Podano do łóżka #182: Dzień Oceanów i królestwo za taki deser!

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie aż trzy świetne wywiady. Ich bohaterami będą kolejno: MC Silk, Sonia Bohosiewicz i Marcel Andino Velez. Zobaczycie też teledysk do singla z okazji jubileuszowej, 10. edycji Męskiego Grania, solidną dawkę słodkości i usychającą palmę przy warszawskim Rondzie de Gaulle’a. Dowiecie się też, jaki dzień obchodziliśmy 8 czerwca, dlaczego przecinek ma znaczenie, jaki biznes rozkręca Zygmunt Chajzer i jak wypada Polska w pewnym ważnym rankingu. Przeczytacie też o tym, co nowego szykuje dla swoich fanów autorka Harry’ego Pottera i czym podpadła ludziom znana marka The North Face. A zatem – dobrego dnia wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Wyobraź sobie, że codziennie masz kaca. Codziennie przez 27 lat. I choć wieczorem znów czujesz się trochę lepiej i masz nadzieję, że przejdzie, to niestety – rano znów budzisz się z kacem. Tak się czuję. Jakbym miał 80 lat. Moment załamania mam każdego dnia. No ale nie położę się i nie będę czekał na śmierć. Zakodowałem sobie, że jestem sprawny, i jak będę ćwiczył, to nie zesztywnieję. Czyli MC Silk, nazywany najszybszym raperem na świecie, w rozmowie dla „Dużego Formatu”. A tam szczerze o tym, jak każdego dnia walczy z nieuleczalną chorobą. 


 Pijany mężczyzna to rozkoszny łobuziak, pijana kobieta to szmata. On jest uwodzicielem, ona dziwką. Jeśli dojrzała kobieta zwiąże się z młodym chłopakiem i uczyni go prezesem jednej ze swoich spółek, mówimy: „Co za rozpustna zdzira i biedny, wykorzystany chłopiec”. Ale kiedy biznesmen bierze sobie dziewczynę, chodzi z nią do łóżka, a potem daje jej firmę w prezencie, to on jest fajny, wspierający. A ona jest zdzirą, która go wykorzystała. Co gorsza, tak to postrzegają nie tylko mężczyźni, ale też kobiety. Zmiany w myśleniu potrzebujemy wszyscy. Czyli Sonia Bohosiewicz w kolejnym świetnym wywiadzie. Całość w serwisie wysokieobcasy.pl.


 Morza i oceany zajmują 71% powierzchni Ziemi. Wytwarzają większość dostępnego tlenu, pozwalają na utrzymanie różnych gałęzi gospodarki i dostarczają nam pożywienia. Ryby i owoce morza są źródłem białka dla ponad 3 mld ludzi na całym świecie, a kilkaset milionów ludzi utrzymuje się z rybołówstwa. Niestety zbyt często o tym zapominamy. Czyli MSC Polska przypomina o tym, jak wiele zawdzięczamy oceanom. I że powinniśmy o nich pamiętać nie tylko 8 czerwca, w Światowy Dzień Oceanów.


 Mój kryzys narastał stopniowo. Zaczęło się mniej więcej trzy lata temu, od pierwszych objawów alzheimera u ojca. Mama ma chorobę afektywną dwubiegunową, ale zmaga się z nią od 40 lat. Sytuacja była w miarę opanowana. Pamiętam z dzieciństwa te dramaty – okresy, kiedy mamie się współczuło, bo była w depresji, i okresy, kiedy się jej nienawidziło, bo była w manii, wystrzelona i nieznośna. Ale byliśmy jako rodzina silnie zintegrowani i dawaliśmy radę. Przez większość mojego dorosłego życia mama była zdrowa. Cały ten układ przestał działać w momencie, kiedy mama zaczęła dostrzegać pierwsze objawy choroby u ojca. Nie dziwię się: człowiek, którego kocha, z którym spędziła ponad 50 lat, zaczął się dramatycznie zmieniać pod wpływem choroby. Nie dała rady. Wróciły manie, a potem ciężkie depresje. Nasza względna harmonia rodzinna zaczęła się sypać. Czyli Marcel Andino Velez w wywiadzie dla „Dużego Formatu” o tym. że rezygnuje ze stanowiska wicedyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i idzie do szkoły pielęgniarskiej.


