Podano do łóżka #125: Zawsze będziemy mieli Paryż

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie cudowne historie 11 adoptowanych psów i ich właścicieli, wywiad z Sarah Jessica Parker i historię urządzania pewnego ważnego pokoiku. Dowiecie się też, jak pomóc jeżom w ten zimowy czas, jak idą prace nad pierwszą w Polsce ścieżką, zlokalizowaną w koronach drzew oraz czy Polakom brakuje empatii. Nie zabraknie też zdjęć kaloryferów, śmiesznych filmików, majestatycznych kurczaków i bajecznych miejsc do odwiedzenia w Paryżu. Miłego czytania wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Historię Chrupka, mojego psa adoptowanego ze schroniska w Celestynowie, już dobrze znacie. Mieszkamy razem już czwarty rok i żyje nam się razem fantastycznie. Nigdy też nie jest nudno – ostatnio Chrupek doszedł do wniosku, że skoro może zostać kim chce, to zostanie kotem, i zaczął wspinać się na meble. Zdarza mi się więc wejść rano do kuchni i spotkać psa siedzącego ze stoickim spokojem na parapecie. Czyli Joanna Glogaza i 11 wzruszających historii, dla których wspólnym mianownikiem jest… adopcja psa. Cudny tekst, chodźcie.


 Niskie temperatury to nie tylko dyskomfort dla ludzi, to także śmiertelne niebezpieczeństwo dla zwierząt. Wśród nich są jeże, które przedwcześnie wybudziły się ze snu zimowego. Jak możemy pomóc jeżom? Okazuje się, że jest pewien sposób. Więcej o tym na łamach metrowarszawa.gazeta.pl.


 A w ramach przerywnika leci do Was cotygodniowa dawka słodkości:


 Po kilku miesiącach odpoczynku od remontowego zamieszania, rzeczy w naszym domu znowu pokryły się warstwą kurzu, w powietrzu zapachniało farbą, a przedpokój zapełnił się pudełkami z meblami do złożenia. Zabraliśmy się za pokoik dla niemowlaka, który postanowiliśmy przygotować już teraz, zanim Kai na dobre zagości w naszym domu i naszej codzienności! Co z tego wyszło? Zdradzi Wam Kasia Mıstaçoğlu z bloga worQshop. Ach, jak ja jej zazdroszczę tych wielkich przygotowań! Mam wrażenie, że od naszych minął już tysiąc lat!


 Piękny jest Paryż zwiedzany tropem poszukiwania kolorowych witryn, uliczek i cukierni. Podróżowałyśmy w lutym, więc aura mało spacerowa, ale pokonywanie kilometrów pieszo było tak przyjemne, kiedy trafia się na takie cuda. Szykuję dla Was Subiektywny Przewodnik, ale jak zawsze jest to masa pracy, więc na smaka, na dzień dobry pokazuję Wam to, co moim zdaniem najlepsze w Paryżu i najpiękniejsze.W przewodniku będzie dokładniej i więcej i z trasami. Tu jest po mojemu, wyselekcjonowane to, co najmocniej zapadło mi w pamięć. Zaplanujcie wyprawę do tego miasta. Ja długo zwlekałam, aby wrócić. Ale przygotowałam się solidnie do wyjazdu i muszę przyznać, ze tak zwiedzany Paryż, jest najsłodszym miastem świata. Czyli Kasia z bloga Travelicious i 15 sekretnych miejsc, które musicie odwiedzić w Paryżu.


 Przy okazji przypominam Wam też, żeby koniecznie polubić profil Kasi na Instagramie. Jej zdjęcia są po prostu bajeczne!


 Znacie to uczucie, kiedy czujecie się zawstydzeni i próbujecie się trochę ukryć na zdjęciu? No właśnie – nasz kaloryfer jeszcze może by zniósł sesję zdjęciową z samym Fassbenderem, ale kiedy okazało się, że będzie na niej jeszcze Natalia Viduanova, to się tak przejął, że aż się cały zaróżowił i prawie go nie widać w kadrze. Ale na zjazdach rodzinnych i tak zawsze pokazuje wszystkim tę fotkę jako dowód, że zadaje się z gwiazdami, a nie tylko gada do dziwnych gazelich głów na ścianie. Czyli Katarzyna Czajka z bloga Zwierz popkulturalny i kolejna odsłona wpisu o kaloryferach. Doskonała rzecz.


 W Krynicy-Zdroju trwa budowa pierwszej w Polsce ścieżki zlokalizowanej w koronach drzew. Kładka będzie miała 1030 m długości, a za jej podparcie służyć będzie 18 wież wsporczych i 87 słupów. Najważniejszym elementem konstrukcji będzie wieża widokowa – na wysokości 49,5 m turyści będą mogli podziwiać krajobraz Beskidu Sądeckiego. Warto kliknąć, choćby dla tych zdjęć!


 Nieustannie zapraszam Was też do obserwowania naszego profilu na Instagramie. Można tam sobie podejrzeć zdjęcia, których nie znajdziecie w oficjalnych wpisach. Jak na przykład to:


 W dzisiejszym świecie nie ma dla niej miejsca. W 2018 roku jej problemy nie mają racji bytu. To niesamowite jak wiele, w kontekście kultury i postrzegania kobiecości, zmieniło się w tak krótkim czasie. Moim zdaniem Carrie – jako przykład nowojorskiej singielki – nie powinna już istnieć w świadomości współczesnej kobiety. Czyli Sarah Jessica Parker i wywiad, w którym stwierdza, że dziś dla Carrie Bradshaw nie byłoby już miejsca. Nie zgodzę się, ale sami przeczytajcie – na łamach vogue.pl.


 Najbardziej empatyczni ludzie mieszkają w Ekwadorze – tak wynika z badania przeprowadzonego przez prof. Williama Chopika z Michigan State University. Uczony przeanalizował ponad 104 tys. kwestionariuszy wypełnionych przez mieszkańców 63 państw. Polska jest trzecia od końca. Czy rzeczywiście brakuje nam empatii? A może nie warto być bardziej empatycznym? Więcej na łamach serwisu focus.pl.


 A jeśli nie macie co pooglądać w ten piękny, zimowy dzień, to pooglądajcie kurczaki. Czy tam koguty. Nieważne, co – ważne, jakie dostojne!


Zdjęcie główne: Alice Donovan Rouse/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ada | Rzeczovnik

SJP:” Kiedyś opowiadaliśmy o rzeczywistości, która dziś brzmi jak bajka dla
naiwnych. Nic się tam nie zgadza – politycznie, społecznie i
ekonomicznie.” Ja tam myślę, że „SATC” nigdy nie opowiadał o rzeczywistości, bo to zawsze była bajka. Fajna do oglądania (jak ktoś lubił, ja byłam team Ally McBeal :) ), ale bajka. Szczególnie ekonomicznie. Nie tylko ja się zawsze dziwiłam jakim cudem Carrie stać na te wszystkie ciuchy i buty od Manola z pensji felietonistki.