Podano do łóżka #197: Zdrady, rozwody i najlepsze presety na rynku

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie ważny i bardzo osobisty tekst o depresji, bolesne wyznanie kobiety, której wołania o pomoc nikt nie słyszał, historię pewnego wypalenia zawodowego oraz newsa o ważnej zmianie, jaką wprowadza TripAdvisor. Zobaczycie też ciekawe wystąpienie na temat zdrady, najpiękniejsze presety na rynku, książkę o integracji sensorycznej małych dzieci oraz szafę, która… pomieści kochanka. Dowiecie się też, z jakich powodów metoda Montessori nie zawsze się sprawdza. jak Niebałaganka pomoże Wam uporządkować przestrzeń dookoła, jaka książka pomoże Wam poradzić sobie z tematem rozwodu oraz dlaczego niektórzy celebryci trafili w przeszłości do więzienia. A zatem – dobrego czytania wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Ruszam z moim SKLEPEM TRAVELICIOUS STUDIO, który znajdziecie TUTAJ i zaczynam od presetów. Są bardzo dopracowane, totalnie inne niż wszystkie dostępne na rynku. I co ważne, pozwolą Wam szybko osiągnąć piękny efekt na zdjęciach. Do presetów dołączony jest ebook o obróbce (…). Presety kieruję do wszystkich, którzy chcą nadać swoim zdjęciom bardziej profesjonalnego charakteru: do twórców internetowych, do fotografów profesjonalnych, do mam fotografujących maluchy i do każdego, kto tworzy zdjęcia z podróży. Ale szczególnie do tych, którzy marzą o robieniu zdjęć, o poprawianiu swoich umiejętności i do tych, którzy chcą wejść na kolejny fotograficzny etap. Czyli Kasia z bloga Travelicious i NAPRAWDĘ najpiękniejsze presety, jakie znajdziecie na rynku. Mam chyba wszystkie, więc wiem, co mówię. Niżej mała zajawka:

presety travelicious


 depresja zabiera cię kawałek po kawałeczku każdego dnia. robi to takim delikatnym ślizgiem, że nawet nie masz jak się zorientować, że tak nie wygląda normalne życie. to tak, jak bite dziecko myśli, że w każdym domu dzieci są bite, że tak właśnie wygląda życie. nie zna innego. i depresja robi to z tobą. nie masz jak się zorientować, że żyjesz w zjełczałym maśle. wiesz tylko, że to masło, a masło jest spoko. przecież lubisz masło. Czyli Magda Mikołajczyk z bloga matkojedyna.com i bardzo ważny, osobisty tekst, który boli.


sensoryczne niemowlę Pierwsza książka o integracji sensorycznej skierowana do rodziców malutkich dzieci. Autorki przybliżają ten fascynujący i złożony temat, pomagając wnieść do codzienności sporo elementów zabawy. To książka dla rodziców, którzy:
– chcą zadbać o harmonijny rozwój swojego dziecka
– próbują poradzić sobie z trudnościami w zachowaniu niemowlęcia
– pragną zapobiec przyszłym problemom rozwojowym dziecka i pomóc mu w pełni rozwinąć jego potencjał sensoryczny.

Więcej o książce „Sensoryczne niemowlę” dowiecie się bezpośrednio na stronie wydawnictwa Mamania. Ja już swój egzemplarz mam i wkrótce opowiem Wam o niej nieco więcej!


 Połączenie kilkunastu godzin za biurkiem, ogromnego stresu i leków, które zaczęłam brać, sprawiły, że w krótkim czasie przytyłam kilkanaście kilo. Nadwyżka, której przez kilka lat nie udawało mi się zrzucić. Aż do momentu, gdy przeżyłam jeden z najgorszych okresów w życiu. Nie byłam w stanie spać, nie byłam w stanie jeść. I nagle ta ciemna depresja i koszmarna sytuacja spowodowały, że udało mi się dokonać czegoś, czego nie byłam w stanie dokonać przez cały ten czas – ekspresowo schudłam. Z każdej strony zaczęłam odbierać gratulacje. Ja, dziewczyna, której było ekstremalnie źle, która codziennie wysyłała do otoczenia ciche wezwania o pomoc, non stop słyszałam, że rewelacyjnie wyglądam. Czyli „Wysokie Obcasy” i jeszcze jedno bolesne wyznanie. O cichych wezwaniach o pomoc i o tym, co na nie odpowiadało.


 Niewierność jest zdradą ostateczną. Ale czy tak być musi? Esther Perel, terapeutka związków, bada, dlaczego ludzie zdradzają i wyjaśnia, dlaczego romanse pozamałżeńskie są takie traumatyczne – zagrażają naszemu emocjonalnemu bezpieczeństwu. W niewierności dostrzega też coś zaskakującego – wyraz tęsknoty i straty. Obowiązkowy film dla wszystkich, którzy zdradzili lub których zdradzono oraz dla tych, którzy chcą inaczej spojrzeć na związek. Do obejrzenia niżej:


 W 2016 roku dopadł mnie największy kryzys zawodowy w moim życiu. Patrząc z zewnątrz, nie było żadnych problemów, które by to uzasadniały. Firma, którą wtedy prowadziłem stabilnie rosła, nie narzekaliśmy na brak klientów, a na koncie zbudowaliśmy solidny zapas. Miałem ładne biuro i fajnych współpracowników. Mimo tego, z każdym tygodniem widziałem w tym wszystkim coraz mniej sensu. Nie cieszyły mnie nowe projekty, a aktualni klienci w większości przypadków mnie denerwowali (delikatnie mówiąc). W najgorsze dni miałem ochotę po prostu wyjść i nigdy więcej nie wracać. Trwało to długimi miesiącami. Czyli Jacek Kłosiński z bloga klosinski.net i tekst o tym, czym jest wypalenie zawodowe i jak sobie z nim radzić.


 Decyzja o rozstaniu nigdy nie jest łatwa i oznacza cierpienie wielu ludzi. Rozwód to zazwyczaj długi proces, często będący wynikiem wcześniejszego, długotrwałego kryzysu życiowego. Jednak, wbrew pozorom, rozstanie może być naprawdę czymś dobrym, pozwala nam bowiem na oddech pełną piersią, życie w prawdzie, daje możliwość spełnienia tłumionych dotąd potrzeb i dalszego rozwoju. Czasem przerywa życie w przemocy, w chaosie choroby alkoholowej partnera czy zimnej obojętności. Przerywa status quo życia w kłamstwie i zdradzie.

Czyli Adriana Klos, psycholożka i psychoterapeutka i jej książka pt. „Rozwód. Szansa na lepsze życie”, w której opisuje m.in., jak radzić sobie z trudnymi emocjami towarzyszącymi rozstaniu, jak przygotować się na rozprawę, jak pomóc przeżyć rozwód dzieciom i jak ułożyć sobie nowe relacje z byłym partnerem, teściami i znajomymi. Do kupienia pod tym linkiem – polecam, bo kosztuje mało, a tłumaczy wiele.


 Mamy jesień! Mam wrażenie, że przyszła niespodziewanie i szybciej niż zwykle. Jesień to czas, gdy więcej czasu spędzamy w domu. Czyli bardzo dobra pora, aby zadbać o swoją przestrzeń, wprowadzić więcej przytulności do otoczenia i zrobić jesienne porządki. Jednak, żeby nie poświęcać na nie zbyt dużo czasu i nie działać w chaosie, mam dla Was bardzo pomocne listy. Nic tak nie motywuje, jak skreślanie kolejnych punktów z listy! Czyli Anna Legenza z bloga Niebałaganka i listy zadań do pobrania za darmo.


 Ci celebryci, aktorzy, muzycy czy politycy, byli kiedyś głównym tematem wiadomości. Wszystko przez to, że wkroczyli na „złą ścieżkę”. Poniżej znajdziecie najsłynniejsze zdjęcia gwiazd z aresztu oraz wyjaśnienie, dlaczego do niego trafili. Czyli wprost.pl i dość oryginalny temat na publikację:


 Metoda Montessori ma ponad 100 lat i nie miała żadnych aktualizacji. Dużo na ten temat myślałam, co na przykład Maria Montessori zmieniłaby gdyby żyła w dzisiejszych czasach. Świat przecież idzie do przodu cały czas, a zapatrując się ślepo w metody sprzed ponad wieku możemy wpaść w pewny konserwatywny schemat. Gdy ja go u siebie zauważyłam, zdecydowałam, że będę stosować tylko wybrane elementy pedagogiki Marii Montessori w domu. Zrobiłam to bardzo świadomie i nie żałuję. Przestałam się zadręczać, a zaczęłam cieszyć się macierzyństwem. Czyli Anna Trawka z bloga nebule.pl i metoda Montessori w praktyce.


 Gleeden, francuski portal randkowy, ruszył z nietypową kampanią reklamową, w ramach której swoim użytkowniczkom oferuje niezwykłą szafę z podwójną tylną ścianą, by ukryć kochanka. Brzmi niewiarygodnie? A jednak. Niżej filmik, a szczegóły w serwisie nowymarketing.pl:


 TripAdvisor ogłosił w zeszłym tygodniu, że rezygnuje ze sprzedaży biletów na atrakcje z udziałem zwierząt morskich – delfinów, wielorybów czy morświnów. To niezwykle ważna decyzja, jako że TripAdvisor jest największą platformą turystyczną na świecie. Jasny komunikat w sprawie wykorzystywania zwierząt w roli atrakcji turystycznych może więc rzeczywiście przełożyć się na spadek popularności tego typu rozrywki. Więcej przeczytacie na łamach serwisu fpiec.pl.


Zdjęcie główne: travelicious.pl
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
magda

dziękuję ♡