Podano do łóżka #177: Historie miłosne i rychłe rozwody

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie tekst o tym, jak wygląda adopcja w Polsce, dlaczego Ewa Chodakowska nazywana jest matką rozwodów i skąd taka afera wokół jedzenia bananów. Zobaczycie też świetne profile na Facebooku i Instagramie oraz fantastyczne klocki Lego, które nauczą niewidomych posługiwania się alfabetem Braille’a. Dowiecie się też, jak pomóc przy zadławieniu i jak Pornhub pomaga… pszczołom. A zatem – dobrego przeglądania wszystkim! 


Linki, w które warto kliknąć:

 To było pół roku temu. Maria, która nazywa siebie patentowaną idiotką, niezdolną do podjęcia jakichkolwiek działań, nie zrobiła do tej pory nic. Taka współczesna żona Lota, co w końcu dojrzała niegodziwość męża, zamieniła się w słup soli i tkwi tak, sztywna biedaczka, do teraz. A nie, przepraszam, była u psychologa, który poradził jej wizytę w solarium na poprawę humoru. I spotkała się z mężem Moniki. Był wstrząśnięty, oburzony, załamany. Porozmawiał z żoną, ta obiecała, że zerwie z Bartkiem. Po czym wysłała Marii wiadomość: 'Odwal się od mojego męża, ty szmato’. Ale nadal spotyka się z Bartkiem, tylko w większej tajemnicy. A Maria wciąż śpi z mężem w tym samym łóżku, pierze jego majtki, składa skarpetki, gotuje obiady i ma nadzieję, że on zaraz się odkocha w swojej przyjaciółce i będzie jak dawniej. Teraz właśnie wlewa sos do sałaty z serem i słonecznikiem, i to już koniec. Można jeść. Czyli Magdalena Grzebałkowska, wysokieobcasy.pl i tekst o „przyjaciółkach” naszych chłopaków i mężów. Jak to jest napisane!


 Wycinki w termosie jak zwykle bezbłędne:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez wycinkiwtermosie (@wycinkiwtermosie)


 Mimo przepełnionych domów dziecka łatwiej w Polsce dziecko kupić niż zaadoptować – żalą się kandydaci na rodziców. I powołują się na ostatni raport NIK. – Dzieci to nie towar, dzieci się nie rozdaje! – bronią się pracownicy ośrodków adopcyjnych, twierdząc, że raport sprowadza ich codzienną pracę do krzywdzących wniosków. W tym czasie w domach dziecka w całej Polsce tysiące podopiecznych dzieli ze sobą książki, zabawki, czasem nawet buty. Czyli Joanna Pasztelańska i tekst o tym, jak wygląda adopcja w Polsce.


 Lego stworzyło specjalne klocki, które będą pomagały niewidomym dzieciom uczyć się alfabetu Braille’a. Cudowny news!


 Wystarczy zacząć od 10-15 minut dziennie. Nigdy nie oczekuję, że osoba, która dotąd w ogóle nie ćwiczyła, nagle rzuci się na głęboką wodę i zrobi trening 45-minutowy. Zacznij od pięciu minut dziennie, następnego dnia zrób sześć, za tydzień dziesięć. Jak bardzo się zmęczysz przez pięć minut? Zawsze namawiam do tego, żeby zaczynać od małych kroków. Zaczynamy nie od wejścia na Mont Blanc, tylko od małej górki na osiedlu. Czyli Ewa Chodakowska na łamach serwisu wysokieobcasy.pl o tym, że nazywają ją matką rozwodów.


 Tak trollować to tylko Nosowska potrafi. Zobaczcie jej piękny komentarz do ostatniej okładki magazynu „Pani”:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nosowska (@nosowska.official)


 Bardzo zastanawiają mnie te głosy, które krzyczą, że praca Natalii LL demoralizuje dzieci i młodzież. Momentami to aż się niepokoje, gdy czytam, że ktoś musiał lawirować wśród eksponatów na wystawie, aby przypadkiem dziecięce oczy nie natknęły się na zdjęcia i film artystki. Zastanówmy się. Cóż zobaczy małe dziecko, które pozbawione jest jeszcze erotycznych skojarzeń? Czy przypadkiem nie panią, która co najwyżej trochę dziwnie konsumuje różne rzeczy? Do pewnego wieku, dzieciom nie trzeba takiej sztuki tłumaczyć i snuć skomplikowanych rozważań. Można przejść obok niej spokojnie, skomentować neutralnie i iść dalej. Bo jeśli coś kojarzy nam się z seksem oralnym, to znaczy, że wiemy czym jest seks oralny. Czyli Justyna Stasiek-Harabin z bloga La Minerva i tekst o „Sztuce konsumpcyjnej” Natalii LL.


 Andrzej Milewski, znany też jako Andrzej Rysuje, jak zwykle w formie. Lepszego komentatora polskiej rzeczywistości łatwo nie znajdziecie:


 Do zadławienia zwykle dochodzi nagle, podczas spożywania posiłku (w przypadku dzieci także podczas zabawy małymi przedmiotami). Typowymi objawami są kaszel, dławienie czy trudność w wydawaniu dźwięku. Do grup ryzyka zadławienia należą dzieci, ludzie w podeszłym wieku oraz osoby z demencją, zaburzeniami świadomości, chorobami neurologicznymi oraz chorobami układu oddechowego. Czyli Maciej z bloga 30 Uciśnięć i tekst o tym, co robić, kiedy ktoś się dławi.


 Nie jestem fanką oglądania zdjęć cudzych dzieci, ale Kinga i Tośka są tak super, że każde zdjęcie to autentyczny zachwyt. Przed Wami @kinga_szy i jej dwuletnia córka:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kinga Szkiert (@kinga_szy)


 Pornhub postanowił włączyć się w akcję ratującą pszczoły, w związku z czym stworzył nową, specjalną kategorię, poświęconą tym owadom – BeeSexual. Pełna jest ona filmów z pszczołami w roli głównej, do których dołożono głosy prawdziwych aktorów porno. Za każdy obejrzany filmik, Pornhub zapowiedział, że przekaże pieniądze organizacjom charytatywnym, które ratują te owady. Brzmi niewiarygodnie? A jednak. Więcej na łamach serwisu nowymarketing.pl.


 Jeśli macie konto na Instagramie, koniecznie dodajcie nas do obserwowanych. Konto nazywa się @joannapachla – chodźcie, bo na instastories pojawiamy się ostatnio najczęściej ;-)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez wyrwanezkontekstu.pl (@joannapachla)


Zdjęcie główne: vpanteon/fotolia.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments