Podano do łóżka #3. Bóg zawsze znajdzie Ci pracę, albo i nie

Fot. Dustin Scarpitti, Unsplash.com

Przed Wami kolejna odsłona cyklu, a w niej kilka fajnych linków z minionego tygodnia oraz zapowiedź tego, co czeka nas w kolejnym.

A zatem. Warto zajrzeć:

♦ Czasami czuję niepokój, że któregoś dnia obudzę się w mieszkaniu pełnym białych mebli do samodzielnego montażu, prosto z taśmy fabryki snów: witamy w raju aspirującej klasy średniej, która tak bardzo lubi patrzeć z góry i gardzić tymi, którzy nie mają przyszłości, chociaż jednocześnie zdarza jej się budzić z mokrego snu o wolności. Czyli Tattwa.

♦Venila poleca swoje ulubione profile na Instagramie, kradnąc nam z życia kilka ładnych godzin. Ale w jaki sposób!

♦ Świeżutki klip zespołu Extra. Naprawdę extra! Maciek Kaczyński ze Zmemłanych mistrzowsko kradnie kobiece serca.

♦ Zwycięskie prace konkursu Wildlife Photographer of the Year 2014. Laureat nagrody głównej przez pół roku chodził za lwami. Kiedy pozwoliły mu podejść wystarczająco blisko, zrobił najpewniej zdjęcie życia. Jest moc.

Tekst Pawła Tkaczyka o aferze wokół Maff. Ciekawy z dwóch względów. Po pierwsze dlatego, że sprawa poruszyła problem wiarygodności blogera i postawiła pytanie o to, czy lepiej budować zaufanie, czy robić za słup ogłoszeniowy. Po drugie dlatego, że Tkaczyk jest mistrzem w swoim fachu i bez względu na to, o czym opowiada – zawsze robi to dobrze.

♦ Niby zwykłe butelki Coca-Coli, a jednak każda inna. Świetna akcja, świetny film. Niespełna dwie minuty kolorowego, zabutelkowanego szczęścia.

 

Nie przegap, czyli co nas czeka w nadchodzącym tygodniu:

– 5 listopada– premiera książki „Lekko stronniczy – jeszcze więcej”, czyli Karol Paciorek i Włodek Markowicz tym razem w literackiej odsłonie. Szczerze? Jaram się jak pochodnia.

– 5 listopada – premiera książki „Jim Henson. Tata Muppetów”, czyli biografia słynnego lalkarza autorstwa Jay’a Jonesa Briana.

– 5 listopada– premiera książki „Sto najważniejszych scen filmu polskiego” autorstwa Wiesława Kota. Tytuł mówi sam za siebie, chcę to.

– 5 listopada – premiera książki „Biografia. Mario Vargas Llosa”, czyli Tomasz Pindel o dość skandalizującej postaci na mapie współczesnej literatury, a do tego laureacie Nagrody Nobla. Ja pokochałam go lata temu za „Szaleństwa niegrzecznej dziewczynki”.

– 5 listopada – premiera książki „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia” Reginy Brett. Czyli kolejny poradnik motywacyjny autorki takich bestsellerów jak „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” oraz „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”.

– 7 listopada – premiera zbioru esejów „Pod znakiem Saturna” Susan Sontag. Tej samej, która w „Odrodzonej” pisała: Nic z wyjątkiem lenistwa nie powstrzymuje mnie przed tym, by zostać pisarką. Dobrą pisarką.

– 7 listopada – premiera filmu „Gottland” na podstawie genialnego zbioru reportaży Mariusza Szczygła, a przy okazji potężna dawka wiedzy o Czechach.

– 7 listopada – premiera filmu „Obywatel”. Kolejna satyra na polską rzeczywistość, czyli coś, co chyba nigdy nie przestanie nas jednocześnie zasmucać i śmieszyć. W rolach głównych dwaj Stuhrowie, na dokładkę Bohosiewicz, Boczarska i Gajos.

– 7 listopada – premiera filmu „Interstellar”, czyli Christopher Nolan jako reżyser, Matthew McConaughey i Anne Hathaway w rolach głównych. Do tego niezła historia – czas na Ziemi dobiega końca, więc trzeba sprawdzić, czy gdzie indziej też da się żyć. Niby nic nowego, ale zwiastun obiecujący.

– 7 listopada – premiera filmu „Dzień dobry, kocham cię!” z blondynką z reklamy Play w roli głównej. Mowa oczywiście o Barbarze Kurdej-Szatan i choć sam film będzie kolejną z rzędu „polską komedią romantyczną” (tak, to specyficzny gatunek, wart wzięcia w cudzysłów), to odnotować go warto.

– 7 listopada – rozpoczyna się pierwsza edycja Pop! Festiwal, reklamowanego jako jedyne wydarzenie w Polsce, poświęcone kulturze popularnej. Wtedy też po raz pierwszy przyznana zostanie literacka Nagroda im. H. Sienkiewicza dla najlepszej powieści popkulturowej roku.

– 8 listopada – w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu startuje Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Masa dobrych filmów, spotkania z aktorami, sześć dni kinowej uczty.

A kolejny odcinek cyklu – już za tydzień!

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina

Świetny cykl! Instagramy i blogi wylądowały w zakładkach, Extra jest rzeczywiście extra – nie znałam wcześniej. A Wildlife Photographer of the Year śledzę każdego roku i zdjęcia są coraz lepsze, niepowtarzalne. :)

Kasia Zembrowska

Już jestem po książce LS! ♥ I nawet powiem nieskromnie, że to u mnie ukazała się jednak z najpierwszych recenzji :D Ale jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczona i już jutro skaczę do Matrasa na Nowym Świecie w Warszawie! A książka Reginy Brett napawa mnie ogromnym optymizmem, bo mam już dwie poprzednie i uwielbiam je ♥

Kasia Zembrowska

absolutnie żadnego prania mózgu! Naprawdę, po lekturze zostaje w Tobie taka lekkość i wiara we własne możliwości ;)

Magdy

Dużo dobrych rzeczy widzę, biorę!