Podano #38: Praca na bezludnej wyspie i myślenie, które nam szkodzi

W dzisiejszym odcinku przeczytacie o tym, dlaczego mniejszy wybór to łatwiejsze życie oraz jakie spojrzenie na konsumpcję ma człowiek, nazywany adwokatem ubóstwa. Dowiecie się też, jak oszczędzać pieniądze, kiedy nie ma się stałych dochodów oraz poznacie kreski, które w polskiej interpunkcji mają niemałe znaczenie. Poznacie też nietypowy sposób na doświadczanie wrażeń z lektury oraz będziecie mogli zgłosić swoich kandydatów do Tygodnia polskiej muzyki. Przeczytacie też nietypowe ogłoszenie o pracę oraz przypomnicie sobie uroki lat 90. A na koniec zobaczycie zwiastun świetnie zapowiadającego się „Zwierzogrodu” oraz… zdjęcie blogerów z Cleo. Enjoy!


Linki, w które warto kliknąć:

Ograniczanie możliwości wyboru ułatwia życie. Pozwala skuteczniej realizować cele i zwiększa zyski ze sprzedaży. Dlaczego im mniej mamy opcji, tym lepiej? Na to i pewnie wiele więcej pytań odpowie Wam Jacek Kłosiński w swoim wpisie pod wymownym tytułem: Zbyt dużo myślenia może ci zaszkodzić. A mnie od razu na myśl przychodzi Marc Zuckerberg i jego garderoba, wypełniona po brzegi identycznymi koszulkami. (Załamuję ręce, patrząc na swoją.)


Sprzedawcy rozliczani prowizyjnie, studenci, freelancerzy, samozatrudnieni – dla tych osób budżet domowy to wyzwanie. Podpowiadam, jak go zaplanować nawet wtedy, gdy nie wiecie, ile zarobicie. Czyli Michał Szafrański z bloga Jak oszczędzać pieniądze ze świetnym i jak zwykle szczegółowym poradnikiem dla tych, którzy nie mogą liczyć na regularne zarobki. Jako człowiek, który od czasu do czasu też stawia na freelance, doskonale znam ten ból. Tym chętniej polecam lekturę!


Minus, dywiz, łącznik, myślnik, pauza, półpauza – co jest czym i jak tego używać? Wszystko to wyjaśni Wam Ula Łupińska, znana też jako Pani Korektor. Wystarczy, że przeczytacie jej tekst pod wiele obiecującym tytułem: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kreskach, ale nie mieliście kogo zapytać.


Lata 90. Czasy, w których za wynalezienie trójkolorowej pasty do zębów bylibyśmy w stanie wręczyć Nagrodę Nobla i w których przejście z pielęgnacji Niveą oraz Bambino do używania produktów Clerasil było ważniejsze niż pierwsza miesiączka. Okres, w którym nikt nie słyszał o parabenach, SLS-ach i nie studiował etykiet produktów w poszukiwaniu niekorzystnych dla zdrowia składników, bo bardziej liczył się w kąpieli chemiczny zapach coca-coli, niż faktyczne wartości pielęgnujące. Pamiętacie? Na pewno pamiętacie. A więcej szczegółów przypomni Wam Venila Kostis i jej tekst Uroda w latach 90.


Kiedy coś kupujesz, nie płacisz za to pieniędzmi! Płacisz godzinami swojego życia, które poświęciłeś, by na to zarobić. Czyli Jose Mujica, były prezydent Urugwaju, nazywany także najbiedniejszym prezydentem na świecie, w mocny, ale i klarowny sposób rozlicza się z wszechobecną konsumpcją. Niżej możecie zobaczyć cały wywiad:


Tristan da Cunha leży w południowej części Oceanu Atlantyckiego i jest jedną z najbardziej odosobnionych wysp na świecie – aby się tam dostać, trzeba płynąć statkiem przez tydzień. Zamieszkana przez 265 osób wyspa, na którą płynie się siedem dni, poszukuje farmera i nauczycieli. Oprócz ludzi mieszka na niej 500 owiec i 300 sztuk bydła, więc jeśli właśnie szukacie pracy, a przy okazji niespecjalnie Was ciągnie do ludzi, to wiecie już, gdzie aplikować.


Często daję się życiu zaskoczyć, ale ostatnio przechodzi samo siebie. Co prawda w miejsce czerwonego dywanu pojawił się dywan różowy, ale na nim… Cleo, ja i inni świetni ludzie! Do Zakopanego na SnowFest Festival wysłało nas T-Mobile, za co raz jeszcze wielkie dzięki. A Wam po cichu zdradzę, że mają najlepszy dział PR ever!

Wczoraj na Snow Fest bawiłam się super i poznałam masę pozytywnych ludzi ?? A Wy Kochani jakie plany na weekend? ?? https://www.instagram.com/cleo_don/

Posted by CLEO on 6 luty 2016


Kasia Kowalska z bloga Zapętlone organizuje u siebie Tydzień polskiej muzyki. Można do niego zgłaszać ulubionych artystów, swój zespół, albo i siebie. Jak zapewnia Kasia, wszystkie zgłoszenia zostaną przesłuchane, a te najciekawsze zostaną opublikowane w social media i zebrane w jedną playlistę, którą opublikuje na blogu. Jeśli tak jak ona wiecie, co w polskiej muzyce piszczy, wysyłajcie zgłoszenia!


Jeśli wydaje Wam się, że czytanie jest nudne, to co powiecie na książkę, do której dołączono… kamizelkę, wyposażoną w zbiór czujników? Kamizelka potrafi podnieść temperaturę naszego ciała, napełniać się powietrzem, powodując tym samym uczucie napięcia, a także… wibrować. To się nazywa intensywne czytanie!


19 lutego do kin wchodzi „Zwierzogród” – animowana komedia, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkałym przez zwierzęta. Zwiastuny każą sądzić, że może to być naprawdę fajna rzecz:

fot. unsplash.com

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Kłosiński

Dzięki Joanna za kolejne polecenie. Mój dług wdzięczności rośnie. ;)

Karolina Urbaniak

Miałam już kończyć na dziś, a tu tyle tekstów do przeczytania!
A do Zwierzogrodu odliczam już dni, zapowiada się mega! <3

Jerry Smith

Tekst o kreskach. Bardzo miło, że poleciłaś to miejsce :)

Ula Łupińska

Myślałam, że już ma! Pff :D