Zegarek dla seniora. Z wbudowanym telefonem, GPS i przyciskiem S.O.S

Gdybyście mieli wymienić TOP5 najlepszych gadżetów dla seniora, to co by to było? Albo dobra, niech będzie TOP3. Niech zgadnę: prawda, że nie wskażecie NIC? Seniorzy ze swoimi problemami w naszej świadomości właściwie nie istnieją. No chyba, że jako bohaterowie memów, z łokciami wystawionymi na parapety, najlepiej z miną w stylu: „kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów”. Nie istnieją też w świadomości społecznej – no chyba, że wreszcie ktoś głośno powie o wysokości ich emerytur albo o kolejkach, w jakich muszą się nastać, żeby doczekać lekarza na NFZ. A w polskiej myśli technologicznej? Tym bardziej. Przecież jedyny gadżet dla seniora, to co najwyżej aparat do mierzenia ciśnienia. Ewentualnie brzydki jak noc telefon, rozmiarami przypominający cegłę. Dlatego dziś mam dla Was prawdziwy hit! Zegarek dla seniora, który jest nie tylko funkcjonalny, ale i naprawdę nam się podoba.

I zanim ktoś powie, że przecież na rynku dostępnych jest masa zegarków, to pragnę uprzedzić, że owszem. Ale to zegarki dla mnie, dla Ciebie, dla naszych przyjaciół, facetów, znajomych. Słowem: dla ludzi młodych. Takich, którzy od zegarka wymagają wyłącznie tego, żeby był ładny, no i najlepiej odmierzał jeszcze czas. Natomiast zegarek dla seniora rządzi się swoimi prawami. To zegarek, który musi być przede wszystkim praktyczny i pomocny. A jeśli chodzi o sposób obsługi, to na pewno też łatwy.

zegarek dla seniorazegarek dla seniora

ZEGAREK DLA SENIORA. PO CO TO KOMU?

Kiedy publicznie napisałam o tym, że mam babcię, której stan zdrowia daleki jest do idealnego, odezwała się do mnie firma Locon. Jej najnowsze dziecko to Bezpieczny Senior, czyli – jak sama nazwa wskazuje – zegarek dla osób starszych. Pierwsze wrażenie? Takie, że teraz kupimy go też dla drugiej babci. Bo póki co, nie znam sposobu, żeby czuć się spokojniej i mieć stały podgląd na to, jak w danym momencie ma się właśnie jej zdrowie. Ale do rzeczy: czym różni się on od zwykłych zegarków? Ano przede wszystkim tym, że da się wezwać przez niego pomoc.

Nie czarujmy się – im człowiek starszy, tym zwykle większe ma problemy ze zdrowiem. Co zrobić w przypadku zagrożenia? Zawału, wylewu czy choćby obawy omdlenia? W najtrudniejszej sytuacji są oczywiście osoby samotne czy te, które po prostu same zostają – np. wtedy, kiedy reszta domowników idzie do pracy. Gdzie wtedy szukać pomocy? Czy szukać w popłochu komórki? Zastanawiać się, pod jaki numer zadzwonić? Tu tego dylematu nie ma. Senior zegarek ma zawsze na ręku, a dzięki przyciskowi S.O.S. może błyskawicznie powiadomić rodzinę o tym, że potrzebuje pomocy. Jednocześnie wszyscy zobaczą, gdzie on aktualnie jest.

zegarek dla seniorazegarek dla seniora

zegarek dla seniorazegarek dla seniora

ŁATWO NAMIERZYSZ SENIORA

Jak to możliwe? Dzięki wbudowanemu lokalizatorowi GPS, w jaki zaopatrzony został nasz zegarek dla seniora. Kiedy uruchomi on sygnał alarmowy, jego opiekun – a także inne wyznaczone przez niego osoby – natychmiast dostaną powiadomienie z zaznaczoną lokalizacją. Co ważne, lokalizator działa z dokładnością do kilu metrów, także w budynkach. W praktyce oznacza to, że bliska Wam osoba nie musi tłumaczyć, gdzie się znajduje, co może być kłopotliwe zwłaszcza poza domem. Oszczędzacie więc zarówno nerwy, jak i czas – tak istotny w momencie zagrożenia życia i zdrowia.

Co więcej, Bezpieczny Senior pozwala też na lokalizowanie położenia seniora w dowolnym momencie – a nie tylko wtedy, kiedy dzieje się źle. Dzięki temu jesteście w stanie sprawdzić, gdzie Wasz bliski był w ciągu dnia – od tego jest tutaj rozbudowana historia. Mało tego – możecie też ustawić strefy, po opuszczeniu których system natychmiast Was o tym powiadomi. A to już jest nieocenione zwłaszcza w przypadku demencji czy Alzheimera.

zegarek dla seniora

zegarek dla seniora

zegarek dla seniora

PULSOMETR? TEŻ JEST

Kolejna funkcja, którą powinien mieć dobry zegarek dla seniora, to możliwość łatwego i całodobowego monitorowania stanu zdrowia. Ktoś powie, że to nierealne? A jednak. Zegarek to jedna z tych nielicznych rzeczy, które spokojnie można mieć stale na sobie. A Bezpieczny Senior pozwala nie tylko na to, by nosząca go osoba samodzielnie mogła sobie zmierzyć w dowolnym momencie puls. On daje też możliwość zdalnego mierzenia i sprawdzania pulsu przez dowolnego opiekuna. Jak? Najprościej na świecie, czyli przez stronę www lub aplikację w telefonie.

A skoro już o tym mowa, to warto wspomnieć, że nasz zegarek dla seniora ma opcję wysyłania powiadomień za pomocą wiadomości SMS, e-maili bądź alertów bezpośrednio w aplikacji. Dzięki temu opiekun od razu dowiaduje się o wezwaniu pomocy przez seniora, o opuszczeniu przez niego danego miejsca, nowej wiadomości głosowej czy choćby o niskim stanie baterii.

zegarek dla seniorazegarek dla seniora zegarek dla seniora

007, ZGŁOŚ SIĘ

Rewelacyjna jest też opcja dzwonienia przez zegarek. Wystarczy jedno kliknięcie w przycisk zegarka, aby senior mógł odebrać lub sam wykonać połączenie. Ważne jest też to, że senior nie musi tu robić praktycznie nic. Ani konfigurować zegarka, ani dodawać żadnych numerów, bo wszystko jest w stanie zrobić jego opiekun z poziomu aplikacji. A że zegarek ma się zawsze na dłoni, to odpada ryzyko zgubienia czy zapodziania.

Jeśli więc potrzebujecie czegoś, co realnie poprawi komfort Waszego życia i pozwoli Wam żyć choć odrobinę spokojniej, to Bezpieczny Senior będzie strzałem w dziesiątkę. Z wbudowanym telefonem komórkowym, lokalizatorem GPS, przyciskiem S.O.S. oraz pulsometrem jest dokładnie tym, czego potrzebujecie. Idealnie sprawdzi się zresztą nie tylko w przypadku osób ciężko chorych czy z demencją, ale po prostu starszych czy niesamodzielnych, które w dowolnym momencie mogą potrzebować pomocy.

zegarek dla seniorazegarek dla seniorazegarek dla seniora

ZEGAREK DLA SENIORA, SPOKÓJ DLA BLISKICH

No i zostaje nam jeszcze jedna rzecz, czyli design. Szczerze przyznam, że na sam dźwięk hasła „zegarek dla seniora” oczyma wyobraźni widziałam kolejną cegłówkę, na bank wielką i brzydką. Kiedy przyszła więc paczka z Bezpiecznym Seniorem, byłam naprawdę mile zaskoczona. Ten zegarek wygląda świetnie! Design, jakość, kolorystyka – naprawdę, na pierwszy (i nawet na drugi czy trzeci!) rzut oka nikt nie wpadłby na to, że to zegarek dla seniora. Zresztą, sami popatrzcie – ten gadżet naprawdę świetnie wygląda!

A tak już zupełnie na koniec: pamiętajcie, że niedługo święta. To idealna okazja, żeby w naturalny i niewymuszony sposób podarować Waszym bliskim gadżet, który naprawdę może im pomóc. Bo jeśli jest jakiś sposób, że zatroszczyć się o nich w tym niełatwym przecież momencie ich życia, to ten jest chyba najlepszy. My w każdym razie jesteśmy naprawdę zachwyceni.

Więcej informacji znajdziecie na stronie bezpiecznysenior.pl – może dzięki niemu Wasz senior będzie bezpieczniejszy, a Wasz strach o niego – odrobinę mniejszy?

zegarek dla seniora zegarek dla seniora

zegarek dla seniora

Wpis powstał we współpracy z firmą Locon

Zdjęcia: Martyna Tola Piotrowska

Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marko

Naprawdę wyglada niezle, nawet na młodym facecie

Ania

To jest takie przykre, że o starszych ludzi się w ogóle nie dba. Masz rację, że w ogóle się o nich nie myśli, nie próbuje ułatwiać im życia. Sama nie mam już komu go kupić, ale wierzę, że za jakiś czas w domu każdej starszej osoby takie rzeczy ułatwiające życie to będzie norma.

Danuta

Czy zegarek pasuje także na damski nadgarstek?