Podano do łóżka #159: Zakazana reklama, która wzruszy Cię do łez

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie trudny tekst o stracie, przestrogę przed pewną okrutną chorobą oraz rozmowę o tym, jak przyjmuje się dzieci w polskich szpitalach. Dowiecie się też, jak pomóc starszym osobom, kto nazwał swoje dziecko Yoda, które z czekoladowych Mikołajów lepiej omijać szerokim łukiem, gdzie odnalazł się portret młodego Charlesa Dickensa oraz dlaczego lepiej nie kupować na Aliexpress. Zobaczycie też słynną piosenkę Coca-Coli w wersji Katarzyny Nosowskiej, zakazaną reklamę z orangutanem, trudną grę dla miłośników typografii i nowy zwiastun „Kapitan Marvel”. A zatem – miłej lektury wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Nie wiem, w jakim momencie życia czytasz ten wpis. Być może z ciekawości, co się u mnie wydarzyło. Być może nie wiesz, jak poradzić sobie z rozstaniem, poronieniem, śmiercią. Właśnie straciłaś ważną dla siebie istotę i szukasz ukojenia. Słów, które ten rozedrgany brak w Tobie wypełnią. Coś zalepią. Zatuszują. I właśnie do Ciebie piszę. Ja też szukałam otuchy w wielu miejscach. Ostatecznie znalazłam ją w sobie i jest to jedyne pewne miejsce. Ty. Nawet, jeśli teraz nie wierzysz w moje słowa i wydają Ci się abstrakcją. Czyli Natalia Lis z bloga Jest rudo i tekst o tym, jak poradzić sobie ze stratą.


 Są osoby, dla których „Cicha noc” w Wigilię brzmi zupełnie inaczej. Skomponowana jest z przejmujących dźwięków samotności: szumu włączonego telewizora, powtarzalnego tykania zegara czy przytłumionego brzdękania świątecznej zastawy stołowej. Zastawy dla jednej osoby. Możemy to zmienić. Czyli kolejny rok z rzędu wspieram stowarzyszenie mali bracia Ubogich i Was proszę o to samo. Koszt kolacji dla jednej osoby wraz z prezentem to zaledwie 50 zł. Dla 2 osób – 100 zł. Nie wiem, czy tyle macie, ale jeśli macie – bardzo proszę, wpłaćcie.


 My pracujemy trochę jak na pierwszej linii frontu w czasie wojny. Personel jest absolutnie wyczerpany i sfrustrowany dokonywaniem ciągłej selekcji pacjentów. To jest okrutne zarówno wobec pacjentów, jak i pracowników – mówi dr hab. Lidia Popek, ordynator Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Czyli rozmowa o tym, że 40 dzieci czeka w kolejce na przyjęcie do szpitala. Kryterium? „Decyduje to, czy ktoś chce się zabić”. Więcej na łamach serwisu wiadomosci.gazeta.pl.


 Ludzie kochani, sukcesy zawodowe, wysportowane ciało, piękny dom, zadbane dzieci, lepsze zdrowie, ładna skóra oraz szczęśliwe życie i zdrowe relacje NIE ROSNĄ NA DRZEWACH. Nie ma ich też na allegro, w aptekach, ani na Instagramie. Czyli Ania Makowska, znana też jako Dr Ania i tekst o niesamowitej chorobie, coraz bardziej popularnej w Polsce i na świecie.


 Katarzyna Nosowska śpiewająca „Coraz bliżej święta”? Nie inaczej. Coca-Cola punktuje u swoich fanów, ale nie wiem, czy Nosowska jednak nie traci…


 Kiedy dostałem decyzję warszawskiego Urzędu Stanu Cywilnego zmieniającą mojemu synowi Igorowi lat 4,5 drugie imię z Olgierd na Yoda i wrzuciłem informację na Faceboooka, sądziłem, że będzie to ciekawostka dla znajomych. A wyszła ogólnonarodowa burza, w której pół Polski bije radosne brawo, a drugie pół potępia, hejtuje, względnie pyta: dlaczego? Czyli Wojciech Staszewski, wysokieobcasy.pl i sprawa kontrowersyjnego imienia dla dziecka.


 Lubicie grać w memory? A znacie Font Memory Game? Jak sama nazwa wskazuje, tutaj szukamy identycznych… fontów. Wersja dla naprawdę wytrwałych, ja odpadam po pierwszej próbie.


 Reklama została zdjęta z telewizji, bo była „zbyt polityczna”. Tak swoją decyzję umotywowała organizacja o nazwie Clearcast, która opiniuje reklamy dla brytyjskiej telewizji. Kilkuletnia dziewczynka pyta w niej małego orangutana, który niespodziewanie zjawił się w jej pokoju, skąd się tam wziął. A on jej tłumaczy: nie mam gdzie się podziać, nie mam już domu, ludzie wycięli las pod olej palmowy, a moją rodzinę zgładzono. Więcej o aferze wokół reklamy brytyjskiej sieci supermarketów Iceland Foods przeczytacie w serwisie polityka.pl.


 Tuż po Czarnym Piątku i przed szaleństwem świątecznych zakupów. To chyba dobry moment, by przyznać się, dlaczego nie kupuję na Aliexpress i w pierwszej kolejności wypatruję na metce informacji „Made in…”. Czyli Julia Wizowska z bloga Na nowo śmieci i ważny, uświadamiający tekst. Nie, sama nigdy nie kupiłam nic na Aliexpress i raczej nie zamierzam.


 Niezwykłe odkrycie w Republice Południowej Afryki. Oryginalny portret młodego Charlesa Dickensa autorstwa Margaret Gillies, znany do tej pory jedynie z czarno-białej reprodukcji powielanej w książkach, został odnaleziony po ponad 150 latach na aukcji staroci. Więcej przeczytacie w serwisie booklips.pl.


 Sezon na czekoladowe Mikołaje zaczął się już na dobre. Tylko które wybrać, żeby się nie otruć? Zobaczcie porównanie najpopularniejszych modeli na czytajsklad.pl.


Kapitan Marvel” będzie hitem? Zobaczcie zwiastun i oceńcie sami:


Zdjęcie główne: kadr z reklamy Iceland Foods
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Julia

Miło to czytać, że Ty również, Asiu, trzymasz sztamę pod tytułem: „Nie kupuję na Ali” „:)

Aleksandra

Nowy zwiastun „Kapitan Marvel” nie kapitana – to kobieta;)

Ania

Cudowne linki, jak zwykle. Szczególnie mnie zainteresował artykuł Doktor Ani!