Podano do łóżka #39: Moda i miłość vs. Beka i kara

W dzisiejszym odcinku przeczytacie o tym, jak recenzje książek stały się hitem sezonu i jaki powinien być krytyk – nie tylko filmowy. Dowiecie się też, dlaczego w Polsce bije się ludzi modą po twarzy oraz dlaczego nie wypada całować się namiętnie – przynajmniej w miejscach publicznych. Zobaczycie też fragment „Pitbulla”, nowy zwiastun przygód Batmana i Supermana oraz magiczny filmik z przygotowywania niecodziennego deseru. Przeczytacie także rozmowę, jaką miałam przyjemność przeprowadzić z cudownymi dziewczynami z vers-24.pl oraz zobaczycie, jak walentynki uczcił Marvel i Ikea. Enjoy!


Linki, w które warto kliknąć:

„Chłopi” to powieść, której głównymi bohaterami są kartofle. „Proces” to jedno wielkie rozczarowanie, gdyż akcja snuje się jak glut, nie wiadomo, o co chodzi, co gorsza – niby proces, ale nie ma żadnych opisów tortur ani (to już naprawdę przesada, przyznajcie) egzekucji na końcu… Czyli Jakub Żulczyk z tekstem „Beka i kara”, w którym pokazuje, jak w ciągu paru dni recenzje z Lubimy Czytać stały się internetowym hitem sezonu.


Widzieliście już „Pitbulla”? Tutaj macie moją recenzję, w której gorąco zachęcam Was, żeby na to iść. A dla wciąż nieprzekonanych, jeden z moich ulubionych fragmentów tego filmu. Na swoim Facebooku udostępnił go sam Patryk Vega:

„Pitbull. Nowe porządki” – scena z ogórkiem:)

Posted by Patryk Vega on 11 luty 2016


Kilka razy dostałam od życia po dupie i to pozwala mi mieć zarówno wiarę, jak i dystans. To, że mogę się tym dzielić z innymi, wpływać na nich, pocieszać ich i dawać im nadzieję czy siłę, uważam za największą wartość bloga. Jeśli cokolwiek może przytłaczać, to problemy, o jakich ludziom zdarza się do mnie pisać. Czasami są to naprawdę ciężkie historie, a ja przygryzam wargę z bezsilności. Mogę wysłuchać, spróbować doradzić, polecić wizytę u specjalisty. Nic więcej. Ale niestety, jestem tylko blogerem. Choć czasami wolałabym bogiem. Czyli mój wywiad dla Vers24. Kto nie czytał – zapraszam.


Lubicie słodycze? Jeśli tak, ten filmik kompletnie Was oczaruje:

Magic Chocolate Ball. http://bzfd.it/1owaZBKPin it for later: http://bzfd.it/1QudWcB

Posted by BuzzFeed Food on 11 luty 2016


Polacy niestety nie mają gustu. Ani złego ani dobrego. Jesteśmy raczej nijacy, chaotyczni, pozlepiani ze skrawków, a jako naród, czy obszar geograficzny, nie posiadamy własnej tożsamości estetycznej. Nie posiadamy nawet spójnych oczekiwań. Czyli Tobiasz Kujawa i Olka Kaźmierczak z bloga Fashion PR Girl w świetnej rozmowie o tym, że w Polsce modą bije się ludzi po twarzy.


Z okazji walentynek serca fanów kradnie ekipa Marvela:

Posted by Iron Man on 14 luty 2016


Dlaczego ktoś inny ma decydować o tym, jakie treści są dla mnie szkodliwe? To jest cenzura prewencyjna: ktoś stawia samego siebie w pozycji lepiej wiedzącego; daje sobie prawo do decydowania o tym, jak mamy żyć. Otóż ja takiego prawa nie daję nikomu. Ani Kościołowi, ani władzy świeckiej, ani władzy rodzicielskiej… Czyli Konrad Kruczkowski z bloga Halo Ziemia rozmawia z Tomaszem Raczkiem m.in. o tym, dlaczego krytyk nie może być tchórzem.


Ikea też umie w walentynki. Popatrzcie tylko:


Dobre wychowanie i miłość to skrajne pojęcia. Pierwsze opiera się na rozumie i przewidywaniu następstw swoich czynów. Drugie jest całkowicie emocjonalne i spontaniczne. W miłości nie tylko zapominamy o otaczającym nas świecie, ale jeszcze chcielibyśmy, żeby ten świat zapomniał o nas i zostawił w spokoju. Trudno zatem pogodzić te dwa pojęcia, a jednak przydałoby się trochę nad tym popracować. Czyli Łukasz Kielban z bloga Czas Gentlemanów z tekstem „Gentlemani, damy i namiętne pocałunki w miejscach publicznych”. Niektórym przydałaby się lektura.


A na koniec zwiastun. „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” już niedługo w kinach!

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
MC

„Batman v Superman” nie mogę się doczekać! Każdy kolejny zwiastun jest coraz lepszy! :)

Nerw Słowa

Ja bym powiedziała, że akurat Żulczyk nie pokazuje, jak omawiane recenzje stały się hitami, a raczej argumentuje, że nagonka na rzeczone recenzje jest jego zdaniem nieuzasadniona…

Catalinka

„Ale nie z ogórkiem” <3. Byłam na "Planecie", cała sala (małe kino, nigdy nie widziałam tam więcej niż 1/3 sali), bardzo dobrze się bawiłam, dzięki za polecenie :)