Fajne książki, odc. 2: Co czytają mama, tata i Staś?

Dziś przed Wami kolejne fajne książki – książki, które przyciągnęły naszą uwagę świetnymi recenzjami, poleceniami znajomych, niezwykłymi okładkami lub – po prostu – swoją tematyką. Podzieliliśmy je na trzy kategorie, choć oczywiście wiadomo, że najbardziej ze wszystkich oszukuje póki co Staś ;) Nie dość, że sam nie chce czytać, to jeszcze regularnie nadgryza wszystkie książki.

Przed Wami kolejna porcja 15 tytułów, jakie trafiły do naszej rodzinnej biblioteczki. Większości z nich jeszcze nie przeczytaliśmy – nie są to więc żadne recenzje, a jedynie zapowiedzi tego, co zamierzamy sami przeczytać. Tak często pytacie nas o to, co aktualnie czytamy, że postanowiliśmy podrzucać Wam te tytuły, które aktualnie mamy na tapecie.

Namiar na poprzednie fajne książki znajdziecie pod tym linkiem. 

Miłego czytania wszystkim!


ASIA I JEJ FAJNE KSIĄŻKI


Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata

innymi słowyYee-Lum Mak

Wydawnictwo ART Egmont

W tej książce znajdziesz wiele innych zaskakujących i zachwycających słów, na przykład słowo oznaczające chęć potajemnego zaglądania przez okna cudzych domów, światło słoneczne przenikające przez liście drzew. Znajdziesz też określenia na nieudolny, lecz radosny taniec, niechęć do zakończeń, spojrzenie wymieniane przez dwie osoby, które by chciały, żeby to ta druga odezwała się pierwsza…

Oto wspaniały prezent dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów niezwykłych słów!

Do kupienia pod tym linkiem


Jak zostałam wiedźmą

Dorota Masłowska

jak zostałam wiedźmąWydawnictwo Literackie

Oniryczna opowieść o walce, jaką toczymy, przede wszystkim, z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów, surogatów i wirtualnych emocji. A codzienny wyścig przynosi wszystkim coraz większe, większe, większe… poczucie braku.

Ta pięknie ilustrowana przez Mariannę Sztymę, baśniowa, skrząca dowcipem i pełna trafnych obserwacji książeczka zachęca, by zwolnić, zastanowić się, porozmawiać. A także wspólnie poczytać – bo miłość do książek to skarb na całe życie.

Do kupienia pod tym linkiem


kaczkowski pakietPakiet: Dasz radę / Grunt pod nogami / Życie na pełnej petardzie

ks. Jan Kaczkowski

Wydawnictwo WAM

Trzy bestsellerowe książki księdza Jana Kaczkowskiego, który był inspiracją dla milionów ludzi. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę. Ludzie pokochali go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru i determinację w walce ze śmiertelną chorobą. Oto spuścizna księdza Jana.

Do kupienia pod tym linkiem


Socjopaci są wśród nas

socjopaci są wśród nasMartha Stout

Wydawnictwo Znak

Może nim być szef lub kolega z pracy, zbyt wymagający nauczyciel albo uciążliwy sąsiad, a nawet ktoś, kto mieszka pod twoim dachem. Według badań 1 na 25 osób to socjopata – człowiek bez sumienia, który gotowy jest zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel. Socjopaci doskonale się maskują. Kiedy im się to opłaca, potrafią być sympatyczni. Często cieszą się dobrą opinią. Kiedy jednak wchodzimy z nimi w bliższe relacje, szybko okazują się toksyczni, bezwzględnie wykorzystują nasze dobre intencje, a spod ich wpływu ciężko się wyzwolić.

