Tak wygląda Dom Harry’ego Pottera. To kto chciałby tu zamieszkać?

 

 

Jej początki datowane są jeszcze na XIV wiek, a biuro sprzedaży nieruchomości, które właśnie szuka dla niej kupca, wyceniło ją na 995 tysięcy funtów, czyli… 5 milionów złotych. Mowa oczywiście o posiadłości De Vere House, położonej we wsi Lavenham na północ od Londynu. To ona posłużyła w filmach za rodzinny dom Harry’ego Pottera i to jej zdjęcia Carter Jonas umieściło właśnie w internecie.

Czy to wystarczyło, aby aż tak podbić cenę? Na pewno. Chociaż nie bagatelizujmy także jej pozafilmowego charakteru – według zachowanych źródeł, posiadłość jeszcze do XVII wieku należała do rodu de Vere, który plasował się wówczas na drugim miejscu najzamożniejszych rodów w całej Wielkiej Brytanii. Poza tym sama jej wielkość robi już wrażenie – znajdziemy tutaj aż sześć sypialni, kilka łazienek, salon i dwie kuchnie.

W połączeniu z bajecznym, starodawnym stylem i wystrojem, obfitym w dzieła sztuki, daje nam to dom trochę jak z bajki. I chociaż sama nie chciałabym tam raczej mieszkać, to pewnie takie lokum ucieszyłoby niejednego fana Harry’ego Pottera. Tylko skąd wziąć jeszcze blisko milion funtów?

harry potter dom

harry potter dom

harry potter dom

harry potter dom

harry potter dom

harry potter dom

harry potter dom

harry potter dom

harry potter dom

harry potter dom

harry potter dom

Źródło zdjęć: Carter Jonas

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dot

Za ładny i za jasny ten dom w porównaniu do tego ciut obskurnego przedstawionego w filmie.

Iwona Przybyłek

No ja mam fioła na punkcie Harry’ego. Piękny dom. :)

Aleksandra Płuciennik

Uwielbiam domy z historią, ale wystrój kompletnie mi nie odpowiada :(