Jak odpieluchować dziecko? Pomogą Ci w tym… książki o kupie!

Jak odpieluchować dziecko i nie nabawić się przy tym wrzodów żołądka ani nerwicy? Przede wszystkim – podejść do tematu na luzie i sięgnąć do mniej lub bardziej fachowej literatury. Na przykład dziecięcej. I do tego takiej, która do tematu kupy podchodzi w sposób nie do końca poważny, ale na pewno lepiej dla dziecka przyswajalny. Dlatego dziś przed Wami… 23 książki o kupie. Może nie dowiecie się z nich wprost, jak odpieluchować dziecko, ale z pewnością sprawicie, że zainteresuje się tematem i lepiej go zrozumie. Bez stresu, nerwów i niepotrzebnego strachu.

A jeśli interesują Was też najlepsze książki o dziewczynkach i dla dziewczynek, to zapraszam Was do tego wpisu. Znajdziecie w nim aż 30 niezwykłych tytułów!


Emma Adbåge i Alex Schulman

Jak odpieluchować dzieckoKupa, kupa, kupa

Nikki, bystra i dowcipna bohaterka książki, jest niemowlęciem, które mówi pełnymi zdaniami i dyskutuje z ojcem. Pewnego dnia tata zauważa, że Nikki nie zrobiła kupy. Gdy mijają kolejne dni, a kupy nie ma, Tata pyta córeczkę, co się stało, że nie robi kupy. Otrzymuje zaskakującą odpowiedź: oszczędzam! – Po co? – pyta tata, ale Nikki milczy. Brzuszek Nikki rośnie i wkrótce już przypomina twardą piłkę. W końcu nadchodzi Święto Kupy, dzień, na który Nikki czekała. Trudno sobie wyobrazić  książkę, w której byłoby tyle kupy. Ale dzieci to lubią!

Do kupienia pod tym linkiem


Nadia Berkane i Alexis Nesme

Jak odpieluchować dzieckoMarysia żegna pieluszkę

Misia Marysia to miła trzyletnia dziewczynka. Zarówno rodzice, jak i dzieci na pewno zrozumieją jej radości, przygody i zmartwienia, ponieważ znają je z własnego życia. Marysia urządza urodziny, idzie do przedszkola, żegna pieluszkę, czeka na młodszego braciszka, boi się ciemnego pokoju, przeżywa napad złości… Nie zawsze od razu jej się wszystko udaje, czasami mama traci do niej cierpliwość, ale wszytko zawsze dobrze się kończy.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoStephanie Blake

Kupa siku

Kupa śmiechu w twardej oprawie. Ukochana lektura wszystkich maluchów, które uwielbiają powtarzać brzydko pachnące słowa. Był sobie raz niesforny króliczek, który na wszystko miał jedną, niezbyt grzeczną odpowiedź. Aż w końcu spotkał bardzo głodnego wilka… Zabawna, zaskakująca i uroczo niegrzeczna książka, która rozbawiła do łez setki tysięcy dzieci i rodziców na całym świecie.

Do kupienia pod tym linkiem


Nicola Davies

Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę

Jak odpieluchować dzieckoMożecie kupować swoim dzieciom różne kolorowe atlasy i przyrodnicze encyklopedie, a i tak zapewniam was, że nie dowiedzą się z nich tyle na temat zwierząt, co z tego uroczego dziełka. Żadne ślady i tropy nie powiedzą tyle o zwierzęcym życiu, ile właśnie najbardziej przemilczana cząstka natury, czyli kupa. Ja sam po wielu latach spędzonych w lesie, wśród różnych dzikich stworzeń, wiem jedno na pewno: pokażcie mi kupę, a powiem wam, jak żyje to, co ją zrobiło – Adam Wajrak.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoZbigniew Dmitroca

Czyj to nocnik?

To seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego czytania, oglądania i odkrywania świata.  Kolejne książeczki to kolejne niespodzianki. Zabawne wierszyki, sympatyczne postacie, barwne ilustracje z wycięciami na sztywnym papierze odkrywają przed dziećmi świat przyrody i świat wyobraźni, świat przygód i świat emocji.

Do kupienia pod tym linkiem


Wolf Erlbruch i Werner Holzwarth

O małym krecie, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę

Jak odpieluchować dzieckoUwaga, uwaga: słynny kret, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę – powraca! Książka Wernera Holzwartha z ilustracjami Wolfa Erlbrucha kilka lat temu wzbudziła sporą sensację na polskim rynku wydawniczym. Zainteresowanie zabawną historyjką o krecie, który poszukiwał wśród zwierząt sprawcy „niespodzianki” na swojej głowie, nie maleje, więc Wydawnictwo Hokus-Pokus postanowiło wydać książkę kolejny raz!

