Smerfy na Netflixie! I to się nazywa smerfastyczna wiadomość!

Hej, dzieci, jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las, przed ekran dziś zapraszam was! – przyznać się, kto już zdążył zanucić to sobie w głowie? Bo ja z dobrych 30 razy. A wszystko za sprawą najlepszego newsa tego tygodnia. Mianowicie – legendarne „Smerfy” z 1981 roku właśnie zagościły na Netlifixie!

Aktualnie na platformie dostępnych jest aż 57 odcinków. Do tego w aż czterech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej, angielskiej i rosyjskiej. Niestety, kultowej już piosenki nie zaśpiewacie razem z niezastąpionym Wiktorem Zborowskim, bo netflixowe „Smerfy” zaczynają się oryginalną piosenką w języku angielskim. No ale nie ma co wybrzydzać, trzeba korzystać!

smerfy na netflixie


„SMERFY”: BOHATEROWIE NASZEGO DZIECIŃSTWA

Wyjątkowo niewtajemniczonym (albo po prostu wyjątkowo młodym) przypomnę tylko, że „Smerfy” uchodzą za jedną z najbardziej kultowych bajek naszego dzieciństwa. Naszego w znaczeniu obecnych trzydziestoparolatków. Jej bohaterami są przeurocze, niebieskie stworzenia, zamieszkujące tajemniczą i malowniczą wioskę. I pewnie wiodłyby sobie całkiem przyjemne i beztroskie życie, gdyby nie czyhający na nie stale Gargamel.

Smerfy wymyślił przy tym belgijski rysownik komiksowy Pierre Culliford, tworzący pod pseudonimem Peyo. Pierwszy raz szerszej publiczności zaprezentowane zostały 23 października 1958 roku na stronach komiksowego magazynu „Spirou”. Z kolei ich animowana wersja powstawała w słynnej amerykańskiej wytwórni filmów rysunkowych Hanna-Barbera w latach 1981-1989. Łącznie wyprodukowanych zostało aż 256 odcinków bajki! Co ciekawe, „Smerfy” pokazano w aż 30 krajach.

smerfy na netflixie


Z TVP DO NETFLIXA 

W Polsce bajka miała swój debiut w 1987 roku na antenie TVP1 i od razu podbiła serca zarówno mniejszych, jak i większych widzów. Teraz, dzięki Netflixowi, pełne przygód losy małych, niebieskich stworzeń będą też miały okazję poznać najmłodsze pokolenia. Co prawda w 2011 roku „Smerfy” doczekały się swojej kinowej wersji, a w 2013 roku jej kontynuacji, to jednak nie były to produkcje wybitne. Tym lepiej więc, że na chwilę będziemy mogli zapomnieć o tych dwóch koszmarkach i znów przypomnieć sobie, za co kochaliśmy stare, poczciwe Smerfy z lat osiemdziesiątych.

Niżej w ramach zachęty – garść smerfnych momentów! Z kolei na Netflixie znajdziecie je pod tym linkiem. Miłego oglądania wszystkim! A jak już obejrzycie wszystkie odcinki, to zerknijcie też na nasz wpis o innych serialach, jakie warto obejrzeć na Netflixie!


KTO PAMIĘTA? ♥

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments