Najładniejsze książki dla dzieci: Wydawnictwo Entliczek

Znacie wydawnictwo Entliczek? To takie małe, rodzinne wydawnictwo, które poznałam dzięki książce „Miłość” i w którego tytułach szczerze się zakochałam. A to dlatego, że są naprawdę mądre, otwierające na świat i ludzi, a do tego ciekawe i pięknie ilustrowane. I idealne na prezent niezależnie od tego, czy obdarowujecie cudze dziecko, czy własne. Dziś przed Wami 7 moich ulubionych tytułów.


„MIŁOŚĆ”

ASTRID DESBORDES I PAULINE MARTIN

Jedna z pierwszych książeczek, jakie dostał w prezencie Staś. I jedna z nielicznych, do jakich ja sama wracam tak chętnie. Ot, mały Archibald chce zadać mamie przed spaniem jeszcze jedno, z pozoru proste pytanie: czy będzie kochać go przez całe życie? I tak zaczyna się wyjątkowa opowieść o sile matczynej miłości. Zobrazowana na cudownych przykładach i opatrzona taką dawką ciepła, że podczas czytania nie sposób się nie uśmiechnąć. Ukochana z całego tego zestawienia, nawet mimo upływu czasu!

Do kupienia pod tym linkiem


„MOJA MŁODSZA SIOSTRA”

ASTRID DESBORDES I PAULINE MARTIN

Otóż pewnego dnia Archibald dowiaduje się od rodziców, że będzie miał siostrzyczkę. Co prawda nie przypomina sobie, kiedy ich o nią prosił, ale mimo wszystko postanawia przyjąć tę wiadomość z radością i spokojem. I kiedy mała pojawia się już na świecie, okazuje się, że… jak na takie maleństwo, potrafi zająć naprawdę sporo miejsca. Czyli przed Wami piękna historia o miłości między rodzeństwem. Często niełatwej, gdzie mamy też zazdrość i rywalizację, ale finalnie: naprawdę wspaniałej.

Do kupienia pod tym linkiem


„CO MI POWIEDZIAŁ TATA”

ASTRID DESBORDES I PAULINE MARTIN

Kolejna książeczka cudownego duetu, który tak pięknie i umiejętnie łączy ze sobą treść i formę. Tym razem mały Archibald zaczyna torpedować pytaniami tatę. I to pytaniami z gatunku tych ważnych. Co ma robić, kiedy będzie się bał? Kiedy będzie mu smutno? Kiedy będzie mu źle samemu? Kiedy zapadnie noc? Kiedy ugrzęźnie w błocie? A tata odpowiada, jak to tata: z miłością, ojcowskim wsparciem i przepełniającą tę książkę mądrością i spokojem. 

Do kupienia pod tym linkiem


„ZBYT PÓŹNO”

GIOVANNA ZOBOLI I CAMILLA ENGMAN

Czy rzeczywiście jest już zbyt późno, żeby gdzieś wyjść? Coś przeżyć, zobaczyć, doświadczyć choć najmniejszej przygody? Rodzice małego Riccarda nie mają co do tego wątpliwości. Riccardo postanawia jednak wyruszyć w tę podróż razem z trójką swoich przyjaciół. Razem docierają do niezwykłej krainy, której największą zaletą jest jednak to, że… można z niej wrócić. Czyli ciepła historia o dziecięcych marzeniach: potrzebie wolności i niezależności, a jednocześnie bezpieczeństwa i rodzicielskiego ciepła. 

Do kupienia pod tym linkiem


„DZIEŃ DOBRY, POCZTA”

MARIANNE DUBUC

Czy dzień z życia pracownika poczty może być interesujący? Oczywiście, jeśli tylko jest nim Pan Listomysz! Zwłaszcza, że musi on dostarczyć pocztę swoim niezwykłym sąsiadom. Dzięki temu dowiadujemy się, kto wysyła ciasteczka panu Yeti, czyja paczka nie pachnie zbyt ładnie i kto jak zwykle bawi się w chowanego. Czyli sporo humoru i podróż przez kilka zwierzęcych światów – z domem Pana Smoka, u którego w gości zasiada się w ognioodpornym kombinezonie – włącznie!

Do kupienia pod tym linkiem


„PROFESOR ASTROKOT ODKRYWA KOSMOS”

DOMINIC WALLIMAN I BEN NEWMAN

Czy wiedzieliście, że hipotetycznym przeciwieństwem czarnej dziury jest biała dziura – wystrzeliwująca materię jak fontanna? A może słyszeliście kiedyś o gwieździe neutronowej, której fragment wielkości kostki cukru ważyłby tyle, co… Mount Everest? A może próbowaliście obliczyć kiedyś swój wiek marsjański? Nie? W takim razie, koniecznie sięgnijcie po przygody najmądrzejszego kota na świecie, czyli profesora Astrokota! Nauka o kosmosie jeszcze nigdy nie była tak bombowa!

Do kupienia pod tym linkiem


„ATOMOWA PRZYGODA PROFESORA ASTROKOTA” 

DOMINIC WALLIMAN I BEN NEWMAN

Czyli druga część bestsellerowej książki edukacyjnej o arcymądrym profesorze Astrokocie. Tym razem profesor tłumaczy nam fascynujący świat fizyki. Dowiadujemy się więc, dlaczego na Księżycu można podskoczyć wyżej, niż na Ziemi, jak działa łódź podwodna i dlaczego balon lata. Uczymy się też robić własne magnesy, a dzięki zamieszczonemu na końcu książki słowniczkowi – utrwalamy najważniejsze pojęcia. Czyli kolejna fantastyczna książka, pełna wiedzy i cudownie zilustrowana!

Do kupienia pod tym linkiem

Wydawnictwo Entliczek ma też inne, cudne książki – znajdziecie je na ich stronie!

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Radownisia

Faktycznie najpiękniejsze na świecie! <3