Do kupienia pod tym linkiem


Fanny Joly i Roser Capdevila

Jak odpieluchować dzieckoLena. Nocnikowe przygody braciszka

Kolejne spotkanie z Leną i jej braciszkiem odbywa się pod hasłem: „Żegnaj, pieluszko!”. Mama stwierdza, że najwyższy czas nauczyć synka korzystania z nocnika, ale rzecz jasna, nie jest to takie proste. Maluch ma własne pomysły związane z nocnikiem, a komplet majteczek zakupionych na cały tydzień może się zużyć już pierwszego dnia. Na szczęście do akcji wkracza Lena i dzięki niej w ubikacji ląduje to, co trzeba, a nie… braciszek. Kolejna pełna ciepłego humoru książeczka dla przejętego swą rolą starszego rodzeństwa.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoAlona Frankel

Nocnik nad nocnikami. Chłopiec

„Nocnik nad nocnikami. Chłopiec” Alony Frankel to światowy bestseller dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Autorka w sposób prosty i przyjazny dla każdego malucha uczy, jak korzystać z nocnika. Dostępna jest również wersja dla chłopców.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoAlona Frankel

Nocnik nad nocnikami. Dziewczynka

„Nocnik nad nocnikami. Dziewczynka” Alony Frankel to światowy bestseller dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Autorka w sposób prosty i przyjazny dla każdego malucha uczy, jak korzystać z nocnika. Dostępna jest również wersja dla chłopców.

Do kupienia pod tym linkiem


Agnieszka Frączek

Ja już potrafię. O sukcesie na sedesie 

Jak odpieluchować dzieckoKażdy rodzic wie, ile cierpliwości wymaga nauczenie dziecka, jak korzystać z ubikacji. Ta książeczka może to bardzo ułatwić. Jej mały bohater przez cały tydzień dzielnie stawia czoło nowemu wyzwaniu, aby w końcu samodzielnie skorzystać z ubikacji. Humorystyczną, zabawnie ilustrowana opowieść uatrakcyjnia pomysłowo umieszczony w książce model ubikacji, dzięki specjalnie wykrojonemu kształtowi widoczny na każdej stronie. Można własnoręcznie nacisnąć spłuczkę, a nawet usłyszeć dźwięk spuszczanej wody. Z taką książeczką ta ważna lekcja samodzielności okaże się bardzo wesoła.

Do kupienia pod tym linkiem


Guido van Genechten

Jak odpieluchować dzieckoAle kupa! Co masz w pieluszce?

Poznajcie Myszkę. Myszka lubi wiedzieć wszystko o świecie, który ją otacza. Jest bardzo dociekliwa. Nosi pieluszkę i zastanawia się, co też kryje się w pieluszkach jej przyjaciół. Dlaczego tak ją to interesuje? Zaraz się dowiecie! Czytając tę zabawną historyjkę, razem z Myszką zaglądajcie do pieluszek Króliczka, Kózki, Pieska, Krówki, Konika i Świnki. Nauka korzystania z nocniczka może być świetną zabawą! Książka zachęca też do pierwszych prób samodzielnego liczenia oraz uczy rozpoznawania różnych zwierząt.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoGuido van Genechten

Chce mi się kupę

Pieskowi chce się kupę. I to już. Ale na jego nocniczku siedzi młodsza siostra! A to dlatego, że z jej nocniczka korzysta Myszka. Piesek biega od nocniczka do nocniczka, lecz wszystkie są zajęte! Sprawa robi się coraz pilniejsza…Przezabawna książka ucząca higieny i korzystania z toalety. Czasami wystarczy przypadek, żeby opanować ważną umiejętność. Dla wszystkich, którym się chce…

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoGuido van Genechten

Wielki Konkurs Kup

Król zwierząt, nie zważając na powagę swojego urzędu, fascynuje się puszczaniem bąków i robieniem kupki. Co roku organizuje Wielki Konkurs Kup, by podziwiać dzieła zrobione przez swoich poddanych. Kto zachwyci króla tym razem? Czyje imię zostanie wyryte na tablicy zwycięzców? Książka, która w humorystyczny sposób oswaja dzieci z tematem kupy i pokazuje, że wcale nie ma się czego wstydzić.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoAnita Głowińska

Kicia i Nunuś. Na nocniku

Nunuś, młodszy brat Kici Koci, uczy się korzystać z nocnika. Na początku nie jest to łatwe, ale Kicia Kocia wpada na znakomity pomysł… Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoLehmann, Meyer, Schulze

Grubsza sprawa

Nowy tom rozbrajającej serii o przedszkolakach. Hałasują, rozrabiają, uwielbiają się i kłócą: Antek, Sylwia, Ryś i reszta przedszkolaków z grupy maluchów. Marta potrafi już sama się załatwić. Potrzebuje tylko trochę czasu. I bardzo dużo papieru toaletowego. Tyle że – a to pech! – nie daje się tego spłukać. Na szczęście Janek wie, co robić. Tak mu się przynajmniej wydaje…

Do kupienia pod tym linkiem


Barbro Lindgren i Eva Eriksson

Jak odpieluchować dzieckoNocnik Maksa

Maks ma nocnik. Głupi nocnik. Bo Maks nie chce na nim siedzieć. Za to piesek – chciałby, ale nie potrafi. Maks potrafi i pokaże pieskowi, jak to się robi. I oto… Maks siedzi na nocniku! Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek – jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji. 

Do kupienia pod tym linkiem


Barbro Lindgren i Eva Eriksson

Jak odpieluchować dzieckoPieluszka Maksa

Maks ma pieluszkę. Na pupie. Ale nie ma to jak siusiać na podłogę! Za to piesek – bardzo chętnie posiusia w pieluszkę. Tylko co na to mama? Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie, kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek – jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoMarcin Malicki

Mój kolega nocnik

Książka z serii „Pierwsze czynności” to propozycja dla dla dwu i trzylatków. Kacper i jego pluszowy królik pozwolą dzieciom oswoić się z nowymi doświadczeniami i przygotują je do korzystania z nocnika, pomogą w nauce czystości i pokażą, że mycie to świetna zabawa. Proste teksty odwołujące się do uczuć i zabawne, ciepłe ilustracje pomogą pokonać obawę przed tym, co trudne i nieznane.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoMarianna Oklejak i Zofia Stanecka

Basia, Franek i pielucha

Basia jest starszą siostrą. Dużo się z Frankiem bawi, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjacielem. Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy. Tym razem Basia pomaga Frankowi nauczyć się używania nocnika.

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoEliza Piotrowska

Tupcio Chrupcio. Żegnaj pieluszko

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką i sam korzysta z toalety. Ale jego siostrzyczka jest jeszcze malutka, skupia na sobie uwagę rodziców i …. robi kupę w pieluszkę. Tupcio Chrupcio strasznie tego nie lubi. Jak poradzi sobie w tej sytuacji? Posłuchajcie!

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoBelinda Rodik i Kerstin M. Schuld

Żegnaj, pieluszko! Jak miś polubił nocniczek

Najwyższy czas rozstać się z pieluszką. Ale mały Miś nie bardzo chce korzystać z nocniczka. Zawsze ma jakąś wymówkę i coś ważnego do zrobienia. Pewnego dnia pojawia się mała Misia, która już nie potrzebuje pieluszki. Przecież chodzi do przedszkola. Mały Miś też chciałby pójść do przedszkola. Czy powinien zdobyć się na wysiłek i spróbować wysiusiać się na nocniczek? Całkiem sam?

Do kupienia pod tym linkiem


Jak odpieluchować dzieckoLiesbet Slegers

Kuba i jego nocnik 

Jestem już taki duży, że nie muszę nosić pieluchy! Mama dała mi śliczne majteczki z samochodzikiem i jakąś dziwną miseczkę. To nocnik. Teraz muszę nauczyć się robić do niego siusiu. Ciekawe, czy od razu mi się uda?Dla maluchów, które zaczynają korzystać z nocnika.

Do kupienia pod tym linkiem


Pernilla Stalfelt

Jak odpieluchować dzieckoMała książka o kupie

Czy rzeczywiście można napisać całą książkę o kupie, jej zapachach, puszczaniu bąków i jednocześnie zilustrować jej różne kształty i rozmiary? Taaak! – krzykną dzieci, które się o to zapyta. Ich stosunek do spraw związanych z ciałem graniczy z fascynacją, a przy tym pozbawiony jest wszelkiego wstydu. Jakże często dzieci z dumą pokazują swoje pełne nocniczki. Bardzo niewielu dorosłych potrafi mówić, a co dopiero pisać o kupie lub ją rysować. Pernilla Stalfelt zrobiła to pierwsza i to z wielkim sukcesem. 

Do kupienia pod tym linkiem


Ta Tatooi

Pan Pielucha. Na straży suchych majtek

Jak odpieluchować dzieckoSympatyczny bohater książki całymi dniami marzy o różnych sprawach, ale jedno pragnienie jest zawsze na pierwszym miejscu: zachowanie suchej pupy. Bez tego nie uda się ani spokojnie marzyć o innych rzeczach, ani też realizować dotychczasowych marzeń. Pan Pielucha ma dość ambitne plany na przyszłość. Są wśród nich: odnalezienie ginących w praniu skarpet, występ w japońskim teatrze, wyprawa w kosmos, ale i te mniej wymyślne – choćby wspaniała, nieograniczona niczym zabawa. Pan Pielucha jednak nic nie zdziała, dopóki dzieci nie dadzą mu odpocząć i nie zaczną korzystać z nocnika. A i samym dzieciom zabawa bardziej się spodoba, gdy nie będzie im towarzyszyła intensywnie pachnąca, ciężkawa pielucha.

Do kupienia pod tym linkiem


Okładki i opisy pochodzą ze stron wydawnictw.

Wybór własny


Zdjęcie główne: yAOinLoVE/fotolia.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments