Staśkowe love: Fat Brain Toys, czyli kreatywne zabawki dla niemowląt

Kojarzycie amerykańską markę Fat Brain Toys? Ja kiedy po raz pierwszy zobaczyłam ich zabawki, totalnie przepadłam! Te kształty, te kolory, te pomysły na zabawę – wszystko tam było cudowne! Do wielu z nich – zwłaszcza tych o charakterze konstrukcyjnym – Staszek będzie musiał jeszcze dorosnąć, ale w jej ofercie znajdują się także zabawki dla niemowląt. Kreatywne, nowoczesne, wymagające główkowania i angażujące jednocześnie kilka zmysłów. To zresztą z tego marka Fat Brain Toys jest najbardziej znana. Jej zabawki stymulują mózg i rozwijają zdolności manualne oraz logiczne myślenie. Dlatego dzisiaj pokażę Wam cztery z nich. Wszystkie tak samo fajne, ładne i wyjątkowe!

fat brain toys


SENSORYCZNY DINUŚ ROLLOBIE

Najbardziej ukochany przeze mnie, najbardziej niedoceniany przez Staszka. Naprawdę, z całego asortymentu marki Fat Brain Toys to Rollobie wywołuje we mnie najcieplejsze uczucia. Jest śliczny, przyjacielski, a do tego jeździ i… mruga oczkami! Wystarczy, że przekręcicie mu główkę, a na zmianę będzie go można uśpić lub obudzić. Do tego ma okrągły brzuszek i uroczo toczy się po podłodze. Z jednej strony Rollobie to więc gryzak, z innej zabawka motoryczna, z jeszcze innej – oryginalna grzechotka. Różne kolory, kształty i faktury mają tutaj wspierać rozwój sensoryczny malucha – a o tym, jaki jest on ważny, pisałam Wam już we wcześniejszym wpisie. Dla mnie pod względem designu to jedna z najładniejszych zabawek.

Do kupienia pod tym linkiem

fat brain toys rollobiefat brain toys rollobiefat brain toys rollobierollobie fat brain toys


ZAKRĘCONA ZABAWKA MINISPINNY

MiniSpinny to młodsza siostra innej popularnej zabawki od Fat Brain Toys – wieży SpinAgain. Kiedy ją kupowałam, na SpinAgain Stasiek był jeszcze za mały. MiniSpinny była natomiast cudownie kolorowa, a jej wesołe śmigiełka miały zabawiać go swoim wirowaniem to w górę, to w dół. Efekt wizualny jest tym ciekawszy, że każde śmigiełko jest dwukolorowe, ma specjalne wypustki i tak zaprojektowany kształt, aby było łatwe do schwytania. I – oczywiście – gryzienia. MiniSpinny rozwija tym samym zdolności motoryczne malucha, stymuluje zmysły wzroku i dotyku, i ćwiczy koordynację na linii ręka-oko. A do tego jest mała i poręczna i idealnie nada się zarówno do wózka, jak i w podróż do samochodu.

Do kupienia pod tym linkiem

Minispinny fat brain toysMinispinny fat brain toysMinispinny fat brain toys

Minispinny fat brain toys


KULE TOBBLES NEO OD FAT BRAIN TOYS

Klasyczna wieża z klocków? Zapomnijcie o niej! Tutaj macie jej o wiele ciekawszą wersję w nowoczesnym wydaniu. Tobbles Neo od Fat Brain Toys to sześć wyważonych kul w żywych, intensywnych kolorach, które można układać jedna na drugiej, przewracać, potem znowu układać i znowu przewracać! Mamy maluchów na pewno to zrozumieją ;-) Poza tym kulami można też kręcić albo turlać je po podłodze. Do tego mają przyjemną fakturę i fajne, zahaczające o siebie ząbki, dzięki czemu zabawa jest łatwa i przyjemna. Fat Brain Toys ma też kule Tobbles w klasycznej wersji, bez ząbków, ale moim zdaniem te są o wiele ciekawsze i dają jednak większą frajdę. Do tego nadają się do eksperymentów zarówno na lądzie, jak i w wodzie.

Do kupienia pod tym linkiem

TOBBLES NEOTOBBLES NEOTOBBLES NEOfat brain toys


CHRUPIĄCE GRYZAKI ZWIERZAKI ANIMAL CRACKERS

Wiadomo, że maluchy uwielbiają gryzaki. We wszystkich kształtach i kolorach, we wszystkich możliwych fakturach, byle dały się – a jakże – gryźć. Staszek miał identycznie! A co by było w takim razie, gdyby tak te gryzaki dały się jeszcze wyginać, a do tego wydawały przy tym zabawne, chrupiące dźwięki? Pewnie można by oszaleć ze szczęścia ;-) I takie są właśnie chrupiące gryzaki Animal Crackers od Fat Brain Toys. Mamy tutaj trzy zabawne zwierzątka: fioletowego hipopotama, pomarańczowego lwa i niebieskiego słonia. Wyposażone w ruchome elementy, podczas zginania wydają przyjemne dla ucha dźwięki. Co więcej, gryzaki można połączyć ze sobą w łańcuch. Frajda gwarantowana!

Do kupienia pod tym linkiem

chrupiące gryzakichrupiące gryzaki chrupiące gryzakichrupiące gryzaki


Wpis jest częścią cyklu Staśkowe love, w którym polecam warte uwagi produkty i marki. Trafiłaś na coś, co genialnie się u Ciebie i Twojego malucha sprawdziło? Daj znać w komentarzu, chętnie przetestuję!
W myśl zasady, że my, matki, powinnyśmy się inspirować i wspierać! 


Zdjęcia: Agnieszka Wanat

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments