Natalka z Polski narysowała uroczą foczkę. IKEA wprowadziła ją do sprzedaży!

87… tysięcy! Właśnie tyle prac wzięło udział w ostatniej edycji kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”. Zadanie tylko pozornie było proste. Dzieci z całego świata miały narysować pluszaka swoich marzeń, który następnie trafi do kolekcji SAGOSKATT 2018 jako pluszowa zabawka. A dlaczego tylko pozornie proste? Bo okazało się, że konkurencja była ogromna!

– Odpowiedź na konkurs była oszałamiająca. Napłynęło ponad 87 tysięcy małych dzieł sztuki! Wybór tych pięciu zwycięskich to była niesamowita frajda, ale i niezwykle trudne zadanie – komentowała Bodil Fritjofsson, specjalistka ds. rozwoju produktu w IKEA dla Dzieci.

W końcu wyłoniono jednak zwycięzców, a wśród nich znalazła się Natalka z Polski. To ona stworzyła nakrapianą foczkę, ukrywająca w kieszeni małą rybkę.

SAGOSKATT 2018

CO WESZŁO W SKŁAD KOLEKCJI SAGOSKATT 2018?

Poza pracą młodej projektantki z Warszawy, jury nagrodziło też rysunki dzieci z Chin, Korei Południowej, Islandii i Szwecji. Ich rysunki to najlepszy dowód na to, że dziecięca wyobraźnia nie ma jednak granic. I tak w skład nowej, limitowanej kolekcji SAGOSKATT 2018, poza polską foczką weszły też: różowy jednorożec żyjący w chmurach, tęczowy rekin podróżujący przez morza i oceany, wielbiciel tropikalnych owoców jeżodinozaur oraz figlarny niebieski potwór o imieniu… Potwór.

Kolekcja pluszowych maskotek to element wielkiej, międzynarodowej kampanii. IKEA działa w niej na rzecz prawa wszystkich dzieci do edukacji i beztroskiej zabawy. – To podstawowa potrzeba, a nie luksus, dzięki której budujemy relacje, tworzymy, odpoczywamy i ładujemy akumulatory, odrywamy się od rzeczywistości, a także odkrywamy świat oraz nasze możliwości – czytamy w informacji prasowej.

Seria SAGOSKATT 2018 jest już dostępna w sklepach IKEA. Z kolejnych dobrych wiadomości – przed nami kolejna edycja konkursu. W tym roku IKEA także zaprasza dzieci do udziału w konkursie na projekt wymarzonego pluszaka. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 listopada, więc warto się pospieszyć. Więcej informacji oraz regulamin akcji znajdziecie na stronie zabawymoc.pl.

SAGOSKATT 2018

ZOBACZCIE CAŁĄ KOLEKCJĘ SAGOSKATT 2018:

SAGOSKATT 2018SAGOSKATT 2018SAGOSKATT 2018SAGOSKATT 2018SAGOSKATT 2018SAGOSKATT 2018SAGOSKATT 2018SAGOSKATT 2018SAGOSKATT 2018


Zobaczcie też pająka 9-letniego Huberta, który zwyciężył rok temu!


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments