Fajne książki, odc. 5: Co czytają mama, tata i Staś?

Przed Wami kolejne fajne książki dla całej rodziny. Skoro przyszła jesień, to znowu włączył mi się tryb nałogowego czytania i… składowania. Bo musicie wiedzieć, że książki mogłabym kupować tonami. I nawet nie przeszkadza mi tak znowu bardzo, że nie mam szans od razu ich wszystkich przeczytać. Czasem wystarczy sam widok i czułe głaskanie po grzbiecie.

Jednocześnie przypominam, że cykl Fajne książki pokazuje te tytuły, na zakup których sami się zdecydowaliśmy. W praktyce oznacza to, że nie przeczytaliśmy jeszcze ich wszystkich i że to nie są żadne recenzje. To po prostu książki, które albo ktoś nam polecił, albo głośne premiery, albo światowe bestsellery. My się na nie skusiliśmy, Wy też kupujecie na własną odpowiedzialność ;-)

A niżej linki do poprzednich odcinków cyklu:

Fajne książki – odc. 1 – klik w link

Fajne książki – odc. 2 – klik w link

Fajne książki – odc. 3 – klik w link

Fajne książki – odc. 4 – klik w link


ASIA I JEJ FAJNE KSIĄŻKI


Być szczęśliwym na AlasceByć szczęśliwym na Alasce

Rafael Santandreu

Wydawnictwo Muza

Rafael Santandreu pokazuje, jak zamieniać emocje negatywne w postawę wewnętrzną sprzyjającą czerpaniu satysfakcji z życia praktycznie niezależnie od niesprzyjających okoliczności, bo szczęście jest w głowie każdego z nas, a nie w wygodzie ani statusie. Potrzebujemy bardzo niewiele, by czuć się dobrze. Stajemy się słabi z powodu „choroby wymaganiowej” i silni dzięki wyrzeczeniom.

Do kupienia pod tym linkiem


Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny

Małgorzata Musiał

dobra relacjaWydawnictwo Mamania

Najważniejsza jest relacja z dzieckiem – słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli każdy ma inne oczekiwania, a doba tylko dwadzieścia cztery godziny?

Małgorzata Musiał, ceniona przez rodziców doświadczona pedagog i mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga „Dobra relacja”, pokazuje pełne empatii dla potrzeb dzieci i dorosłych podejście do rodzicielstwa, które pomaga w nawiązaniu dobrych i trwałych relacji.

Do kupienia pod tym linkiem


„Nie” z miłości

Jesper Juul

Wydawnictwo MiND

Nie z miłościNa czym polega sztuka odmawiania dzieciom? Jakich słów używać, kiedy chcemy czegoś zabronić? Jak radzić sobie z dziecięcą frustracją? Czy rodzicielskie NIE może podlegać negocjacjom? Czy dziecko też ma prawo mówić NIE swoim rodzicom?

Szczere i stanowcze „nie” jest często lepsze dla dziecka niż wymuszone „tak”. Wiele konfliktów i trudności w rodzinie powstaje wtedy, gdy rodzice nie są w stanie odmówić dziecku, chociaż chcieliby to zrobić. Dlaczego mówienie „nie” przychodzi nam z takim trudem? Jesper Juul wyjaśnia, na czym polega trudna sztuka mówienia NIE, i pokazuje, że konfrontacja z odmową i sprzeciwem to jeden z warunków wychowania silnych i świadomych swojej wartości dzieci.

Do kupienia pod tym linkiem


Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?

Jesper Juul

Wydawnictwo MiND

Twoje kompetentne dzieckoCzy właściwie rozumiemy zachowanie naszych dzieci? Czy umiemy zauważyć ich problemy? Jak możemy rozwinąć ich poczucie własnej wartości i wiarę w siebie? Jakim traktowaniem krzywdzimy je najbardziej? Kiedy na wychowanie jest już za późno? Współcześni rodzice często czują się bezradni wobec swoich dzieci. Gubią się też w poradach wychowawczych, które mają sprawić, że ich pociechy staną się posłuszne i grzeczne. Jesper Juul europejski autorytet w dziedzinie wychowania twierdzi, że dzieci wcale nie muszą być grzeczne. Powinny natomiast mieć zdrowe poczucie własnej wartości, wierzyć w swoje siły i nawiązywać dobre relacje z innymi. Stopniowo powinny także uczyć się odpowiedzialności za siebie, a w razie potrzeby także za innych.

Do kupienia pod tym linkiem


Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź!

Karolina Cwalina

Wydawnictwo Sensus

Wszystko zaczyna się w głowieKiedyś zmagałam się z ciężką chorobą i nie miałam świadomości, czego tak naprawdę chcę. Cierpiałam z powodu niskiego poczucia własnej wartości i braku wiary w siebie. Czułam się bezsilna i niemal utraciłam nadzieję, że coś w moim życiu może się odmienić, bo uważałam, że na wiele nie zasługuję. Na moje i mam nadzieję Twoje szczęście zaczęłam się interesować rozwojem osobistym… Odkryłam, co mnie motywuje. Stworzyłam strategię „na życie”, plan działania i ruszyłam w żmudną, ale fascynującą drogę ku samorealizacji. Dzięki wytężonej pracy zmieniłam się fizycznie i psychicznie, odnalazłam sens, cel i napęd do zmian. Dziś chętnie dzielę się swoją historią i własnymi sposobami na wyjście z mniejszych i większych życiowych zawirowań.

Do kupienia pod tym linkiem


PAWEŁ I JEGO FAJNE KSIĄŻKI


Hashtag

Remigiusz Mróz

Wydawnictwo Czwarta Strona

HashtagTwoja paczka już na ciebie czeka! – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie…

Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione…

Do kupienia pod tym linkiem


Homo deus. Krótka historia jutra

Yuval Noah Harari

Wydawnictwo Literackie

Homo deusYuval Noah Harari w słynnej książce „Sapiens. Od zwierząt do bogów” opisywał ewolucję i historię ludzkości. W swym najnowszym dziele stawia kolejny krok – w „Homo deus myśliciel skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że człowiek pod wieloma względami już stał się równy bogom i przystąpił do realizacji kolejnych marzeń: o nieśmiertelności i szczęściu.

Harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja XXI wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach.

Do kupienia pod tym linkiem


Takeshi Kovacs. Tom 3. Zbudzone furie

Richard Morgan

Wydawnictwo MAG

Takeshi KovacsTakeshi Kovacs wrócił do domu. Na Świat Harlana. Oceaniczną planetę, gdzie tylko pięć procent powierzchni wystaje nad niebezpieczne i nieprzewidywalne morza. I gdzie próba wzbicia się nad chmury czymś bardziej zaawansowanym technicznie od śmigłowca kończy się zestrzeleniem przez platformy orbitalne Marsjan (…).

Jednakże śmierć nie czyha tylko w morzach i na niebie. Na ziemi, od tropikalnych plaż i bagien Kossutha do lodowatych, rojących się od maszyn pustkowi Nowego Hokkaido utracone zostały z trudem wywalczone zdobycze quellistowskiej rewolucji. Wszystko kontrolują Pierwsze Rodziny, korporacje i yakuza.

Do kupienia pod tym linkiem


Unf*ck yourself. Napraw się!

Gary John Bishop

Wydawnictwo Insignis

Unf*ck yourself. Napraw się!W twojej głowie toczy się nieprzerwany monolog wewnętrzny – jakiś cichy krytyczny głos wciąż powtarza ci, że jesteś zbyt leniwy, za głupi albo za słaby. Nawet nie zauważasz, jak mocno wierzysz w te słowa i ile energii z ciebie wysysają! Starasz się normalnie żyć, tylko od czasu do czasu myślisz z rezygnacją, że skoro nie potrafisz ruszyć z miejsca czterech liter, to być może nigdy nie dotrzesz w życiu tam, gdzie chcesz, a szczęście, za którym tęsknisz, pozostanie tuż poza twoim zasięgiem (…).

„Unf*ck Yourself. Napraw się!” to werbalny policzek od wszechświata, który ma sprawić, żebyś się ocknął, docenił swój prawdziwy potencjał, przestał sobie dowalać i totalnie wkręcił się we własne życie.

Do kupienia pod tym linkiem


Upadłe anioły

Richard Morgan

Wydawnictwo MAG

Upadłe aniołyUpowłokowiony w uszkodzone ciało bojowe Klina, Takeshi Kovacs służy jako najemnik w sponsorowanej przez Protektorat, brutalnej wojnie domowej, mającej zdławić rewolucję na Sanction IV. Korzystając z szansy dołączenia do potajemnej ekspedycji, mającej zabezpieczyć znalezisko archeologiczne, Takeshi wpada w wir zdrady i oszustw, przy których front zdaje się być miłym wspomnieniem. Poszukiwany obiekt jest bezcenny i niesie ze sobą niezliczone zagrożenia. To znalezisko, dla którego korporacje będą zabijać. Odkrycie, które zmieni ludzkość (…).

Oto SF najwyższej jakości: fantastyczny i równocześnie subtelnie opisany świat; silne, a przy tym wrażliwie opisane postacie, niesamowita lecz wiarygodna technika, ekscytujące a zarazem głębokie pisarstwo.

Do kupienia pod tym linkiem

STAŚ I JEGO FAJNE KSIĄŻKI


A królik słuchał

A królik słuchałCori Doerrfeld

Wydawnictwo Mamania

Mały Taylor w skupieniu bawi się klockami. Kiedy budowla się rozpada, chłopiec nie bardzo wie, jak ma na to zareagować. Zaraz nadbiega jednak całe mnóstwo doradców, którzy wiedzą lepiej, czego Taylor chce i potrzebuje…

Prosta opowieść o tym, jak ważne jest zrozumienie własnych uczuć i potrzeb.

Do kupienia pod tym linkiem


Kto się chowa na lądzie i w wodzie?

Kto się chowa w na lądzie i w wodziePavla Hanácková i Linh Dao

Wydawnictwo Adamada

Zwierzęta to mistrzowie kamuflażu. Niektóre tygrysy wyglądają jak… las bambusowy. Są kameleony, których skóra może mieć dowolny kolor. Żaby, które potrafią udawać mech albo liście. Zwierzęta naprawdę potrafią się maskować!

W tej książce schowało się ich 20, znajdziesz je wszystkie?

A kuku!

Do kupienia pod tym linkiem


Kto się chowa w lesie i na śniegu?

Kto się chowa w lesie i na śnieguPavla Hanácková i Linh Dao

Wydawnictwo Adamada

Zwierzęta to mistrzowie kamuflażu. Niektóre owady wyglądają jak gałązka albo…kwiat orchidei. Są ośmiornice, których skóra może przypominać piasek lub koral. Żółwie, które potrafią udawać kamienie. Zwierzęta naprawdę potrafią się maskować!

W tej książce schowało się ich 20, znajdziesz je wszystkie?

A kuku!

Do kupienia pod tym linkiem


Spot jedzie na wieśSpot jedzie na wieś

Eric Hill

Wydawnictwo Mamania

Jakie zwierzątka mieszkają na wsi? Poszukaj ich ze Spotem w tej kartonowej książeczce z klapkami.

Jedna z najpopularniejszych przygód pieska Spota, bohatera klasycznej serii książek dla dzieci.

Do kupienia pod tym linkiem


Spot mówi dobranoc

Eric Hill

Wydawnictwo Mamania

Już pora do łóżka, ale Spot musi powiedzieć jeszcze wiele razy „Dobranoc”, zanim zapadnie w sen…

Życzymy słodkich snów z pieskiem Spotem, bohaterem klasycznej serii całokartonowych książeczek z klapkami dla dzieci.

Do kupienia pod tym linkiem


Okładki i opisy pochodzą ze stron wydawnictw


Zdjęcie główne: Toa Heftiba/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments