Trzeszczący śnieg i „Jingle Bells”, czyli świąteczne książki dla dzieci

Jak połączyć naukę z zabawą? Jak sprawić, żeby nawet maluszek oswajał się z obcym językiem, a przy okazji faktycznie miał przyjemność z czasu, spędzanego nad lekturą? Kupić mu odpowiednie książki! A że za moment święta, mam dla Was absolutne hity. To jak, gotowi? Przed Wami nasze najukochańsze świąteczne książki dla dzieci po angielsku! Znajdziecie tutaj i perypetie świętego Mikołaja, i przygody pewnego niesfornego pieska, i historię Dziadka do orzechów, i  nawet myszkę, szukającą bożonarodzeniowego światełka. A zatem – do dzieła!


ŚWIĄTECZNE KSIĄŻKI DLA DZIECI PO ANGIELSKU:THE NUTCRACKER – MUSICAL BOOK

„Dziadek do orzechów”, czyli klasyka nad klasykami. Otóż pewnej magicznej nocy tytułowy Dziadek do orzechów ożywa i wraz z pewną dziewczynką wędrują do cukierkowej krainy, a towarzyszy im wgrana tutaj melodia ze słynnego baletu Czajkowskiego. Jeśli oswajać dziecko z angielskim i muzyką, to chyba tylko tak! W moim prywatnym rankingu to chyba najpiękniejsza książka od wydawnictwa Usborne, idealnie nadająca się na prezent tak dla własnego, jak i dla czyjegoś dziecka!

Do kupienia pod tym linkiem

książki o świętach

książki o świętach książki o świętach


WINTER WONDERLAND – SOUND BOOK (BOARD BOOK)

Co to są za ilustracje! Zakochałam się w tej książce od pierwszego wejrzenia! I tak, z czystym sumieniem przyznaję, że kupiłam ją nie tylko dla Stasia, ale i dla siebie. Znajdziecie tu absolutnie urocze zwierzątka w typowo zimowej scenerii oraz dźwięki, rozpieszczające Wasze uszy. Od dzwonów kościoła, przez dzwonki sań, aż po trzeszczący pod stopami śnieg. Są też śpiewy kolędników, a dla ciekawskich – okienka do podglądania. Kochani, to się nazywa magia!

Do kupienia pod tym linkiem

książki o świętach

książki o świętach


SPOT’S FIRST CHRISTMAS – ERIC HILL

Spot to u nas hit nad hitami i co chwilę dokupuję tylko kolejne części przygód tego przesympatycznego pieska. Część z nich ukazała się już w polskim przekładzie, bo wydaje je wydawnictwo Mamania. Część jednak wciąż dostępna jest jedynie w anglojęzycznym oryginale. Tak było z tą świąteczną wersją. Spot przeżywa tutaj swoją pierwszą Gwiazdkę, a my dzięki tak lubianym przez dzieci okienkom możemy podglądać jego kolejne perypetie. Z ubieraniem choinki na czele!

Do kupienia pod tym linkiem

książki o świętach książki o świętach książki o świętach


THE TWINKLY TWINKLY CHRISTMAS TREE – BOARD BOOK 

Książeczka do czytania, oglądania i do… kochania! Nie sposób chyba nie rozczulać się nad tutejszą formą, dzięki której na kolejnych stronach naszym oczom ukazuje się coraz większa liczba maleńkich, naprawdę świecących światełek. A i sama historia, opowiadająca o małej myszce, która wyrusza na poszukiwanie bożonarodzeniowego światełka, jest też absolutnie cudna. Polecam z całego serca – tak pięknego usypiacza nie pobije żadna telewizyjna dobranocka!

Do kupienia pod tym linkiem

książki usborne książki usborne książki usborne książki usborne książki usborne


BUSY LONDON AT CHRISTMAS – MARION BILLET

A co powiecie na święta Bożego Narodzenia, spędzane w pięknym, grudniowym Londynie? Dzięki tej książeczce możecie podglądać zatłoczone, zabiegane miasto, w bajecznej, iście gwiazdkowej krasie. Jest tu London Eye, i Tower Bridge, i Buckingham Palace… Są też bałwany, kolędnicy, mnóstwo prószącego śniegu oraz święty Mikołaj ze swoimi reniferami. Do tego z największą frajdą dla malutkich, ciekawskich oczek i łapek, czyli z… przesuwanymi elementami!

Do kupienia pod tym linkiem

świąteczne książki dla dzieci po angielsku książki o świętach


NOISY TOUCHY-FEELY SANTA

Święty Mikołaj, krzyczący słynne „ho, ho, ho”, tykanie zegarów, urocze trzeszczenie śniegu, a może tak dobrze nam znana melodia „Jingle Bells”? W tej książeczce jest wszystko! A do tego błyszczące elementy i piękne ilustracje, które w połączeniu z panelem dźwiękowym sprawiają, że Stasiek zagląda do tej książki od dobrego roku. Może też dlatego, że może tu podglądać samego świętego Mikołaja, podrzucającego dzieciom prezenty? No kto by tego nie kochał!

Do kupienia pod tym linkiem

świąteczne książki dla dzieci po angielsku świąteczne książki dla dzieci po angielsku świąteczne książki dla dzieci po angielsku Świąteczne książki dla dzieci po angielsku świąteczne książki dla dzieci po angielsku


BABY’S VERY FIRST TOUCHY-FEELY CHRISTMAS PLAY BOOK

Ile tu jest cudownego macania, wciskania, słuchania, przesuwania paluszkami i podziwiania błyszczących elementów! Naprawdę, ta książeczka to sensoryczny raj dla malucha! Z okienkami, otworkami i przesympatycznymi dźwiękami, które nawet słuchane przez okrągły rok nie doprowadzają rodzica do szału ;-) Naprawdę, Usborne to moje najukochańsze zagraniczne wydawnictwo, które nie ma sobie równych, jeśli chodzi o piękne i atrakcyjne książki dla dzieci.

Do kupienia pod tym linkiem

Świąteczne książki dla dzieci po angielsku świąteczne książki dla dzieci po angielsku


DEAR SANTA – ROD CAMPBEL

Kojarzycie Roda Campbella? To on jest autorem bestselleru „Kochane zoo” i to on stworzył teraz kolejną książeczkę w podobnym klimacie. Tym razem jednak za tajemniczymi okienkami skrywają się – a jakże – prezenty! Dostajemy więc kolejną typowo świąteczną pozycję, w której dziecko może „rozpakowywać” kolejne prezenty bądź odgadywać, co się takiego w nich kryje. A wszystko zaczyna się od napisania listu do św. Mikołaja, więc dla maluchów jak znalazł!

Do kupienia pod tym linkiem

świąteczne książki dla dzieci po angielsku

Świąteczne książki dla dzieci po angielsku Świąteczne książki dla dzieci po angielsku Świąteczne książki dla dzieci po angielsku


Zdjęcia: Tola Piotrowska

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
gburka

Jakie wspaniałe! Chyba chciałabym wszystkie :D

Mimi

Asia, a jak z cenami? Mogłabyś je podawać od razu przy opisach?

Gosia

A jakieś po polsku też pokażesz? <3