Podano do łóżka #51: Jak czytać, jak pisać i gdzie zbudować dom

W dzisiejszym odcinku przypomnicie sobie ulubione tytuły z dzieciństwa i dowiecie się nie tylko, jak zacząć czytać więcej książek, ale i jak samemu zacząć je pisać. Zobaczycie piękny profil podróżniczy na Instagramie oraz miniaturowe domki tworzone na roślinach doniczkowych. Dowiecie się też, kim w dzieciństwie chciały być znane osoby, co się zmienia w życiu kobiety po ślubie oraz dlaczego nie powinniście interesować się uchodźcami. Przeczytacie także o fajnej akcji paryskich muzeów oraz kolejnej edycji TEDxWrocław, na której wystąpi m.in. Robert Biedroń. A zatem – miłego czytania!


Linki, w które warto kliknąć:

 W wieku lat 5 czytałam płynnie, co wydawać by się mogło spełnieniem marzeń każdego rodzica: oto bowiem dziecko nie potrzebuje już towarzystwa do zabawy i nie zawraca dupy całemu światu przez 20 godzin na dobę. Rzeczywistość jednak jak zawsze dogoniła satyrę: nauczyłam się czytać, nie opanowałam jednak sztuki czynienia tego w myślach. A że głos miałam zawsze jak dzwon, po domu niosły się opowieści o księżniczkach, zwierzątkach i wróżkach, odcyfrowywane przeze mnie z wielkim zapałem przez znaczną część dnia, aż do późnych godzin wieczornych. Czyli Tattwa i książki z dzieciństwa, które musisz sobie przypomnieć.


 Jeśli uwielbiacie przeczesywać Instagram w poszukiwaniu pięknych widoków, to ten profil jest dla Was. Mor­gan Phi­lips to podróżnik i znakomity fotograf, od którego zdjęć nie sposób oderwać oczu. Sami zresztą zobaczcie:


 Za każdym razem, kiedy mówię komuś, że zapisałam się na kurs pisania powieści, widzę podnoszącą się delikatnie brew. Kiedy napisałam o tym na blogu, przeczytałam z pięć komentarzy o tym, że Dostojewski na żadnym kursie pisania na pewno nie był i że takie kursy tylko szkodą i budują przekonanie o własnej wspaniałości. Czyli Joasia Glogaza z bloga Style Digger i tekst o tym, czy można nauczyć się pisać lepiej. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają takie kursy, to tutaj znajdziecie odpowiedź.


 Miniaturowe domki budowane na… roślinach doniczkowych? Brzmi absurdalnie, wygląda fantastycznie! Tylko zobaczcie te cuda:

domek


 Być może jesteś jedną z tych osób, które kiedyś dużo czytały, bo w dzieciństwie czas na książki zawsze magicznie się znajdował. Potem – w wieku dorosłym – nagle go zabrakło. Twój czas został pochłonięty przez Facebooka, pracę i mnóstwo innych rzeczy, którymi nikt nie zawracał sobie głowy jako dziecko. Taaak, znam to doskonale! Czyli kolejny wpis o czytaniu, a konkretnie o tym, jak na nowo pokochać czytanie książek w wieku dorosłym. Serwuje Ula Łupińska, a ja zazdroszczę jej samodyscypliny!


 Nie wierzycie w sensowne zastosowanie Instagrama? W takim razie odsyłam Was do Michała Fedorowicza z bloga Kulturą w płot i wpisu o projekcie… paryskich muzeów. Zajawkę macie poniżej. Robi wrażenie, prawda?


 Żeby mężczyzna zrobił na mnie wrażenie musi być wyższy od mojego męża. Co nie jest takie znowu nagminne, bo ma 192 cm wzrostu. Musi być mądrzejszy. Musi być bardziej zaradny i odnosić większe sukcesy. Musi mieć przynajmniej tak samo umięśnione łydki. I to wszystko na raz. Bo inaczej po co w ogóle zawracać sobie głowę myślami o kim innym? Czyli Riennahera i cudny tekst o tym, co zmieniło się u niej po ślubie. Reklamy na YouTubie rozłożyły mnie na łopatki!


 Nie wiem, jak Wam wychodzi dbanie o linię, ale ja do chodzenia na basen przymierzam się mniej więcej tak:


 Kim w dzieciństwie chciała być Anja Rubik, Kasia Tusk czy Joanna Przetakiewicz? Dowiecie się tego z tekstu Małe marzenia wielkich ludzi, opublikowanego na łamach Harper’s Bazaar.


 Karol Paciorek i film pod wymownym tytułem „Nie interesuj się uchodźcami”:


 Już 26 czerwca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu startuje TEDxWroclaw The Musical: Break The Silence. Myśl przewodnia wydarzenia, czyli „przełam ciszę”, oznaczać ma odwagę w poruszaniu tematów, których brak w publicznej debacie. Wśród prelegentów wystąpią m.in. Robert Biedroń i Olga Malinkiewicz, więc naprawdę warto się wybrać! Więcej o wydarzeniu przeczytacie na www.tedxwroclaw.pl/breakthesilence – tam też znajdziecie przekierowanie do strony, za pośrednictwem której można nabyć bilety.

sil


 A tymczasem żegnam się z Wami serdecznie – czas napisać kolejny wpis!


fot. Lauren Mancke/unsplash.com

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
venila

Dzięki za info o konferencji TEDx we Wro :)

Maria Gorczyńska

Aśka, super tekst!!!
Jeśli chodzi o oglądanie ciekawych zdjęć/projektów na Instagramie, to jako osoba totalnie zachwycona baletem i pochłonięta nim, polecam ten profil:
https://www.instagram.com/ballerinaproject_/
Ładne widoki połączone z niezwykłą siłą i pasją ;))
A poza tym, to kurs pisania brzmi mega, na pewno zajrzę do tekstu, który tu wyszperałaś, bo pisać uwielbiam, chociaż na razie tylko do szuflady :))
Pozdrawiam!!!

tattwa

Dzięki, polecam się!