Podano do łóżka #68: Alaska, tatuaże i świąteczne reklamy

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie o zbiórce na aplikację HospiCare, fajnych miejscach we Wrocławiu, recyklingu treści oraz przekształcaniu upadłych centrów handlowych. Będzie też wywiad z Kasią Tusk i Krzysztofem Gonciarzem, nowy reportaż Konrada Kruczkowskiego, wspaniała reklama lotniska Heathrow i zwiastun nowej odsłony „Pięknej i Bestii”. Zobaczycie również zdjęcia Alaski, moją najnowszą kuchenną zdobycz oraz tatuaże, jakie potrafi skrywać ubranie. Miłej lektury wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Słyszeliście już o HospiCare? Ta inicjatywa jest świetna! Grupa fantastycznych ludzi tworzy aplikację mobilną dla lekarzy i zespołów medycznych, które opiekują się nieuleczalnie chorymi dziećmi w domu. W całej Polsce to aż kilka tysięcy małych pacjentów, przebywających w dziecięcych hospicjach domowych. A co tak właściwie daje aplikacja HospiCare? Przede wszystkim, prezentuje informacje o pacjencie i historię jego choroby w jednym miejscu, dostępnym online 24 godziny na dobę. Tym samym zwiększa bezpieczeństwo małych pacjentów, bo lekarz może szybciej reagować i ma więcej danych, a ponadto usprawnia komunikację pomiędzy pacjentem a zespołem medycznym, skraca czas  ich reakcji oraz oszczędza czas i koszty dojazdów na wizyty.

Jak to jednak z podobnymi projektami bywa, do startu potrzebny jest nie tylko pomysł, ale i pieniądze. Stąd też zbiórka na portalu PolakPomaga.pl. Kto może, niech pomoże, a więcej o aplikacji przeczytać można pod tym linkiem. Ja z całego serca im kibicuję!


 Jak osiągnąć sukces na YouTube’ie? Krzysztofa Gonciarza o kulisy jego pracy pyta Michał Szafrański z bloga Jak oszczędzać pieniądze. Posłuchajcie, bo obaj są warci każdej minuty!


 Wrocławskie domy dziecka to poniemieckie wille. W jednej korytarz długi i szeroki jak osobne mieszkanie. Ściany, wysokie na cztery i pół metra, mogłyby pomieścić antresolę. Na środku kobieta, na której widok Michał i Barbara  zastygają w niepewności. Ale dzieci (Julka – 3 lata, Michalina 3,5 roku i Jasiek, lat 7) nie mają wątpliwości i bez  słowa omijają biologiczną matkę. Przytulają się do Michała i Basi – to ich piąte spotkanie. Czyli Konrad Kruczkowski  z bloga Halo Ziemia i jego najnowszy reportaż, wymownie zatytułowany Dom Dobry. Poleca się.


 A tu zobaczycie, w jaki sposób lotnisko Heathrow świętuje 70-lecie istnienia. Kampania organizowana jest pod hasłem „Coming Home for Christmas”, a jej bohaterami jest… para misiów-staruszków. Cudna rzecz!


 Myślę, że każdy z nas jest w jakimś sensie estetą – brzydota razi każdego, niektórzy mają po prostu trochę zaniżony „próg bólu” i drażni ich więcej rzeczy. Im więcej ktoś widział w życiu pięknych rzeczy, miejsc, ludzi, tym większą zwraca uwagę na to, co go otacza i pewnie też częściej wyłapuje nieładne detale. Ja natomiast lubię patrzeć na coś, co nie jest do końca perfekcyjne – perfekcja szybko się nudzi. Czyli na łamach portalu Vers-24 z Kasią Tusk, założycielką bloga Make Life Easier, rozmawia Yanina Trapachka.


 Przeraża Was myśl o nadchodzącej zimie? To zobaczcie, jak przy minusowych temperaturach bawi się Alaska. Autorem profilu jest Corey Arnold – tego pana na Instagramie naprawdę warto znać!


 Skąd brać pomysły na treści? To jedne z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby, które zajmują się content marketingiem. Tymczasem z mojej perspektywy jest ono źle postawione i musisz sobie zadać inne: co jeszcze mogę zrobić z treściami, które już mam. Czyli Artur Jabłoński tłumaczy, czym jest recykling treści i jak wielokrotnie wykorzystać ten sam content. Mądry, przydatny tekst!


 Szukacie nowych miejsc do odwiedzenia we Wrocławiu? A może znudziły Was już kultowe kawiarnie i butiki opisywane w dosłownie każdym przewodniku po stolicy Dolnego Śląska? W takim razie koniecznie zobaczcie,co tam wynalazła nam Venila Kostis. I pomyśleć, że sama nie znam żadnego z tych miejsc!


 Jeśli chodzi o najlepsze prezenty na świecie, to aktualnie w moim rankingu prowadzi Amica – wreszcie mam swój wymarzony blender kielichowy, a to w praktyce oznacza hektolitry smoothie i jeszcze więcej witamin. Przyda się, zwłaszcza takiemu niejadkowi jak ja:


 Obecnie w Stanach Zjednoczonych istnieje około 1200 zamkniętych centrów handlowych. Upadające sklepy wielkopowierzchniowe to nie tylko problem związany z architekturą przestrzeni, ale również ze zmianami społecznymi – w okolicznych dzielnicach zauważa się wyludnione ulice, opuszczone domy, a nawet wzrost przestępczości. Dlatego tak ważne jest, aby zagospodarować takie miejsca. Tylko jak? O tym na łamach serwisu F5.


 Społeczne przyzwolenie na tatuaże staje się powszechniejsze – coraz rzadziej stanowią problem w miejscach pracy, a starsi ludzie nie kojarzą już tatuaży tylko z więzieniem. Jednak osoby, które malują się po całości, od stóp do głów, nadal budzą sensację na ulicach i szybko zostają zaszufladkowane w stereotypowe kategorie. The Guardian postanowił zerwać z powierzchownym myśleniem o takich ludziach i opublikował odważną sesję zdjęciową z ich udziałem. Co mu z tego wyszło? Raz jeszcze odsyłam Was do serwisu F5, te zdjęcia robią robotę!


 „Piękna i Bestia” znów pojawią się na wielkim ekranie! W rolach głównych: Emma Watson, Ewan McGregor i Luke Evans. Nie wiem, jak Wy, ale ja uwielbiam tę baśń. I choć do kin trafi ona dopiero w 17 marca 2017 roku, to już zaznaczam ten dzień w kalendarzu. A póki co, cieszę oczy zwiastunem:


fot. Emma Hall/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Beata Redzimska

WOW, Musze pomyslec sobie o tej bawiacej sie Alasce, kiedy bede marznac na kosc w pracy zima hi hi hi. Moze rozgrzeje mnie to od srodka. Pozdrawiam serdecznie Beata