„Dumbo” trafi na ekrany kin! Widzieliście już zwiastun? ♥

Chyba wszyscy wiemy, kim jest Dumbo. Ten uroczy słonik o nieproporcjonalnie wielkich uszach do dziś jest obecny w popkulturze, choć tak naprawdę premiera animacji z nim miała miejsce w… 1941 roku! Tak, tak, to wtedy Disney postanowił opowiedzieć swoim widzom wzruszającą historię o małym, wyśmiewanym przez wszystkich słoniątku. I choć od tamtej pory minął już szmat czasu, to teraz historię Dumbo na nowo zdecydował się opowiedzieć nie kto inny, jak sam… Tim Burton!

Pierwotnie „Dumbo” trwał ledwie godzinę. Burton już zapowiedział więc, że tamtą fabułę poszerzy, dodając sporo nieznanych wcześniej wątków. Z tego, co widzimy na zwiastunie, w roli głównej – poza samym Dumbo – pojawi się też pracownik cyrku i dwójka jego dzieci. To one przygarną rozdzielonego z mamą słonika i otoczą go miłością i akceptacją.

A łatwego życia Dumbo nie będzie jednak miał. Wyśmiewany i poniżany, zostanie doceniony dopiero w momencie, kiedy na jaw wyjdzie jego niezwykła umiejętność. Niestety, wtedy dopiero zaczną się poważne kłopoty. Jego talentem zainteresuje się bowiem pewien chciwy biznesmen, który zechce wykorzystać go do swoich własnych celów.

„DUMBO” TRAFI NA EKRANY KIN JUŻ W MARCU!

dumboCzy odświeżenie historii „Dumbo” ma dzisiaj sens? Moim zdaniem, jak najbardziej! Kto z naszego czy starszego jeszcze pokolenia nie pamiętałby tego uroczego słonia? Kto nie płakał jego losem, kto nie trzymał za niego kciuków, kiedy ćwiczył latanie? To jedna z tych historii, które przypominają nam, że w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy dość sentymentalni. Zresztą – kiedy, jak kiedy, ale akurat dziś opowieść o inności i akceptacji wydaje się najbardziej na czasie.

„Dumbo” może być zresztą przedsięwzięciem tym bardziej udanym, że za reżyserię jest tu odpowiedzialny sam Tim Burton. Kolejny plus też za wersję aktorską, a nie kolejną animację. Wiadomo już, że na ekranie zobaczymy m.in. Evę Greem, Colina Farrella, Michaela Keatona i Danny’ego DeVito.

Na premierę „Dumbo” musimy jednak jeszcze chwilę zaczekać – zaplanowano ją bowiem na 29 marca 2019 roku. Póki co, do sieci trafił jednak nowy, oficjalny zwiastun filmu. Najlepiej o zainteresowaniu nim świadczy chyba fakt, że w ciągu zaledwie 3 dni został wyświetlony już 6 milionów razy. A jeśli jeszcze nie widzieliście, to czym prędzej nadrabiajcie!

„DUMBO” – OFICJALNY ZWIASTUN:


PS. A ja zupełnie już od siebie dodam tylko, że mam nadzieję, że Disney nie powtórzy wtopy z „Dziadka do orzechów” i tym razem przyłoży się do filmu nieco bardziej. Moją recenzję tamtej baśniowej katastrofy możecie zresztą przeczytać pod tym linkiem.


 

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna

Popłakałam się już na zwiastunie, strach pomyśleć co będzie potem! ? zapowiada się cudny film!