Do kupienia pod tym linkiem


Żegnaj, laleczko

żegnaj laleczkoRaymond Chandler

Wydawnictwo C&T

To przypadek postawił kryminalistę Myszkę Malloya na drodze prywatnego detektywa, Philipa Marlowe’a. Ten pierwszy, po odsiedzeniu wyroku za napad, szukał właśnie tancerki rewiowej, Velmy, która obiecała czekać na niego… A teraz gdzieś zniknęła. I Marlowe podjął próbę odnalezienia jej. Szybko jednak śledztwo utknęło w martwym punkcie. Chyba że wdowa po właścicielu lokalu „U Floriana” nie mówi prawdy. Bo Velma podobno nie żyje…

Do kupienia pod tym linkiem


PAWEŁ I JEGO FAJNE KSIĄŻKI


Dress code. Tajemnice męskiej elegancji 

dress codeKrzysztof Łoszewski

Wydawnictwo Bosz

Książka Krzysztofa Łoszewskiego, znanego projektanta mody, ma charakter praktycznego poradnika dla mężczyzn. Autor wprowadza czytelników w tajniki swoistego „kodeksu” ubierania się, w zasady doboru stroju, niewymuszonej elegancji, właściwego doboru marynarki, koszuli czy krawata – do sytuacji, sylwetki i charakteru. Doskonałe konkretne rady, które każdy – niezależnie od zasobności portfela – może wprowadzić w życie, by dobrze wyglądać i poczuć się lepiej.

Do kupienia pod tym linkiem


Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana

Łukasz Kielban

Wydawnictwo Znak

mężczyzna z klasąJak być mężczyzną z klasą w świecie opanowanym przez bylejakość? Czy drogi garnitur, wyuczone maniery i kilka gadżetów wystarczą, by stać się gentlemanem?

Poznaj sekrety współczesnej elegancji i dobrych manier oparte na sprawdzonych przedwojennych wzorcach, które Łukasz Kielban przystosował do dzisiejszego świata. Zobacz, jak dobrze skomponować garderobę, wybrać zapach dla siebie i czerpać przyjemność z codziennego golenia. Przekonaj się, że gentlemana czyni nie szata, ale charakter, i dowiedz się, jak świadomie go kształtować. To dzięki niemu nieco przykurzone słowo „gentleman” może zabłysnąć świeżością. Odważ się żyć z klasą.

Do kupienia pod tym linkiem


Pakiet: Kasacja / Zaginięcie / Rewizja / Immunitet / Inwigilacja

mróz pakietRemigiusz Mróz

Wydawnictwo Czwarta Strona

Chyłka i Zordon. Ona – bezkompromisowa i nieprzebierająca w środkach, pracująca dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. On – ambitny, początkujący aplikant, który musi odnaleźć się w świecie paragrafów i zbrodni, ale też sprostać oczekiwaniom nieugiętej przełożonej. Razem rozwiązują sprawy, z którymi nikt inny nie odważyłby się zmierzyć.

Do kupienia pod tym linkiem


Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Daniel Kahneman 

pułapki myśleniaLaureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, psycholog Daniel Kahneman przedstawia mechanizmy ludzkiego rozumowania. W „Pułapkach myślenia” noblista wnikliwie analizuje działanie umysłu. W ciekawy i przystępny, niepozbawiony humoru sposób wyjaśnia czytelnikom, co decyduje o naszym myśleniu. Odkrywa możliwości, a także zagrożenia wynikające z szybkiego myślenia. Radzi, jak wykorzystać potencjał wolnego myślenia, kiedy warto zaufać intuicji, a kiedy nie powinno się tego robić. Kahneman przedstawia wpływ wolnego i szybkiego myślenia na nasze osądy i wybory. Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych decyzji? Czy można uniknąć pułapek myślenia?

 Do kupienia pod tym linkiem

Smart casual 

smart casualKrzysztof Łoszewski

Wydawnictwo Bosz

Krzysztof Łoszewski, autor bestsellerowej książki „Dress code. Tajemnice męskiej elegancji”, proponuje tym razem nieco bardziej swobodny styl, proponując rozwiązania odpowiednie dla każdego mężczyzny, który chce się ubierać elegancko, oryginalnie, kreować własny wygląd, a niekoniecznie nosić na co dzień garnitur. Propozycje ubrań na cztery pory roku, liczne porady dotyczące czapek, dżinsów, kurtek, płaszczy, łączenia kolorów, tweedu, doboru butów – to skarbnica wiedzy dla tych, który chcą dobrze wyglądać, a zarazem czuć się swobodnie i nieskrępowanie.

Do kupienia pod tym linkiem


STAŚ I JEGO FAJNE KSIĄŻKI


Być jak tygrys

być jak tygrysPrzemysław Wechterowicz i Emilia Dziubak

Agencja Edytorska EZOP

Bycie tygrysem to niełatwa sprawa. Zajmująca, wciągająca, ekscytująca w najwyższym stopniu, ale niełatwa. A to do kogoś trzeba się podkraść, szorując brzuchem po ziemi, a to kogoś trzeba namówić, żeby dał się zjeść, wdając się z nim w długą, kulturalną konwersację, a ile potem jeszcze tłumaczenia się przed znajomymi, same problemy. Ale czasami bywa tak, zwłaszcza po zmierzchu, że bycie tygrysem staje się wprost… magiczne. Roaaar!

Do kupienia pod tym linkiem

edward i jego wielkie odkrycieRebecca McRitchie

Wydawnictwo Adamada

Mimo że Edward pochodzi ze sławnego rodu archeologów, jeszcze niczego nie odkrył. Aż do pewnej deszczowej nocy…

I rodzice, i dziadkowie Edwarda są archeologami. A Edward, choć ma cały zestaw narzędzi i przedmiotów potrzebnych (i niepotrzebnych) archeologom, sam nigdy niczego nie odkrył. Aż wreszcie odkrywa coś dziwnego, zupełnie mu nieznanego. Przez przypadek odkrywa coś jeszcze – dowiaduje się, co to jest przyjaźń. Tego odkrycia można dokonać nawet wówczas, gdy nie jest się archeologiem.

Do kupienia pod tym linkiem


Niezłe ziółko

Barbara Kosmowska

Wydawnictwo Literatura

niezłe ziółkoEryk, choć z Babcią Malutką spędził niewiele czasu, jest szczęśliwy, że starsza pani zatrzyma się na dłużej w jego domu. Nikt tak jak Babcia Malutka nie potrafi wysłuchać chłopca i opowiadać o dalekich podróżach. A co jeszcze ważniejsze – nikt tak dobrze Eryka nie rozumie.

Nie zawsze jednak wszystko układa się tak, jak tego pragniemy. Kiedy świat Eryka nagle pustoszeje, to, co cieszyło najbardziej, staje się udręką, przed którą nie da się uciec nawet do domku na drzewie. Ale czy Eryk musi uciekać? Czy dar mądrości, jaki otrzymał w prezencie od babci, wystarczy, by odkryć swoją wartość, nowych przyjaciół i jasne strony dorastania?

Do kupienia pod tym linkiem


Uśmiech dla Żabki 

uśmiech dla żabkiPrzemysław Wechterowicz i Emilia Dziubak

Agencja Edytorska EZOP

Mama Żabki zna prosty i skuteczny sposób na poprawę humoru swojej córeczki. Jest nim czuły i promienny uśmiech, który niczym serdeczne zaklęcie potrafi przemienić smutek w radość.

Ta wzruszająca i zabawna opowieść o Żabce, jej leśnych przyjaciołach i wielkiej mocy jednego uśmiechu rozweseli każdego z Was. Sprawdźcie sami!

Do kupienia pod tym linkiem


W pogoni za życiem

w pogoni za życiemPrzemysław Wechterowicz i Emilia Dziubak

Agencja Edytorska EZOP

Bohaterką książki jest malutka Jętka, która właśnie przyszła na świat i wyrusza na podbój Nowego Jorku. Jeszcze nie wie, że ma czas tylko do zachodu słońca, bo jej życie kończy się o zmierzchu. Poznać Nowy Jork w jeden dzień to nie lada wyzwanie. Jętka, ciekawa świata i żądna wrażeń, nie waha się ani chwili. Jej przewodniczką jest Mucha, która zna miasto jak mało kto. Zaczynają więc szaleńczą podróż. Czy zdążą uścisnąć rękę prezydenta, zanim słońce schowa się za horyzont?

Do kupienia pod tym linkiem


Okładki i opisy pochodzą ze stron wydawnictw


Zdjęcie główne: Leah Kelley/pexels.com

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ada | Rzeczovnik

Widzę, że u Pawła dominuje tematyka modowa. Czyżby szykował się jakiś wpis szafiarski ;) czy jeszcze nie ma garnituru na wesele?
A u Staśka widzę, że większość z ilustracjami Emilii Dziubak. Są przepiękne <3

Łukasz Kielban

O proszę! Serdecznie dziękuję za polecenie mojej książki! :)

I za kilka innych też, bo znalazłem coś ciekawego do poczytania z dziećmi.