Podano do łóżka #148: Czekolada dla zakochanych i małe, słodkie kotki

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie o premierze przerażającej książki, dorosłości, współrodzicielstwie, przemocy wobec dzieci i skutkach odmawiania szczepień. Zobaczycie też spot ważnej kampanii społecznej, oryginalne dzieła sztuki i minimalistyczne kwietniki. Złapiecie też namiar na fajne konta na Instagramie i Facebooku oraz czekolady w niecodziennych opakowaniach. A zatem – miłego czytania wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 W Polsce w 2017 roku urodziło się 403 tysiące dzieci. Według szacunków nawet czworo z nich na każde 1000 urodzeń może być dotkniętych płodowym zespołem alkoholowym (FAS). Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak. Zobaczcie ten spot, a już 9 września – w Światowym Dniu FASD – obserwujcie w mediach społecznościowych zdjęcia z hasztagiem #ZAPALCZERWONĄLAMPKĘ. Nie przegapcie go, to hasztag tegorocznej akcji STOP wobec picia alkoholu w ciąży!


 Dziecko pozwala sobie zrobić wszystko: uczesać, wyczyścić nos, obciąć paznokcie, jeśli rodzic bierze pod uwagę jego komfort. Zastanawia się, co mu w tej czynności nie pasuje, i próbuje inaczej. Z mojego doświadczenia wynika, że rodzice, którzy szukają rozwiązań, może nie mogą codziennie odhaczyć umycia dziecku zębów, ale w większości sytuacji dziecko te zęby myje. Czyli z Agnieszką Stein, psycholożką dziecięcą, rozmawia Ewa Wołkanowska-Kołodziej. Rozmowę opublikował „Duży Format” pod znaczącym tytułem: „Ile osób zakatowało dziecko, bo chciało je wychować na porządnego człowieka? Przemoc jest miarą naszej bezradności”.


 Znacie Wycinki w termosie? Pewnie już Wam kiedyś gdzieś je polecałam, ale dobrego nigdy za wiele! Zobaczcie tylko, ile tam dobra:


 Młoda kobieta, trzydzieści dwa albo trzydzieści trzy lata. W czasie cięcia doszło do uszkodzenia żylaków kości krzyżowej. Jeżeli dojdzie do ich uszkodzenia, to nie ma jak zeszyć. Miała czterokrotnie wymienianą krew, specjaliści przyjeżdżali, mówili, że mogą tylko tampony zakładać do brzucha, zbliżać, za dwie doby znowu ucisnąć i może wreszcie skrzepnie, może stanie. Nie skrzepło i nie stanęło. Po trzech dobach zmarła. A ja przez te trzy doby nie byłem w domu. To było 15 marca, w dniu moich imienin. Czyli fragment książki „Ginekolodzy” na łamach serwisu wysokieobcasy.pl. Nie wiem, jak Wy, ale ja od dawna czekam na tę książkę.


 Platon twierdził, że człowiek nieustannie poszukuje swojej drugiej, utraconej połówki. Z podobnego założenia wyszła projektantka tej czekolady, bowiem jej dwie tabliczki mogą stworzyć idealną parę. Więcej o niezwykłej czekoladzie na łamach label-magazine.com.

chocolate love


 Jest ciepły marcowy wieczór, gdy wracam z dodatkowych zajęć w szkole językowej. Przygotowuję się od kilku lat do matury. Rodzice, szczególnie mama, od połowy gimnazjum mówią mi o egzaminie dojrzałości. Jej widmo mnie przeraża – mam wrażenie, że to koniec świata, po którym następuje wieczność. Sąd ostateczny, na który teraz muszę się przygotowywać chodząc na te wszystkie angielskie, wosy, korki z polskiego, francuskie, biologie i chemie. Wiem już, że nie pójdę na medycynę, bo trzeba ogarnąć jeszcze fizykę, a tej nie wcisnę w przedmaturalny plan. Boję się o tym powiedzieć mamie. Mama nie lubi rozczarowań, a ja nie lubię być ich powodem. Czyli Justyna Mazur z bloga Krótki poradnik jak ogarnąć życie i tekst pt. „Dorosłość”.


 Jeśli jeszcze nie obserwujecie naszego profilu na Instagramie, to zapraszam serdecznie – ostatnio zrobiło się tam dość sentymentalnie ;-) @joannapachla – znajdziecie nas pod tym linkiem.


 Ośmiokrotny wzrost zachorowań na odrę w ciągu 2 lat i 37 ofiar śmiertelnych (…). Epidemia choroby, która jeszcze kilka lat temu uznana była za niegroźną to efekt odmawiania szczepień przez coraz więcej osób. „Dziękujemy” antyszczepionkowcom, mogą pogratulować sobie skuteczności. Więcej fatalnych danych na łamach National Geographic (tak, dzieci TRZEBA szczepić!).


 Do listy ulubionych profili na Instagramie dodajcie też profil @mrsostrovia – prowadząca go Paulina Ostrowska jest po prostu cudowna!


 Współrodzicielstwo można porównać do rodziny patchworkowej: biologiczni rodzice nie są razem. Różnica jest taka, że nie ma traumy rozstania, złych emocji z powodu nieudanego związku. Czyli raz jeszcze „Duży Format” i tym razem Katarzyna Brejwo oraz reportaż o ludziach, którzy mają dzieci z przyjaźni. Nie, nie z miłości. Kontrowersyjna, ciekawa rzecz.


 Co wyszłoby nam z połączenia dzieł starych mistrzów z bohaterami popkultury? Udzielenia odpowiedzi na to pytanie podjął się David Barton – na boredpanda.com zobaczycie więcej jego prac.


 „Pokazywałaś kiedyś fajny kwietnik, przypomnisz, skąd był?” Na takie wiadomości na Instagramie odpowiadam ostatnio po kilka razy dziennie. Owszem, przewracam wtedy oczami i mruczę: „Mówiłam, żeby robić screeny!”, ale w sumie trochę to rozumiem, bo nie jest łatwo namierzyć ładne kwietniki, i samej też zdarzyło mi się nękać w tej sprawie ludzi w internecie. Dlatego dla Waszej (a przede wszystkim mojej) wygody postanowiłam zebrać wszystkie informacje w tym poście. Czyli Joanna Ryfka z bloga Szafa Sztywniary i tekst o tym, gdzie kupić fajne, minimalistyczne kwietniki ścienne.


Zdjęcie główne: Roxanne Desgagnés/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments