Spektakularny efekt za rozsądne pieniądze? Przed Wami imprezy tematyczne… w ogrodzie!

Partnerem reklamowym wpisu jest OLX


Jak zorganizować imprezę tematyczną dla dzieci w ogrodzie i… nie zwariować? Kto choć raz próbował podjąć się tego na własną rękę, z pewnością wie, o czym mówię. Wybieranie motywu przewodniego, szukanie poszczególnych dekoracji w przeróżnych czeluściach internetu, przeglądanie dziesiątek ofert, a finalnie – wydawanie słynnych milionów monet niejednego śmiałka pewnie już odstraszyły. A niepotrzebnie, bo to naprawdę można sobie ułatwić i uprzyjemnić. I nawet świnki skarbonki nie trzeba będzie rozbijać. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie i czego szukać. Wtedy gwarantuję, że i efekt przerośnie Wasze najśmielsze oczekiwania, i duma zacznie Was rozpierać, kiedy usłyszycie zachwyty ze strony gości. I – co najważniejsze – zobaczycie ten bezcenny uśmiech na twarzy swojego dziecka.

Tylko od czego zacząć? Gdzie i czego szukać? Jak zoptymalizować wydatki, żeby przy organizacji – bądź co bądź – jednodniowej tylko imprezy nie pójść zwyczajnie z torbami? Zdradzę Wam tu swoje własne patenty. A że mam absolutnego bzika na punkcie organizowania dzieciom imprez urodzinowych, to trochę doświadczenia już mam. Będzie więc pomocnie, konkretnie, ale i do bólu szczerze. Zapraszam!


JAK ZORGANIZOWAĆ IMPREZĘ TEMATYCZNĄ DLA DZIECI W OGRODZIE?

PRZEWODNIK W 10 KROKACH


PO PIERWSZE: SKUP SIĘ

Nie wiem, dlaczego daliśmy sobie wmówić, że większy wybór to lepszy wybór. Dla mnie to często chaos, kradnący mi czas i uniemożliwiający sprawne podjęcie decyzji. Internet jest przecież jak studnia bez dna: jeśli zaczynasz tam czegoś szukać, przepadasz. Dlatego lepiej mieć swoje sprawdzone miejsca, w obrębie których się poruszacie. I tutaj mocno polecam Wam OLX – znajdziecie tam naprawdę wszystko, czego tylko potrzebujecie. Od dekoracji, przez elementy aranżacji ogrodu, aż po dmuchańce, namioty i inne urodzinowe cuda. Co więcej, sporo z tych rzeczy będziecie mogli wypożyczyć, zamiast od razu kupować. Dlatego jeśli marzy Wam się impreza tematyczna dla dzieci w ogrodzie – czy to urodzinowa, czy jakakolwiek inna – warto rozejrzeć się właśnie tam. Nie tracić już czasu na odbijanie się od strony do strony, ale sprawnie przeklikać się przez serwis i wyszukać te najlepsze dla nas oferty.


PO DRUGIE: PRZYGOTUJ SIĘ NA NAJGORSZE

Pamiętacie hasło: „sorry, taki mamy klimat”? Dobrze jest mieć je gdzieś z tyłu głowy, jeśli tylko porywamy się na organizację przyjęcia w ogrodzie. W końcu nikt nie chce, żeby deszcz zakończył mu zabawę w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście, można przenieść się wtedy do domu, ale organizacyjnie jest to katastrofa. Zdezorientowani goście, zawiedzione dzieci, Wy w biegu i w nerwach – no nie brzmi to jak przepis na udaną imprezę. Dlatego dobrze tu wyznawać zasadę „przezorny zawsze ubezpieczony” i w przypadku większych/ważniejszych imprez zaopatrzyć się w namiot/pawilon ogrodowy. Dzięki temu będziecie mieć spokojną głowę i niestraszny Wam będzie deszcz, wiatr i inne pogodowe atrakcje. To, co jest super, to że do Waszej dyspozycji jest Wypożyczalnia OLX, gdzie możecie je sobie wypożyczyć (bo i po co komu taki namiot na stałe?) i to z montażem. Nie stresujecie się więc, że nie będziecie potrafili go złożyć czy że dach zawali się gościom na głowę – a bezpieczeństwo jest przecież szalenie ważne.


PO TRZECIE: WYPOŻYCZAJ

I tutaj – kontynuując wątek – chciałabym Was namówić na korzystanie z Wypożyczalni OLX zamiast kupowania wszystkiego, jak leci. Przede wszystkim – ze względów finansowych. Tutaj naprawdę nie chodzi o słynne „zastaw się, a postaw się”. O tym, czy Wasze przyjęcie będzie udane, wcale nie decyduje to, ile na nie wydacie. Dlatego dobrze jest wydawać nie dużo, a mądrze. Poza tym wynajem jest zwyczajnie praktyczniejszy – żaden dom ani żaden garaż nie jest z gumy i prędzej czy później skończy Wam się miejsce na magazynowanie tego wszystkiego. A po co się tak zagracać? Zwłaszcza, że meble ogrodowe, namioty, dmuchańce czy nawet stoły i krzesła to spore gabaryty. Nie mówiąc już o aspekcie ekologicznym. Naprawdę, tu nie ma sensu mieć wszystkiego na własność. A poza tym przecież nawet fajniej i ciekawiej jest móc wypożyczyć co roku inne dekoracje, niż wyciągać w kółko te same.


PO CZWARTE: MĄDRZE ZAPLANUJ PRZESTRZEŃ

Czyli najpierw pomyśl, a dopiero potem zamawiaj. Ja wiem, że dla naszych dzieci to i gwiazdkę z nieba byśmy chcieli ściągnąć, ale podstawowe pytanie, jakie powinniście sobie zadać przy organizowaniu imprezy w ogrodzie brzmi: czy ja mam na to miejsce? Oczywiście, jeśli Wasza działka przypomina rozmiarami płytę lotniska, to hulaj dusza, piekła nie ma. Ale jeśli chcecie na siłę wcisnąć kilkumetrowego dmuchańca między rabaty z kwiatkami a szklarnię z pomidorami, to to nie może skończyć się dobrze.

Poza tym pamiętajcie, że impreza urodzinowa dla dzieci jest… dla dzieci. A dzieci kochają przestrzeń. Kochają biegać, skakać, ganiać się, kopać piłkę, puszczać bańki mydlane. Słowem: bawić się. Dlatego tutaj sprawdza się zasada: „mniej znaczy więcej”. Mniej gratów to więcej możliwości dla nich. I dlatego tak ważne jest, aby umiejętnie pogodzić tutaj nasze estetyczne zapędy zarówno z oczekiwaniami maluchów, jak i – zwyczajnie – możliwościami metrażowymi ogrodu, jakim dysponujemy. A jeśli nie dysponujemy żadnym, to przypominam, że miejscówki na imprezę też można sobie wynająć – nawet takie z basenem.


PO PIĄTE: WYMYŚL MOTYW

Nieważne, czy to impreza urodzinowa, czy chrzciny, komunia, baby shower czy coś jeszcze innego. Temat przewodni to PODSTAWA. A może być nim wszystko: i to zarówno pojedynczy kolor, jak i bohater z bajki czy ulubiony motyw Waszego dziecka. I – wbrew pozorom – to naprawdę wiele ułatwia! Mając temat przewodni, wiecie już, czego szukać. I jeśli Wasze dziecko kocha Smerfy, to szerokim łukiem możecie omijać już Krainę Lodu, Psi Patrol czy Peppę. Ot, skupiacie się na motywie, który macie i to pod niego dobieracie całą resztę. Przypominam też, że o ile w przypadku maluszków możemy decydować za nie i wybierać to, co zaspokaja nasze własne potrzeby i gusta, o tyle później jest to już zwyczajnie nie fair. I nawet, jeśli nasze oczy i serce cierpią na samą myśl o dekoracjach z Minecrafta czy tęczowych grzywach jednorożców, to pamiętajmy, że to święto naszego dziecka. I to dla niego je robimy, nie dla nas.


PO SZÓSTE: ZASKOCZ WSZYSTKICH

Kiedy myślicie o tym, jak zorganizować imprezę tematyczną dla dzieci, skupiacie się pewnie na tym, co znane i lubiane. A przypominam, że wcale musicie. Co jako pierwsze przychodzi Wam na myśl? Pewnie stół i krzesła, takie typowe, ogrodowe? A gdyby tak przygotować siedziska i stoliki z palet? Koszt niewielki, a jaki efekt! Albo wypożyczyć rattanowy fotel w stylu boho i pod to urządzić ogród? Dotąd wieszaliście balony na krzewach czy płocie? A gdyby tak wypożyczyć stelaż do girlandy z balonów? Albo uformować z nich jakiś super kształt? Różnica jest kolosalna! Zawsze robicie sobie pamiątkowe zdjęcia pod ścianą budynku? A gdyby tak wynająć z Wypożyczalni OLX łuk albo heksagon, przybierać go kwiatami (prawdziwymi lub sztucznymi) i zrobić własną ściankę do zdjęć? Możliwości jest ogrom!


PO SIÓDME: PORÓWNUJ OFERTY

Najoczywistsza z prawd: nikt z nas nie chce przepłacać. A często za tę samą rzecz możemy zapłacić zupełnie różne kwoty. Koniecznie sprawdzajcie też, czy nie ma rzeczy, które można by kupić w pakietach/zestawach i dzięki temu płacić za nie taniej. Tak często jest np. z dekoracjami i balonami. Przy wypożyczeniach patrzcie i na ceny, i na okres wynajmu. Bo jeśli wynajem np. dmuchańca na dobę kosztuje 300 zł, a na dwie 500 zł, to może warto zafundować dziecku przedłużoną frajdę? Ważne może okazać się też miejsce wysyłki, bo wielu wynajmujących do określonej liczby kilometrów zapewni Wam transport już w cenie. I kolejna rzecz: porównujemy nie tylko ceny, ale całe oferty. Oraz patrzymy na zdjęcia, a tych im więcej, tym lepiej. Zwłaszcza w przypadku mebli czy większych dekoracji super jest, kiedy możemy je podejrzeć „w akcji” u innych. PS. To jest też świetny sposób na szukanie inspiracji!


PO ÓSME: BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

Ja wiem, że kiedy myślimy o imprezie w ogrodzie, to oczami wyobraźni widzimy od razu te drewniane krzesła i stoły i porozwieszane wszędzie balony. Ale – jak zawsze – diabeł tkwi w szczegółach. O czym zatem trzeba jeszcze pamiętać? Przede wszystkim, o bezpieczeństwie. Zacznijcie od mebli. Może warto ograniczyć je do minimum i sięgnąć tu po… poduszki? Rzucone niedbale na trawę, będą nie tylko pięknie się prezentować, ale i zapewnią wszystkim dzieciom komfort i wygodę: zero kantów, wpadania na meble, wdrapywania się na wysokie krzesła. Nie zapomnijcie też, żeby usunąć z ogrodu wszystko, co dla dzieci może być potencjalnym zagrożeniem: haczki, grabie, nawozy, kosiarki. WSZYSTKO!

Macie na podwórzu lub w ogrodzie zwierzęta? Pamiętajcie i o nich. Ich komfort i bezpieczeństwo też są ważne! A dzieci – zwłaszcza biegające i krzyczące – bywają nieprzewidywalne. Następnie pomyślcie o bezpieczeństwie samego ogrodu. Boicie się, że dzieci zdemolują Wam grządki? To ustawcie meble tak, aby skutecznie odgradzały je od miejsca na zabawę. Grajcie też ustawieniem wszystkiego tak, aby maluchy nie rozproszyły się Wam po całej posesji, bo trudniej będzie Wam nad nimi zapanować, a i ewentualnych zniszczeń może być wtedy więcej. Pamiętajcie też, że przestrzeń do zabawy łatwo możecie wydzielić wiszącymi dekoracjami: balonami, girlandami, lampionami czy rozetami.


PO DZIEWIĄTE: PRZYGOTUJ ATRAKCJE Z EFEKTEM WOW

Kiedy myślimy o tym, jak zorganizować imprezę w ogrodzie, zwykle skupiamy się na aspekcie technicznym i wizualnym. Czyli jakie meble i jak ustawić, jakie dekoracje zamówić, itd. I o ile w przypadku dorosłych na tym można by właściwie poprzestać, o tyle w przypadku dzieci najważniejsze są przecież… atrakcje. Czyli wszystko to, co wywołuje uśmiech na ich twarzach i sprawia, że co chwilę krzyczą: wooow! A akurat ogród daje Wam tutaj potężne możliwości. Jeśli tylko macie na to miejsce, zainwestujcie w Wypożyczalni OLX we wspomnianego dmuchańca – gwarantuję, że nie ma dla dzieci większej atrakcji! Absolutnie szczerze: to jest taki pewniak, na który warto wydać KAŻDE pieniądze.

Z mniejszych ogrodowych rozrywek koniecznie kupcie też bańki mydlane. Ale nie takie małe, do ręki, a duże, robione na specjalnych sznurkach. Na OLX znajdziecie też maszynki/wytwornice do baniek, dzięki którym będą one unosiły się w powietrzu przez cały czas – to też zawsze fantastycznie wygląda i jest mega atrakcją! A przy starszych dzieciach i imprezach, które ciągną się aż do wieczora, efekt WOW zapewnią Wam zimne ognie. Tu warto sięgać po wszystko to, czego dzieci nie mają na co dzień.


PO DZIESIĄTE: PAMIĘTAJ, DLA KOGO TO ROBISZ

Dzieci, dzieci i jeszcze raz dzieci. To im ma się to podobać i to one mają się dobrze bawić. Aranżując ogród pod imprezę skupcie się więc na tym, żeby było fajnie, bezpiecznie, wygodnie. Zaszalejcie z dekoracjami, bo niewielkim kosztem nawet z najzwyklejszego ogrodu wyczarują Wam istną krainę czarów. Jeśli macie ograniczony budżet, postawcie na atrakcje, które sprawią dzieciom najwięcej radości. Pamiętajcie też, że to są dzieci – mogą coś zniszczyć, połamać, uszkodzić. Cenne i delikatne rzeczy lepiej więc schować, bo nic tak nie psuje imprezy jak przestraszone dziecko i/lub wściekły dorosły.

Co możecie – wynajmijcie, włącznie z usługami. Bo w organizacji takiej imprezy nie chodzi też o to, żeby własne dziecko nie widziało Was przez tydzień przed, jak będziecie wszystko samodzielnie organizować i później tydzień po, jak będziecie to rozmontowywać i sprzątać. No i tort! Tutaj też warto postawić na efekt WOW. Na szczęście na OLX znajdziecie zarówno toppery na tort (jeśli chcecie upiec swój sami i tylko go fajnie ozdobić), jak i gotowe torty, robione dla Was na zamówienie. No i gotowe!


IMPREZA DLA DZIECI W OGRODZIE: HIT CZY KIT?

I na koniec pytanie, od którego właściwie należałoby zacząć ten tekst. Czy w ogóle warto? To od razu powiem: tak, tak i jeszcze raz tak! Impreza w ogrodzie to totalny mercedes wśród imprez. To zupełnie inny klimat, możliwości, atrakcje i absolutnie spektakularny efekt. Oczywiście, to też więcej zachodu i większe ryzyko ze wspomnianą wcześniej pogodą, ale też bez paniki. To jest Polska, więc ani nie zacznie Wam rzucać z nieba żabami, ani żadne tornado nie porwie Wam grilla. Wystarczy odpowiednie przygotowanie, a wyprawicie swojemu dziecku najlepszą imprezę na świecie. I mówię tu zarówno o urodzinach, jak i takich imprezach, jak komunia, chrzciny czy baby shower.

A sam OLX sprawdzi się tu jako genialny pomocnik – tam jest WSZYSTKO! Właściwie jedyne, co Was tu ogranicza, to Wasza własna wyobraźnia i budżet. No, ewentualnie też metraż i zdrowy rozsądek ;-)


Zdjęcia: Kinga Kołodziejak

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kaldekor

Właśnie myślałam o zorganizowaniu urodzin dla mojego malucha w ogrodzie, ale po prawdzie poczułam się przytłoczona ilością rzeczy do zaplanowania. Twoje wskazówki są niezwykle pomocne, szczególnie te dotyczące wypożyczania zamiast kupowania wszystkiego. To co napisałaś o OLX jako miejscu, gdzie mogę znaleźć wszystko, czego potrzebuję, zdecydowanie ułatwi mi cały proces. Myślę, że wiele mam zgodzi się ze mną, że unikanie chaosu i stresu podczas organizacji imprezy dla dzieci to ogromne błogosławieństwo. 

Kuba z seven

Ciekawy przegląd najciekawszych kalendarzy adwentowych! Twój artykuł jest świetnym przewodnikiem po różnorodnych propozycjach, zaczynając od klasycznej ciastoliny, poprzez kalendarze z księżniczkami, aż po pasjonujące Hot Wheelsy. To doskonała inspiracja dla tych, którzy chcą sprawić sobie lub bliskim radość w okresie adwentu. Dzięki za podzielenie się tymi kreatywnymi propozycjami i przypomnienie o magii oczekiwania na Boże Narodzenie!

Absocks

Super propozycje. Naprawdę można się zainspirować. Mój tata lubi majsterkować, więc narzędzia a nawet ciepłe skarpety, które będzie nosił do garażu to dobry pomysł na prezent. Wszystko mu się przyda.