Fajne książki, odc. 3: Co czytają mama, tata i Staś?

Przed Wami kolejne fajne książki! Czyli aż 15 tytułów, jakie zasiliły ostatnimi czasy naszą domową biblioteczkę. U mnie tym razem dość monotonnie – ponieważ przymierzam się do zwiększenia częstotliwości pisania Wam o związkach, postanowiłam poczytać trochę mądrzejszych od siebie. Wybór nie bez powodu padł na Lwa-Starowicza – o większy autorytet w tej dziedzinie w naszym kraju raczej trudno. Czy to był dobry wybór? Średnio, bo okazuje się, że wiek i płeć autora mają tutaj duży wpływ na poglądy i jakość prezentowanych treści…

U Pawła na tapecie aktualnie trzy różne tematy: motywacja, komiksy i design. Natomiast Stasiek konsekwentnie książki podgryza, co nie znaczy, że już wkrótce nie pozwoli ich sobie trochę dłużej poczytać! A zatem przed Wami nasze nowe, fajne książki – do poczytania i podjadania! ;-)

Wcześniejsze odcinki cyklu znajdziecie pod tym oraz pod tym linkiem.


ASIA I JEJ FAJNE KSIĄŻKI


Lew-Starowicz o kobiecie

o kobiecieZbigniew Lew-Starowicz

Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Każda kobieta powinna tę książkę przeczytać, żeby zrozumieć siebie. A potem podsunąć swojemu partnerowi, żeby dowiedział się, czego ona od niego oczekuje. Profesor Zbigniew Lew Starowicz opowiada, jest dziś polska kobieta. Jak zmieniła się przez ostatnie lata i czego oczekuje w dzisiejszych czasach od mężczyzny. A może w ogóle go nie potrzebuje, bo nadchodzi era silnych, niezależnych kobiet? I w końcu co na to mężczyźni?

Do kupienia pod tym linkiem

Lew-Starowicz o mężczyźnie

o mężczyźnieZbigniew Lew-Starowicz

Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Kontynuacja bestselleru „Lew Starowicz o kobiecie”. Tym razem profesor rozbiera na czynniki pierwsze polskiego mężczyznę. I co tam znajduje? Niedojrzałość, strach przed kobietami i ich emancypacją, kłopoty z męskością. Ale też opowiada o błędach, jakie nagminnie robią kobiety wobec swojego mężczyzny. I radzi, co zrobić, żeby nasz związek był szczęśliwy. Jeśli chcesz poznać wszystkie skrywane tajemnice mężczyzny, zrozumieć go, to lektura obowiązkowa.

Do kupienia pod tym linkiem


o miłościLew-Starowicz o miłości

Zbigniew Lew-Starowicz

Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Po dwóch bestsellerach: „O kobiecie” i „O mężczyźnie”, profesor Zbigniew Lew Starowicz tym razem przygląda się miłości. I co znajduje w naszych sercach? Miłość piorunującą, szaloną, nieodwzajemnioną – to tylko kilka klasyfikacji. Opowiada, jak kochają mężczyźni, a jak kobiety, a przede wszystkim radzi, co robić, żeby miłość nie wygasła.

Do kupienia pod tym linkiem


Lew-Starowicz o rozkoszy

o rozkoszyZbigniew Lew-Starowicz

Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Z nowego poradnika dowiecie się wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale wstydzicie się zapytać… Nie musicie już nikogo pytać, wystarczy, że przeczytacie!

Wywiad, który z Starowiczem przeprowadza Krystyna Romanowska, składa się z dziesięciu rozdziałów, takich jak: „Kobieta nieprzewidywalna”, „Rewolucje i ewolucje”, „Kobieca seksualność”, „Mężczyzna na trzy z plusem”, „Prawdziwa sztuka kochania”, „Pozycje i propozycje”, „Chemia pożądania”, „Kryzys w łóżku”, „Mity i mody” oraz „Dzieci i seks”.

Do kupienia pod tym linkiem


o zazdrościLew-Starowicz o zazdrości i innych szaleństwach z miłości

Zbigniew Lew-Starowicz

Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Szaleni z miłości żyją wśród nas. Kochają mocno, namiętnie, na granicy rozsądku. Kiedy miłość przeradza się w obsesję? Kto mści się skuteczniej: kobieta czy mężczyzna? Jak wyglądają współczesne pasy cnoty? Tym razem profesor Lew-Starowicz w kolejnej książce z bestsellerowej serii opowiada Krystynie Romanowskiej o niebezpiecznych pułapkach miłości.

Do kupienia pod tym linkiem


PAWEŁ I JEGO FAJNE KSIĄŻKI


Design

Janusz Kaniewski

Wydawnictwo Bosz

design kaniewskiWielowątkowa opowieść o designie autorstwa Janusza Kaniewskiego, jednego z najbardziej wszechstronnych i uznanych projektantów młodego pokolenia. Pracuje dla wielu światowych marek, współpracuje z największymi pracowniami projektowymi na świecie, prowadzi wykłady i warsztaty. Buty narciarskie ze specjalnym rozcięciem, organy odlane z lodu na Antarktydzie, meble, komfortowe fotele do pociągu, nowoczesna stacja paliw, a przede wszystkim samochody – takich firm jak Ferrari, Mercedes, Fiat – to wszystko związane jest z pracą autora, z jego „know-how”, i o tym pisze w książce, zdradza także źródła inspiracji.

Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych sztuką designu.

Do kupienia pod tym linkiem


Funky Koval (wydanie kolekcjonerskie) 

Maciej Parowski, Bogusław Polch, Jacek Rodek

Prószyński Media

funky kovalLegendarny komiks z rysunkami Bogusława Polcha do scenariusza Macieja Parowskiego i Jacka Rodka to dla czytelników pamiętających lata 80. możliwość powrotu do lektur młodości, a dla młodszych możliwość odkrycia jednej z najbardziej fascynujących opowieści w historii polskiego komiksu.

Kosmiczny detektyw Funky Koval z pomocą przyjaciół i prywatnej agencji detektywistycznej Universs tropi afery polityczne, w które mieszają się przybysze z obcych planet. A wszystko to w towarzystwie pięknych kobiet i z licznymi odniesieniami do polskiej polityki.

Do kupienia pod tym linkiem


Leksykon Polskich Bohaterów i Serii Komiksowych

Adam Rusek

leksykon komiksówFundacja Tranzyt

Niski nakład i powodzenie wśród czytelników sprawiły, że pierwsze wydanie zniknęło z półek księgarń w ciągu kilki miesięcy. Niniejsza edycja, przygotowana już w innym wydawnictwie, została rozszerzona o 39 dodatkowych artykułów hasłowych. Są wśród nich takie, które dotyczą bohaterów, serii powstałych w ostatnich trzech latach, ale też i takie, które mówią o postaciach/cyklach starszych, pominiętych przeze mnie wcześniej z różnych powodów wcześniej, teraz zaś uznanych za godnych prezentacji.

Do kupienia pod tym linkiem


Polski design

Irma Kozina

SBM Renata Gmitrzak

polski designDesign pod flagą biało-czerwoną to nie tylko domena współczesnych projektantów. Warto zdać sobie sprawę, że na polską markę artyści, architekci, konstruktorzy i projektanci pracują już od początku 1900 roku.

Innowacyjne i kreatywne pomysły, które czerpią inspiracje z polskiej kultury, zachwycają od lat. Polski design ma się dobrze i zaświadcza o tym dr hab. Irma Kozina, historyk sztuki, która w ciekawy sposób opowiada o kolejach wzornictwa polskiego.

Liczne archiwalne i współczesne fotografie tworzą obraz rodzimego designu.

Do kupienia pod tym linkiem


Siła nawyku 

Charles Duhigg

siła nawykuDom Wydawniczy PWN

Dlaczego nałogowo palimy papierosy? Dlaczego bez przerwy sprawdzamy wiadomości na Facebooku? Dlaczego robimy to, co robimy? Odpowiedź jest prosta – kieruje nami potężna siła nawyku. A jak wiadomo przyzwyczajenie staje się drugą naturą człowieka.

Charles Duhnigg, autor książki „Siła nawyku”, przekonuje, że możemy całkowicie odmienić swoje życie, wyrabiając sobie nowe nawyki lub zmieniając dotychczasowe. Co więcej, taka zmiana może wpłynąć też na funkcjonowanie grup zawodowych, firm, a nawet społeczeństw i państw. Kluczem do osiągnięcia wymarzonych celów jest zrozumienie oraz zmiana nawyków.

Do kupienia pod tym linkiem 


STAŚ I JEGO FAJNE KSIĄŻKI


Gdzie jest moja czapeczka? 

gdzie jest moja czapeczkaJon Klassen

Wydawnictwo Dwie Siostry

Jedna z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci roku 2011 według „New York Timesa”.

Niedźwiedź zgubił swoją czapeczkę. Cierpliwie i uprzejmie pyta o nią każde napotkane zwierzę. Czy to możliwe, by nikt jej nie widział?

Jon Klassen – kanadyjski ilustrator i animator, wschodzący talent amerykańskiej ilustracji książkowej. Mieszka i pracuje w Los Angeles. Za swój ilustratorski debiut otrzymał prestiżową Governor General Award 2010.


nie płacz króliczkuNie płacz, króliczku

Jorg Muhle

Wydawnictwo Dwie Siostry

Urocza, prosta książka na pocieszenie. Króliczek się przewrócił. Czy nic mu nie jest? O nie – skaleczył się. Leci mu krew! Trzeba otrzeć mu łzy i nakleić plasterek. Nie płacz, króliczku. Do wesela się zagoi!


Nie trzeba słów

Armando Quintero i Marco Somá

Wydawnictwo Tako

nie trzeba słówDotyk jako wyraz czułości ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju emocjonalnego: daje poczucie bezpieczeństwa, jest fundamentem tworzenia zaufania do siebie i innych, wspiera poczucie własnej wartości. Autorzy książki „Nie trzeba słów” skupiają się na tym aspekcie więzi rodzinnej. Ukazują bohaterów podczas codziennych zabaw.

Wszyscy komunikują się za pomocą głosu: ludzie mówią, koty miauczą, psy szczekają, ptaki śpiewają. I tylko żyrafa oraz jej dziecko nie porozumiewają się werbalnie. Potrafią za to wyrażać emocje w inny sposób: gestem i dotykiem.


Zwariowane pojazdy

Artur Gulewicz

zwariowane pojazdyWydawnictwo Nasza Księgarnia

Jesteście znudzeni zwykłymi koparkami i wozami strażackimi? To wyjątkowa książka, w której sami decydujecie o tym, jak ma wyglądać każdy pojazd. Możecie dodać śmigło albo część rakiety do lokomotywy i sprawdzić, co z tego wyniknie. Podzielone na trzy części ilustracje pojazdów dają ogromne możliwości kombinacji i dobrej zabawy. Na pewno nie będziecie się nudzić!


Żeloglutki na placu budowy

żegloglutki na placu budowyJanusz Wyrzykowski

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Witajcie na placu budowy, gdzie powstaje nasze miasteczko. Jeżdżą tu koparki, ciężarówki, spychacze, dźwigi i podnośniki. Mamy też narzędzia: betoniarki, piły, młotki i wiertarki (…).

„Żeloglutki na placu budowy” to niezwykła książka – można ją oglądać strona po stronie, a po wyrwaniu kartek stworzyć układankę w rozmiarze XXL.


Okładki i opisy pochodzą ze stron wydawnictw


Zdjęcie główne: Thought Catalog/pexels.com
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ada

Ooo, i jak te książki Lwa-Starowicza?

Kornelia

Tym razem chyba Ty masz najfajniejsze książki ze wszystkich! Od zawsze jestem ogromną fanką Lwa-Starowicza, ale znam go głównie wywiadów. Książki też są takie dobre?

Marta

I jak „Nie płacz, króliczku”? Mamy już jedną książeczkę z tej serii, ale jakoś szału nie robi i zastanawiam się, czy jest sens kupować kolejną.