimalnie bezpiecznych warunków. To dlatego IKEA Foundation przekazała już 45 milionów euro na projekty wspierające rozwój dzieci, realizowane przez sześć organizacji partnerskich: UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children.

W tym roku dodatkowo całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji SAGOSKATT zostanie przekazany na lokalne cele społeczne, wspierając tym samym rozwój dzieci w Polsce.

Pluszaki możecie kupić w sklepach stacjonarnych IKEA oraz pod tym linkiem.

A niżej cała ekipa. Prawda, że urocza?

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

IKEA zabawki

Zdjęcia: ikea.com

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia Róża Stefaniak

Jejku, cudowne ? bardzo fajna kampania, szanuję takie akcje ?❤️

inah

Ten pająk jest uroczy, nie boję się ?

Nieidealna Anna

Mega pomysł,jak zawsze Ikea <3