Międzynarodowy Dzień Seksu. Ty też świętujesz w pojedynkę?

Na zdj. kadr z filmu „Samotność w Sieci”,  reż. Witold Adamek

„Nie zawsze mężczyzna, robiąc coś z kobietą, musi jej dotykać”.

Janusz Leon Wiśniewski

Nie wiem, czy wiecie, ale podobno dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Seksu. Skoro siedzicie właśnie przed komputerem, to albo macie przerwę od świętowania, albo Was ta cała impreza omija. Dla samotnych mam zatem garść cytatów. Z Janusza Leona Wiśniewskiego, którego kocham za osobowość, nie książki.

Miałam kiedyś przyjemność przeprowadzić z nim wywiad i wtedy padły te piękne słowa. Że nie zawsze mężczyzna, robiąc coś z kobietą, musi jej dotykać. Urzekł mnie tym totalnie, tym bardziej, że czasem mam wrażenie, że żyjemy w jakieś popieprzonej epoce terroryzowania seksem. Że jak już kładziesz się do łóżka z facetem, to oczywiste powinno być, że teraz będzie dział się seks. No a przepraszam, czasem jest tak, że wcale jednak nie.

Jakkolwiek, wszystkiego najlepszego. Czytajcie i świętujcie, choćby w pojedynkę. W końcu, jak to mawia Woody Allen: Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś, kogo się kocha.

 

Janusz Leon Wiśniewski. TOP10 cytatów:

 

Samotność w Sieci

Samotnym jest się tylko wtedy, gdy ma się na to czas.

Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimś do łóżka, ale chcieć wstać następnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatę.

– …Czekać. Czy to to samo, co tęsknić?… – Nie. Dla mnie nie. Przy czekaniu nie budzę się o 5 rano, rezygnując z najlepszych snów. Nie przychodzę także z tego powodu już przed 7 do biura. Przy czekaniu mleko nie traci dla mnie smaku. Przy tęsknocie tak.

Żaden mężczyzna nie miał tak mało czasu i nie dał mi tak wiele.

 

188 dni i nocy

Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku.

Na spędzenie ze sobą „całego życia” mają tak naprawdę szansę ci, którzy spotykają się odpowiednio późno.

 

Bikini

Prawdziwy związek zaczyna się wtedy, gdy kończy się faza randek, a odświętność tonie – często bezpowrotnie – w rutynie codzienności i niezauważalnie dla wielu przeistacza się w przyzwyczajenie, a mężczyźni zamiast kwiatów zaczynają kupować warzywa. Żeby tego chcieć, trzeba… trzeba kochać.

Nie założę Ci nigdy w życiu żadnej obroży. Mężczyźni z obrożami na szyi i tak nie wracają do swoich kobiet. A ja chciałabym, żebyś wracał. Do mnie. Bądź wolnym kotem, ale budź się rano obok mnie.

 

Zespoły napięć

Bo kobiety najczęściej wiedzą dokładnie, czego chcą, po pierwszym seksie. Wszystko albo nic. A tak naprawdę wiedzą to już po pierwszym pocałunku.

 

Zbliżenia

Najłatwiej zaprzyjaźnić się z mężczyznami, gdy od początku twierdzą, że kochają inne kobiety. Można wtedy z nimi – nazwijmy to – bezpiecznie porozmawiać.

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiola

Dzisiaj? To się dobrze składa.

Karol Wynalazca

@disqus_y4Spu5YhtF:disqus, gotowa na świętowanie?:)

Anna Tabak

Cytaty – perełki, świetny zestaw!