Podano do łóżka #158: Nowe „Monopoly” kpi z Millenialsów?

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie ważny wywiad na temat sytuacji naszej planety, pocieszającą informację dla śpiochów oraz newsa o tym, że TVN7 pokaże kolejną edycję słynnego „Big Brothera”. Dowiecie się też, jak zarabiać na podróżowaniu, dlaczego warto prowadzić dziennik, jak zamienić kilogramy ubrań na pieniądze oraz gdzie na Facebooku znaleźć dziewczyńską grupę wsparcia. Zobaczycie też fajne profile na Instagramie, nowy zwiastun „Aquamana” i „Monopoly” w wersji dla… millenialsów. Miłego dnia wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Uruchamiamy procesy, które doprowadzą do tego, że nasza planeta przestanie się nadawać do zamieszkania dla życia, jakie ono jest teraz. I to nie będzie tak jak wtedy, gdy przychodzi meteoryt – uderza i koniec. Wyginiemy w ciągu jednego pokolenia. Czyli głośny wywiad o wymownym tytule: „35 stopni w cieniu. Na razie jest super, nie? Ale niebawem wyginiemy”. Z prof. dr hab. Szymonem Malinowskim na łamach „Dużego Formatu” rozmawia Tomasz Kwaśniewski.


 Czy można żyć z bycia zawodowym podróżnikiem? Przykład Karola pokazuje, jak przekuć pasję do podróży w dobrze prosperujący biznes. Od razu zdradzę, że to nie jest łatwa i szybka droga. Mój dzisiejszy gość prowadzi bloga “Busem przez Świat” już od 10 lat. W międzyczasie zdobył wiele nagród, wydał cztery książki, odwiedził kilkadziesiąt krajów pozyskując na swoje wyprawy licznych sponsorów. Czyli Michał Szafrański z bloga Jak oszczędzać pieniądze w rozmowie z Karolem Lewandowskim.


 Internet jest jak dziwny wujek przy rodzinnym obiedzie. Chętnie i często radzi Ci jak masz żyć. Większość z tego to głupoty. Myślisz sobie „nie – to nie dla mnie”. Ale są takie rady, które powtarzają się częściej. Trafiasz na nie raz, drugi, piętnasty, a nagle widzisz, że stosują się do nich Twoi znajomi albo autorytety, którym ufasz. Zaczynasz się zastanawiać, czy może jednak coś w tym jest. Wreszcie próbujesz i… kurde, mieli rację. Dlaczego wcześniej tego nie zrobiłem? Dla mnie taką radą było prowadzenie dziennika. Czyli Jacek Kłosiński z bloga klosinski.net i tekst o tym, dlaczego warto prowadzić dziennik.


 „Monopoly” to jedna z najbardziej popularnych gier planszowych. Kto z nas nie marzył o kupieniu kwartału wyjątkowo intratnych ulic, albo karcie „Wyjdź bezpłatnie z więzienia”? Firma Hasbro stworzyła specjalną wersję Monopoly dla Millenialsów. A czym różni się wersja dla Millenialsów? Przede wszystkim, nie można w niej kupić… żadnej nieruchomości! Jak argumentują przedstawiciele firmy, Millenialsów i tak na to nie stać. Zamiast nieruchomości, można nabywać doświadczenia np. wizytę w wegańskiej knajpie przyjaciela czy też weekend z medytacją. Więcej na łamach label-magazine.com.

monopoly millennials


 Polski rynek odpadów tekstylnych szacowany jest na ok. 2 mln ton rocznie, co oznacza, że przeciętny Polak co roku pozbywa się ok. 30 kg niepotrzebnych ubrań. Dzięki nowemu portalowi Ubraniadooddania.pl każdy z nas może zamienić te kilogramy na pieniądze, wspierające organizacje charytatywne. Jak to działa? Przeczytacie na stronie mamstartup.pl.


 Nieustannie zapraszam Was też na nasz profil na Instagramie. Tam jesteśmy chyba najczęściej:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Joanna Pachla (@joannapachla)


 Gustave Flaubert, autor „Madame Bovary”, zaczynał dzień o dziesiątej rano. Po przebudzeniu dzwonił po służących, żeby przynieśli mu gazety, korespondencję, szklankę zimnej wody i nabitą fajkę. Następnie zapraszał do pokoju matkę, aby usiadła na łóżku i porozmawiała z nim, dopóki nie zdecyduje się wstać. Czyli wysokieobcasy.pl i tekst o tym, że późne wstawanie może być zaletą.


 Przypominam też, że na Facebooku funkcjonuje nasza dziewczyńska grupa wsparcia, czyli Fajne dziewczyny. Możecie tam o wszystko zapytać, wyżalić się lub poradzić. Grupa jest zamknięta dla mężczyzn, wyjątkiem jest mój Paweł w roli admina.

fajne dziewczyny


 Miliony Amerykanów wzięły udział w ogólnokrajowym plebiscycie, wybierając swoje ulubione powieści. Na pierwszym miejscu uplasował się nagrodzony Pulitzerem klasyk: „Zabić drozda” Harper Lee. A jak dalej prezentuje się lista? O tym przeczytacie na łamach serwisu booklips.pl.


Jeśli lubicie niebanalne profile na Instagramie, to koniecznie zobaczcie, co robi Alicja. Ostatnio skradziono jej konto, ale wróciła już z nowym:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alicja Z (@mamala.leo)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alicja Z (@mamala.leo)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alicja Z (@mamala.leo)


 Wiosną TVN7 pokaże kolejną edycję reality-show „Big Brother”, który tym samym wróci do polskiej telewizji po 11 latach przerwy – dowiedział się portal wirtualnemedia.pl. Produkcją programu prawdopodobnie zajmie się Endemol Shine Polska. Więcej szczegółów pod tym linkiem.


 Wytwórnia Warner Bros opublikowała oficjalny zwiastun filmu „Aquaman”, który już w przyszłym miesiącu trafi do kin. Nie wiem, jak Wy, ale ja się wybieram!


Zdjęcie główne: Tamara Bellis/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Radownisia

Big brother? Hahaha! Na to czekam z niecierpliwością.