Podano do łóżka #190: Magiczne huśtawki i sposób na samotność

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie o tym, że konieczne są zmiany w polskiej psychiatrii, a nadwaga i otyłość stają się już naszą narodową plagą. Będzie też tekst o presji podczas rekrutacji do szkół średnich, ważna rozmowa o czekających nas zmianach na scenie gospodarczo-politycznej, różowe huśtawki, dzięki którym mogą bawić się ze sobą mieszkańcy oddzielonych od siebie murem Stanów Zjednoczonych i Meksyku, a także news o tym, że powstaje serial o Agnieszce Osieckiej. Zobaczycie też zdjęcia zwycięzców Dog Photographer of the Year, mój profil na Instagramie oraz robota, dzięki któremu wszyscy mają czuć się kochani. Dowiecie się też, jakich 12 warszawskich butików warto znać, jakie zmiany przechodzi właśnie branża modowa i co w wolnych chwilach porabia rekin Blåhaj. A zatem – dobrego dnia wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Magda z podwójną diagnozą, po licznych próbach samobójczych, nie została przyjęta na oddział otwarty szpitala psychiatrycznego. Skierowano ją na terapeutyczny oddział zamknięty, gdzie jednak już się nie udała. Dla kobiety, żony i matki dwójki dzieci, było już za późno. Teraz jej bliscy apelują do rządu o zmiany w polskiej psychiatrii. – Zamiast wpadać w czarną rozpacz, chcemy działać i pomóc tym, którzy są jeszcze z nami. Bo Madzi już pomóc nie możemy – mówi Małgorzata Strzelecka, jej koleżanka. Czyli Marta Glanc, onet.pl i tekst pt. „Chcesz się zabić? To twój problem. Po śmierci Magdy apelują o zmiany w polskiej psychiatrii”.


 Firma GROOVE X w ostatnim tygodniu pokazała robota, dzięki któremu wszyscy samotni ludzie poczują miłość. I nie chodzi tutaj o seks-robota ani miłość w tym cielesnym wymiarze. Robot przypomina przytulankę dla dzieci i będzie dostępny we wszystkich kolorach tęczy w cenie 3 tysięcy dolarów. Czyli magazyn hiro.pl i Lovot – robot, dzięki któremu single będą czuli się kochani.


 Samo wynalezienie pilota do telewizora spowodowało ryzyko wzrostu masy ciała o 5 kilogramów. Prowadzimy coraz bardziej siedzący tryb życia i w związku z tym jesteśmy na czwartym miejscu na świecie, jeśli chodzi o odsetek osób, u których występuje stan przedcukrzycowy. I odsetek ten u nas rośnie najszybciej. Jeśli nic nie zmienimy, za 15 lat będziemy numerem 1, przegonimy wszystkich, łącznie z Arabią Saudyjską. Otyłość w Polsce jest katastrofą zdrowotną. Czyli Krystyna Naszkowska, „Duży Format” i tekst o tym, że tkanka tłuszczowa nas zabija.


 Na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem stanęły huśtawki, które łączą mieszkańców tych krajów. Na tych różowych huśtawkach meksykańskie dzieci bawią się z amerykańskimi, choć dzieli je granica. I straszne, i wzruszające. Więcej przeczytacie w serwisie F5, a niżej zdjęcia:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ronald Rael (@rrael)


 Cały demokratyczny Zachód z tych trzech dekad wychodzi osłabiony, poobijany i niepewny siebie. I ma jako przeciwnika potężne Chiny. Tylko w ostatniej dekadzie Chińczycy zużyli więcej cementu, niż Amerykanie w ciągu całego XX wieku. Zaczynają być punktem ciężkości gospodarki światowej i to z czasem prowadzi do dominacji politycznej. Uważają zresztą, że im się ona należy w sposób naturalny. Amerykanie podjęli decyzję łamania tej trajektorii. Nigdy w historii świata nie było tak potężnej wojny handlowej jak obecnie. Pierwszy raz w to wchodzimy, z kompletnie niewiadomymi konsekwencjami. Czyli z Grzegorz Sroczyński i Jacek Bartosiak w rozmowie o tym, że nadchodzi epoka wojujących ze sobą królestw, a polska leży w samym oku cyklonu.


 Zebrałam dla Was moje ulubione adresy, ukochane miejsca, piękne i selektywne butiki w których znajdziecie świetny wybór niszowych marek. Warto te miejsca potraktować nie tylko zakupowo, ale również turystycznie. Bo to są zawsze piękne wnętrza, miła obsługa i niesamowita selekcja towaru. Zapraszam do podróży po moich ulubionych 10 butikach w Warszawie. Czyli Kasia z bloga Travelicious i 12 warszawskich butików, które warto znać! Kasię w ogóle musicie dodać do obserwowanych, bo jej zdjęcia to jest czysta magia!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kasia | Travel Photography (@traveliciouspl)


 – Uczyłam się najwięcej, jak mogłam. Tata bardzo naciskał, były krzyki. Rodzicom przez myśl nie przeszło, że nie dostanę się do szkoły z rankingowej pierwszej dziesiątki. Dostałam się, ale nie mam dziś żadnej relacji z ojcem. Żeby odezwać się do niego bez strachu o kolejną awanturę, musiałam pójść na terapię – mówi Tosia, lat 14. Czyli Sonia Grzywacz, Wysokie Obcasy i tekst o presji podczas rekrutacji do szkół średnich.


 Jeśli macie konto na Instagramie, zapraszam do obserwowania. Jeśli nie macie – może rozważcie? Sama omijałam go przez kilka lat szerokim łukiem. A teraz? Uwielbiam!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez wyrwanezkontekstu.pl (@joannapachla)


 O Agnieszce Osieckiej historia polskiej muzyki rozrywkowej nie zapomni jeszcze długo. Telewizja Polska bierze na warsztat biografię artystki, która obrosła legendą nie tylko z uwagi na jej twórczość, ale również przez barwne i burzliwe życie prywatne. Pisarka była znana z licznych romansów, a rozmaite anegdoty na jej temat zdają się nie mieć końca. Choć nie znamy szczegółów na temat produkcji TVP, o której mówi się od dłuższego czasu, to wiemy o pierwszych angażach. Więcej na temat serialu o Osieckiej przeczytacie na łamach serwisu kultura.gazeta.pl.


 Zapomnijcie o Gangu Słodziaków, czy innych pluszakach, które, aby zdobyć musicie zebrać milion naklejek. Wszystko, czego potrzebujecie, to pluszowy rekin z IKEA. Dlaczego? O tym ponownie przeczytacie na łamach magazynu hiro.pl. W roli głównej – uroczy rekin Blåhaj!


 Branża modowa już od jakiegoś czasu przechodzi duże zmiany w duchu idei #bodypositive. Coraz więcej marek  odzieżowych kładzie duży nacisk na zróżnicowanie pod kątem sylwetki czy pochodzenia etnicznego. Przykładem tego jest między innymi włoski dom mody Dolce&Gabbana, który niedawno ogłosił poszerzenie swojej rozmiarówki do 54 – warto zauważyć, że dotychczas żadna marka luksusowa nie zdecydowała się na taki krok. Więcej w serwisie nowymarketing.pl.


 A jeśli chcecie poprawić sobie humor, to zerknijcie na serwis fpiec.pl i na zdjęcia zwycięzców Dog Photographer of the Year. Nie bez powodu piszą, że to najlepsze, co zobaczycie dziś w internecie:


Zdjęcie główne: Photo by Zuzana on Unsplash
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments