Kalendarz z alpakami: To najlepsze zdjęcia, jakie dziś zobaczysz!

Czy nasze życie z alpakami byłoby lepsze? Przyznam szczerze, że pewnie nigdy nie zadałabym sobie tego pytania, gdyby nie ten kalendarz. Kalendarz z alpakami – dodajmy. Jego autorem jest wiedeński fotograf Daniel Gebhart de Koekkoek, który już wcześniej zamiast ludzi brał sobie za modele zwierzęta. Dość wspomnieć o latających kotach, które pokażę Wam tutaj lada dzień. Teraz jednak wpadł na równie piękny, co szalony pomysł i obiektem swoich fotografii uczynił udomowione alpaki.

Swój projekt zatytułował „Better Living With Alpacas”, czyli właśnie „Lepsze życie z alpakami”. Dlaczego tak? Bo – jak uważa autor – alpaki to pozytywne i ciepłe zwierzęta, które uśmiechają się przez cały dzień. A – tym samym – emanują dobrą, pozytywną energią i sprawiają, że ludzie w ich towarzystwie czują się po prostu lepiej. Cóż. Patrząc na te zdjęcia, nie sposób odmówić mu racji.

Ale jeśli myślicie, że kalendarz z alpakami to po prostu kolejny zbiór zdjęć ze zwierzakami, to jesteście w błędzie. Daniel Gebhart de Koekkoek za scenerię swoich fotografii wziął bowiem oryginalnie i nietypowo urządzone wnętrza, na tle których alpaki wyglądają jeszcze bardziej dostojnie zabawnie.

Cały kalendarz z alpakami możecie zobaczyć pod tym linkiem – niestety, ludzie rzucili się na niego z takim impetem, że nakład dawno został już wyczerpany.

PS. Nie wiem, czy wiecie, ale obcowanie z alpakami rzeczywiście ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Istnieje nawet coś takiego, jak alpakoterapia – czyli rodzaj terapii… alpakami. Ogromną rolę odgrywa tutaj zarówno spokój i przyjemne usposobienie alpak, jak i ich inteligencja i pozytywny stosunek do ludzi. Sam dotyk także pozostaje nie bez znaczenia – to właśnie kontakt ze zwierzęciem powoduje, że w naszym organizmie wydzielane są endorfiny, zwane także hormonami szczęścia. Poza tym działa kojąco na nasze samopoczucie, łagodzi uczucie napięcia i niepokoju i usuwa stres.

kalendarz z alpakami kalendarz z alpakami kalendarz z alpakami kalendarz z alpakami kalendarz z alpakami kalendarz z alpakami kalendarz z alpakami kalendarz z alpakami kalendarz z alpakami kalendarz z alpakami kalendarz z alpakamikalendarz z alpakami

Zdjęcia: Daniel Gebhart de Koekkoek

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments