Książeczki Usborne: Najpiękniejsze książeczki dla dzieci, jakie tylko możecie sobie wyobrazić

Tak, kosztują fortunę. I tak, są totalnie tego warte. Przed Wami… książeczki Usborne dla dzieci. Ale nie byle jakie, bo dotyczące świąt Bożego Narodzenia, zimy, świętego Mikołaja i wszystkiego, co najbardziej magiczne w tym wyjątkowym czasie. Wśród nich znajdziecie nie tylko przeróżne historie, ale i materiały, faktury, dźwięki i światełka. Czyli wszystko to, co sprawia, że dzieje się tu prawdziwa, grudniowa magia!

książeczki Usborne


KSIĄŻECZKI USBORNE O ŚWIĘTACH:


SANTA’S CHRISTMAS JOURNEY WITH WIND-UP SLEIGH

Chyba najbardziej niesamowita pozycja na naszej świątecznej liście. Cudownie ilustrowane scenki z pracowitego życia świętego Mikołaja, który musi opuścić swoją wioskę, by mknąć po nocnym niebie i dostarczyć wigilijne prezenty czekającym na niego dzieciom. O wyjątkowości tej książeczki stanowi dołączona figurka, dzięki której możemy podążać śladami sań Mikołaja i bawić się bez końca. Fantastyczna rozrywka i nauka w jednym. U nas to prawdziwy hit i to od tygodni!

książeczki Usborne książeczki Usborne


ARE YOU THERE LITTLE REINDEER?

A teraz historia przyjaciół z zaśnieżonego lasu. Świetna pozycja, wspierająca rozwój – macie tu całe mnóstwo okienek, szczelinek, kształtów, różnorodnych struktur i materiałów, tak ważnych do ćwiczenia małych rączek. Najważniejsze jest tu odnalezienie chowającego się renifera, co fantastycznie ćwiczy spostrzegawczość. Poza walorami edukacyjnymi, uwielbiam kolorystykę tej książeczki: biel, czerwień, różne odcienie zieleni i błękitne śnieżynki – czy może być bardziej świątecznie?

książeczki Usborne


PEEP INSIDE CHRISTMAS

W tym roku elfy są bardzo zajęte i czeka je ogrom pracy w warsztacie świętego Mikołaja- przecież tak wiele dzieci wciąż czeka na swoje prezenty! Ta mała książeczka rozbudzi w najmłodszych ekscytację związaną z oczekiwaniem na święta Bożego Narodzenia. Przepiękne ilustracje, skryte za małymi okienkami, pozwolą dziecku odkrywać scenki z życia świętego Mikołaja i jego świty. Teoretyczne przeznaczona dla trzylatka, ale moim zdaniem świetnie sprawdzi się także przy mniejszych dzieciach.

książeczki Usborne


DON’T TICKLE THE POLAR BEAR!

Ale jak tu nie łaskotać niedźwiedzia polarnego, skoro ma tak cudownie miękkie futerko? Ta fantastyczna pozycja nadaje się już dla półrocznych niemowląt, stymulując sensorycznie dzięki różnorodności materiałów i faktur. Maluszek poznaje mieszkańców lodowej krainy, jednocześnie wsłuchując się w wydawane przez nie odgłosy. Jest to historia z przesłaniem: nie należy dotykać dzikich zwierzątek, ponieważ one tego bardzo nie lubią. Czyli kolejny powód, żeby kochać książeczki Usborne!

książeczki Usborne


PLAY HIDE & SEEK WITH REINDEER

Czy ktoś chce się pobawić w chowanego razem z małym reniferem? Pojawia się on już na okładce i hipnotyzującym spojrzeniem zaprasza do wspólnej zabawy. Zadaniem malucha jest odnaleźć ukrywające się w różnych miejscach leśne zwierzątka: niedźwiadka, sowę czy wiewiórkę. Książka z okienkami dostarcza zwykle więcej emocji niż zwykłe historyjki, to świetny trening wyobraźni i spostrzegawczości. A jeśli szukacie fantastycznie wykonanych i ciekawych książek, to książeczki Usborne to hit!

książeczki Usborne książeczki Usborne


SANTA SOUND BOOK

Pora wsłuchać się w świąteczne melodie! Magiczny świat wioski świętego Mikołaja czeka na odkrycie. Dziecko, przyciskając odpowiednie guziczki, usłyszy tu dzwonki reniferów, pędzące po niebie sanie czy produkujące zabawki elfy. A przecież czas spędzony na wspólnym czytaniu jest niepowtarzalny. To też szansa na to, by po pełnym pośpiechu dniu zwolnić i choć przez chwilę pobawić się z maluchem bez używania telefonu lub telewizora. I jeszcze te ilustracje! Zdecydowanie jest efekt wow!

książeczki Usborne


THE TWINKLY TWINKLY NATIVITY BOOK

Ta książeczka totalnie skradła moje serce! W bardzo przystępny sposób tłumaczy najmłodszym czytelnikom tajemnicę pojawienia się na świecie Jezusa, jednocześnie przypominając, o co tak naprawdę chodzi w tych świętach. Podświetlone punktowymi lampkami strony przenoszą nas do świata świętej rodziny, mędrców ze Wschodu i czuwającego nad wszystkimi anioła. Przepiękne ilustracje tworzą absolutną magię. A otwarta książka postawiona pod choinką genialnie sprawdzi się jako szopka.

książeczki Usborne


ADVENT CALENDAR BOOK COLLECTION

A tutaj ten przepiękny kalendarz adwentowy, który polecałam Wam już pod tym linkiem. Mamy go i kochamy, bo to chyba jedna z lepszych książkowych propozycji dla najmłodszych. Wszystkie pozycje napisane są w języku angielskim, co genialnie stymuluje nasze maluchy do nauki poprzez zabawę. Każdego wieczora możecie spędzać wartościowy czas, wprowadzając dziecko w świąteczny klimat i tłumacząc tradycje bożonarodzeniowe. I jednocześnie budując pierwszą, rodzinną biblioteczkę.

książeczki Usborne

Zdjęcia: Tola Piotrowska

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata

Racja, te książeczki są genialne. A praktycznie wszystkie, które pokazałaś, mają inne tytuły w serii, niekoniecznie świąteczne!