Agata Duda wygrała internet. I nie ma się o co obrażać

fot. Jacek Łabędzki / Camerapixo

Krótka, zachowawcza, a jednocześnie zawsze perfekcyjnie ułożona fryzura. Elegancki, nieco minimalistyczny styl, na który składają się ubrania, jakich nie kupiłyby sobie nasze matki. Nie z racji gustu, a z racji wypłaty. A do tego inteligenckie pochodzenie – ojciec, Julian Kornhauser, uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich poetów, do tego prozaik, krytyk literacki, doceniany eseista. No i ten mąż. Człowiek, o którym mówi się, że z rozpędu podpisałby nawet kota.

Słowem – Agatę Dudę niespecjalnie dało się lubić. Porównywana do Claire Underwood z „House of Cards” była dotąd zimna, zdystansowana, zachowawcza. Ba, podpadła przecież okropnie, kiedy w Polsce miały ważyć się losy kobiet. Nie zabrała głosu wtedy, kiedy najbardziej tego od niej oczekiwano. Kiedy rzeczywiście była potrzeba, aby Pierwsza Dama opowiedziała się po którejś ze stron – tak, jak wcześniej robiły to jej poprzedniczki, w tym przesympatyczna, mądra, ciepła i zawsze dobra Jolanta Kwaśniewska.

Dlatego ilekroć patrzę na memy, jakich dostarczyły nam Światowe Dni Młodzieży i fenomenalna fotografia Jacka Łabędzkiego, myślę sobie, że tej kobiecie naprawdę nie mogło się nic lepszego przytrafić. Na Facebooku funkcjonuje prześmiewczy fanpage o wymownej nazwie Ocieplanie wizerunku Jarosława Kaczyńskiego. To, z czym mieliśmy do czynienia teraz, to całkiem miłe ocieplanie wizerunku Agaty Dudy. Przecież patrząc na jej zdjęcie, nie sposób się nie uśmiechnąć! Niech będzie, że i zaśmiać – ale co złego jest w śmiechu, kiedy nikogo on nie obraża?

Pewnie, że poza jej wyszła zabawna i internauci mieli z tego pożywkę. Ale zamiast jej współczuć czy obrażać się na prześmiewców, spójrzmy na to tak – weselej nigdy nie było! Kobieta, dotąd ciepła jak igloo, dała się przyłapać na pozie absolutnie spontanicznej. Zamiast po raz kolejny naigrywać się z jej garsonek i zastanawiać, czy to jeszcze Pierwsza Dama, czy może z racji uniformizacji stylu – już stewardessa (a i takie głosy się posypały) – mogliśmy się wreszcie zdrowo pośmiać!

I chociaż aktualna sytuacja polityczna przyprawia raczej o łzy, to chociaż przez chwilę mogliśmy się zjednoczyć w tym naszym zwykłym, szczerym śmiechu. Bo tak, jak Aleksander Kwaśniewski został bohaterem memów alkoholowych czy jak Robert Biedroń jednym zdjęciem z biegu rozkochał w sobie internet, tak teraz Agata Duda dała się uczłowieczyć.

Tak, jak Donald Tusk miał wadę wymowy, Lech Wałęsa fotografował się na tle złotych toalet, a Renata Beger miała kurwiki w oczach, tak teraz Agata Duda dała się poznać jako mistrzyni dziwnych kroków. I chwała jej za to, bo ludzie potrzebują polityków, którzy są nie tylko mądrzy, oczytani, elokwentni i sprawiedliwi. Przede wszystkim potrzebują, żeby im czasem przypomnieć, że polityk także jest zwykłym człowiekiem.

Dlatego niżej wędruje do Was garść fantastycznych przeróbek słynnego zdjęcia, a ja serdecznie gratuluję autorowi oryginału wyczucia chwili i wspaniałego kadru – to zdjęcie już przeszło do historii i nawet wśród niewierzących rozsławiło ŚDM. A teraz bierzcie i śmiejcie się z tego wszyscy! 


Najlepsze memy z Agatą Dudą:

a6

a7

a5

a9

a8

a4

a3

a2

a1

a10

a0

a03

a02

oo


Dla porównania – memy z Aleksandrem Kwaśniewskim:

k5

k3

k2

k1

k4

k6

k7

k8

k9

k10


Oraz memy z Robertem Biedroniem:

b1

b2

b3

b4

b6

b7

b8

b9

b10

b5

Subscribe
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena Śpiewak

To ja jestem jakaś dziwna, bo ja pierwszą damę od samego początku lubię za ten nienaganny styl właśnie. Może i te garsonki są śmieszne (nie dla mnie) ale ona zawsze wygląda zjawiskowo.
Co do samego teksu, „siema księdze” podbiło moje serce <3

Iwona Przybyłek

Pani Agata Duda pobiła mnie memami zrobionymi przez Kabaret Skeczów Męczących… płakłam :D

Hipis

O rany, widziałam niektóre z tych memów, ale zupełnie nie skojarzyłam, kto na nich jest. Chyba nie jestem na bieżąco z polityką… Ale zgadzam się z tym, że to może podziałać pozytywnie na wizerunek Pierwszej Damy, chociaż na początku teza taka wydała mi się przewrotna. Z drugiej strony jednak nie mam tak internetowego poczucia humoru i mimo wszystko prywatnie nie pochwalam naśmiewania się z pary prezydenckiej.