 Przecinek, z pozoru znak niepozorny, ma wielką siłę rażenia. Jego istnienie bądź jego nieistnienie, bądź też wreszcie jego przestawienie może znacząco zmienić sens tego, co chcemy napisać. Brzmi mało sensownie? A co odpowiecie, jeśli zapytamy, czy mimo wszystko macie chęć spróbować odnaleźć w tym jakąś logikę? „Nie, dziękuję” czy może: „Nie dziękuję”? Druga odpowiedź będzie oznaczała, że zamierzacie czytać dalej. Czyli Słowne Babki napisały dla Prowly tekst o wielkiej sile rażenia przecinka. Bo tak, przecinek ma znaczenie!


 Widzieliście już teledysk do singla z okazji jubileuszowej, 10. edycji Męskiego Grania? „Sobie i Wam” brzmi całkiem spoko, posłuchajcie!


 Zygmunt Chajzer w rozmowie z dziennikiem „Puls Biznesu” stwierdził, że Vizir był dobrym proszkiem do prania na ówczesne czasy, a konsumenci dzisiaj oczekują czegoś innego, czegoś więcej. Na ich potrzeby ma odpowiadać właśnie proszek Mr Ziggi, który ma być produktem ekologicznym. W przyszłości w ofercie marki mają pojawić się też kapsułki piorące, żele i koncentraty. Chajzer poinformował, że nie będzie kampanii reklamowej, bo „nas na to nie stać”. W promocji marki ma pomóc jego osobiste zaangażowanie i fakt, że to właśnie on jest właścicielem marki. Czyli kolejny celebryta z własnym produktem. Więcej w serwisie wirtualnemedia.pl.


 Marka The North Face i agencja reklamowa Leo Burnett Tailor Made podmieniły zdjęcia w hasłach na Wikipedii dotyczących popularnych turystycznych miejsc. Na nowych fotografiach widoczni byli modele w ubraniach outdoorowego brandu. Kampania spotkała się z krytyką. Marka odzieżowa chciała w ten sposób zwiększyć ekspozycję w wyszukiwarce grafiki Google. Czyli Marketing przy kawie i przykład tego, co się dzieje, kiedy product placement wjedzie za mocno.


 Sztuczna palma przy Rondzie de Gaulle’a w Warszawie uschła. Jest to akcja zrealizowana na zlecenie Centrum UNEP/GRID-Warszawa, mająca zwrócić uwagę na postępujące zmiany klimatu wyniszczające planetę. Więcej o akcji zdradzą Wam wirtualnemedia.pl. Możecie też śledzić losy palmy bezpośrednio na jej profilu na Instagramie:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MSN w Warszawie (@msn_warszawa)


 Polska po raz trzeci zajęła przedostatnie miejsce wśród krajów UE w rankingu ILGA Europe analizującym poziom równouprawnienia osób LGBT. Za Polską wśród unijnych krajów już tylko Łotwa – informuje Kampania Przeciw Homofobii. Więcej o tych przerażających danych przeczytajcie na stronie wiadomosci.dziennik.pl.


 Fani już zacierają ręce. Po 12 latach od wydania ostatniej książki, J.K. Rowling zapowiedziała 4 nowe publikacje. Wszystkie osadzone będą w uniwersum Harry’ego Pottera i wydane zostaną w formie e-booków przez Pottermore Publishing. Wedle oficjalnych zapowiedzi, nowa seria ma skupiać się m.in. na konkretnych zajęciach prowadzonych przez Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, np. wróżbiarstwie, zielarstwie i obronie przed czarną magią. Więcej na stronie k-mag.pl.


 A na koniec solidna dawka słodkości – pewien włoski szef kuchni zamienia swoje desery w miniaturowe światy, zobaczcie!


Zdjęcie główne: Photo by Jason Leung on Unsplash
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
zuza

Ohh, ale zjadłabym takie pyszne, chłodne tiramisu <3