Dom Kota opływa w kocie luksusy. Zobaczcie to niezwykłe schronisko!

Nie uświadczycie tutaj podziurawionych koców, obdrapanych misek ani smutnych, zabrudzonych ścian. Dom Kota pod Szczecinem zrywa z obrazem stereotypowego schroniska i zachwyca rozmachem. Jest nowocześnie, modnie i w naprawdę dobrym guście. Ale takie rzeczy nie dzieją się nigdy za darmo – aby Dom Kota mógł powstać, potrzebna była kwota rzędu niemal miliona złotych.

Co udało się uzyskać za te pieniądze? Przede wszystkim, prawdziwy, koci dom. Jego powierzchnia wynosi 228 metrów kwadratowych, z czego ponad 50 to wyłącznie wybiegi. I to nie byle jakie – zwierzaki znajdą tutaj zabawki, drapaki i tory przeszkód, a mieszcząca się na terenie obiektu niewielka przychodnia będzie pomagała im w powrocie do pełni sił.

Dom Kota to przy tym nie byle jakie schronisko – przeciwnie, powstał z myślą o tych najbardziej poszkodowanych kociakach: chorych lub po wypadkach. Teraz schronienie ma znaleźć tu około 80 zwierzaków.

Jak podaje mediom Katarzyna Hermanowicz, dyrektorka placówki, pomysł wziął się z realnej potrzeby. Wcześniej zwierzęta trafiały co prawda do schroniska w Dobrej, ale w tamtejszych pomieszczeniach nieustannie brakowało miejsca. Tylko przez 4 lata działania ośrodka przewinąć się miało przez niego blisko tysiąc kociaków.

Teraz będą one miały swoje specjalne miejsce, w którym nie zabraknie także izolatek dla kotek z kociętami czy tych najtrudniejszych przypadków. Zwierzęta, poza profesjonalną opieką medyczną i dachem nad głową, znajdą też tutaj zwykłą, ludzką opiekę – z ważeniem, doglądaniem, obcinaniem pazurów czy kąpielami włącznie. Jak to wygląda w praktyce, zdradzą Wam poniższe zdjęcia.

Co ciekawe, sam ich autor podchodzi do pomysłu dość sceptycznie:

– Wygląda to fajnie, jest klimatycznie, zwierzęta mają dużo miłości. Ale czy nie lepiej byłoby zainwestować w dom dziecka lub schronisko dla bezdomnych? – pyta Olaf Nowicki z Radia Szczecin.

A Wy, co o tym sądzicie? Jak podoba Wam się nowy, koci dom?

dom kota

dom kota pod szczecinem

dom kota

dom kota

dom kota pod szczecinem

dom kota pod szczecinem

dom kota pod szczecinem

dom kota pod szczecinem

dom kota pod szczecinem

dom kota

Autor zdjęć: Olaf Nowicki, Radio Szczecin

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia Majoch

Wow, wygląda super!

Ola

Dla mnie pomysł i wykonanie są świetne :) a wątpliwości autora zdjęć chyba jednak nie rozumiem. Przecież to jest właśnie schronisko dla zwierząt :)

Halina Bodniak

Własnie chciałam zapytac czy koty to nie zwierzęta ?

Izabella Gaudyńska

Pomysł świetny. A co do cytatu fotografa – całego świata nie da się zbawić niestety. Zawsze będą potrzebujący, czy to ludzie, czy zwierzęta. Czasami trzeba się po prostu skupić na jednej sprawie i walczyć o nią z całych sił.