IKEA odtworzyła pokoje z „Przyjaciół”, „Stranger Things” i „Simpsonów”

IKEA przyzwyczaiła nas już do genialnych i niestandardowych kampanii reklamowych. Ale to, to jest złoto. Szwedzki gigant za jednym zamachem stopił serca wielbicieli trzech niezwykle popularnych i lubianych na całym świecie seriali. Marzy Wam się kawka w salonie podobnym do tego, w którym na kanapie zasiadali Monica, Chandler, Joey, Ross, Rachel i Phoebe? A może wolicie bardziej ekstremalne wnętrza, z multum lampek choinkowych i mrocznymi napisami niczym w przygodach Jedenastki? Albo stawiacie na totalny chaos łącznie z przekrzywionym obrazem, smętnie zwisającym nad kanapą, niczym w domu Homera i Marge? Nieważne, jak brzmi odpowiedź. IKEA ma coś dla każdego!

Najnowsza kampania nosi nazwę „IKEA Real Life” i została przygotowana na potrzeby oddziału w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej przygotowanie zajęło twórcom blisko dwa miesiące, a konkretne wizje konsultowane były ze scenografami seriali. Efekt? Niesamowity! A najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie produkty, wykorzystane podczas aranżacji tych nietypowych przecież pokojów, pochodzą ze standardowego asortymentu IKEA. Od mebli, aż po dodatki.

Nie obyło się jednak bez pomocy techniki. Jak zdradzają pracownicy IKEA, podczas rekonstrukcji pomieszczeń wykorzystywano aplikację IKEA oraz specjalne oprogramowanie 3D, ułatwiające urządzanie wnętrz. Teraz zdjęcia z tych trzech kultowych salonów obiegają cały internet. Zostały też wykorzystane w katalogu IKEA, a z czasem prawdziwe aranżacje mają trafić do wybranych sklepów sieci. Niestety, póki co, wyłącznie na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

To jak, zaintrygowani? Listę wszystkich rzeczy, użytych podczas projektu, znajdziecie na jego oficjalnej stronie. A tymczasem porównajcie sobie pierwowzory z rekonstrukcją w wykonaniu speców IKEA!


„PRZYJACIELE” WG IKEA:

ikea real life


„STRANGER THINGS” WG IKEA:

ikea real life


„SIMPSONOWIE” WG IKEA:

Źródło: IKEA Real Life Series

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments