Fajne książki, odc. 7: Co czytają mama, tata i Staś?

Przed Wami kolejne fajne książki! Po pięć propozycji na głowę, a że głów w naszej rodzinie mamy trzy, to naprawdę macie co poczytać ;-) Na liście znajdziecie tytuły idealne dla każdego członka rodziny – większości z nich nie zdążyliśmy jeszcze przeczytać, ale wszystkie cierpliwie leżą już na półkach i czekają na swoją kolej. PS. Czy Wy też macie nawyk takiego hurtowego kupowania książek? :))

A niżej linki do poprzednich odcinków cyklu:

Fajne książki – odc. 1 – klik w link

Fajne książki – odc. 2 – klik w link

Fajne książki – odc. 3 – klik w link

Fajne książki – odc. 4 – klik w link

Fajne książki – odc. 5 – klik w link

Fajne książki – odc. 6 – klik w link


ASIA I JEJ FAJNE KSIĄŻKI


Instrukcja obsługi lasu

Peter Wohlleben

Wydawnictwo Otwarte

Nie znajdziesz lepszego przewodnika po zielonych ostępach niż Peter Wohlleben. Ten człowiek kocha swoją pracę, a las to jego biuro, w którym chętnie spędza nadgodziny. Dzięki jego książkom czytelnicy na całym świecie uwierzyli, że drzewa mają swoje życie.

Skoro znasz już niektóre sekrety drzew, czas byś poznał bliżej las, by móc korzystać z jego dobrodziejstw. Autor, czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia, przygotował wyjątkową instrukcję, z której dowiesz się między innymi: jak zachowywać się w lesie, żeby nie być intruzem, czego nie wolno robić, by nie straszyć zwierząt, jak uniknąć komarów i kleszczy, na co zwrócić uwagę podczas leśnych wędrówek, jak znaleźć najlepsze miejsca do obserwacji przyrody.

Do kupienia pod tym linkiem


Lud z grenlandzkiej wyspy

Ilona Wiśniewska

Wydawnictwo Czarne

Nowa książka autorki „Białego” i „Hen”, bestsellerów o dalekiej Północy, jest reporterską, ale i bardzo osobistą opowieścią o Grenlandii. „Lud” to zarazem fascynująca historia tej największej wyspy świata, jak i rzetelnie opisana współczesność – codzienne zmagania jej mieszkańców z trudami życia, wyobcowaniem, uzależnieniami, samotnością, zanikiem rdzennej kultury i obyczajów, kompleksem wobec Duńczyków. Wiśniewska portretuje Grenlandczyków z czułością i empatią, nie stroniąc jednak od szczerości i krytycznego spojrzenia.

Do kupienia pod tym linkiem


Mocno mnie przytul

Carlos Gonzalez 

Wydawnictwo Mamania

Kolejna książka pediatry uwielbianego przez tysiące rodziców na całym świecie!

„Mocno mnie przytul” to książka napisana w obronie dzieci, ale z ogromną sympatią dla rodziców. Stanowi mocny i pełen rzeczowych argumentów głos przeciwko teoriom samozwańczych ekspertów, którzy niemal obsesyjnie propagują konieczność przestrzegania harmonogramów i planów, drobiazgowych systemów kar i nagród, a czasem nawet izolacji dziecka od rodziców.

Do kupienia pod tym linkiem


Sztuka proszenia

Guy Winch

Wydawnictwo MUZA

Autor bestsellerowego „Emocjonalnego SOS” i mówca Ted Talks Guy Winch powraca, by nauczyć nas skutecznie wyrażać swoje potrzeby i walczyć o swoje. Narzekamy na niejedno, często nawet nie oczekując, a tym bardziej nie osiągając zamierzonych celów. Bezproduktywne marudzenie zatruwa nam życie, psuje nastrój, męczy i pogarsza samopoczucie. Wystarczy jednak umieć prosić, by osiągnąć cel i ukoić zszargane nerwy.

Autor przedstawia praktyczne i uzasadnione psychologicznie techniki, ułatwiające zrozumienie, na które aspekty naszego życia warto narzekać i w jaki sposób wyrażać swoje uwagi, by zachęcić drugą stronę do współpracy.

Do kupienia pod tym linkiem


Widzi mi się

Zadie Smith

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

„Widzi mi się” powstawało osiem lat. Przez ten czas świat zmienił swoje oblicze, a Zadie Smith z cenionej i nagradzanej brytyjskiej autorki stała się również osobą publiczną, wypowiadającą się w sprawach najistotniejszych, budzących emocje po obu stronach Atlantyku. Głos autorki „Białych zębów”, dzielącej swoje życie między Londyn i Nowy Jork, jest ostry i autentyczny, a obok jej zdecydowanych poglądów nie sposób przejść obojętnie. Światopogląd pisarki poznajemy dzięki tekstom pisanym czasem z kpiną, czasem z oburzeniem, ale zawsze szczerze i poruszająco. Jej przenikliwe, świeże i ożywcze spojrzenie jest kluczem do zrozumienia współczesności.

Do kupienia pod tym linkiem


PAWEŁ I JEGO FAJNE KSIĄŻKI


Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować)

Artur Jabłoński

Wydawnictwo Onepress

Teksty informacyjne i reklamowe rządzą się swoimi prawami. Większość zasad dotyczących stylu, które poznałeś w szkole, nie sprawdza się w komunikatach biznesowych. Dziś piszemy już inaczej, bo czytamy też inaczej.

Teksty, które łatwo się pisze, trudno się czyta. I na odwrót. Dlatego ta książka jest o trudnym pisaniu. O tworzeniu komunikatów, które sprzedają. Przekonują do działania. Skutecznie informują.

Do kupienia pod tym linkiem


Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry

Jason Schreier

https://www.ceneo.pl/69312993#PID=10041Wydawnictwo SQN

Jak powstają znane gry – Wiedźmin, Dragon Age, Stardew Valley, Destiny, Diablo? Tworzenie gier komputerowych w dzisiejszych czasach jest często bardziej fascynujące niż efekt końcowy. Jason Schreier zabiera czytelników w niezwykłą podróż za kulisy przemysłu gier wideo, gdzie twórcą może być zespół 600 przepracowanych geeków lub jeden geniusz.

Opisując artystyczne wyzwania stojące przed producentami, techniczne bariery, żądania graczy i pracę przypominającą robotę w korporacji, autor dochodzi do wniosku, że każda z gier jest swoistym cudem.

Do kupienia pod tym linkiem


Najtrudniejsze w tym, co trudne. Prowadzenie biznesu, gdy nie ma prostych odpowiedzi

Ben Horowitz

Wydawnictwo Helion

Ta niezwykła książka została napisana przez założyciela i szefa pewnej firmy. Jest brutalnie szczera w opisie trudnych i bardzo trudnych problemów, które przytrafiają się kierownikom różnego szczebla. Nie ma tu złotych reguł, cudownych recept ani przechwałek, są za to wskazówki i podpowiedzi, dzięki którym znalezienie wyjścia z sytuacji niemożliwej do rozwiązania staje się łatwiejsze i znośniejsze. A przy tym problemy, nawet te najgorsze, są opisane w sposób bardzo przystępny i zrozumiały.

Warto docenić uczciwość i otwartość autora, gdy przyznaje się do błędów i opisuje, jak do nich doszło, jak silne były emocje, jak trudno było je pokonać. Ta historia niesie przekaz, który powinien trafić do każdego szefa firmy.

Do kupienia pod tym linkiem


Niezwyciężony

Stanisław Lem

Wydawnictwo Literackie

Atrakcyjna fabularnie powieść skonstruowana według klasycznych reguł literatury science fiction podejmuje jeden z najciekawszych pod względem filozoficznych konsekwencji wątków w twórczości Stanisława Lema – tzw. motyw kontaktu, czyli spotkania z Obcymi.

Przygody załogi statku kosmicznego na planecie Regis III są pretekstem do postawienia pytań o faktyczne możliwości człowieka skazanego – w obliczu zawodności techniki – wyłącznie na własne siły, o stosunek człowieka do różnych od niego form „życia”, a także o odpowiedzialność moralną, wierność i międzyludzką solidarność w sytuacjach ekstremalnych.

Do kupienia pod tym linkiem


Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

Scott Galloway

Dom Wydawniczy Rebis

Scott Galloway zadaje fundamentalne pytania: jak wielka czwórka infiltruje nasze życie, że nie sposób jej pominąć ani zbojkotować? Dlaczego rynek i ludzie wybaczają jej grzechy, które pogrążyłyby inne firmy? I czy ktokolwiek jest w stanie się jej przeciwstawić? Ujawnia skrzętnie skrywane strategie wielkiej czwórki i to, jak sprawnie manipuluje ona naszymi podstawowymi potrzebami emocjonalnymi.

Pokazuje też, jak wykorzystać wiedzę o niej we własnej drodze na szczyt, bo bez względu na to, czy chce się być dla wielkiej czwórki konkurencją, partnerem w biznesie czy tylko żyć w zdominowanym przez nią świecie, trzeba ją zrozumieć.

Do kupienia pod tym linkiem


STAŚ I JEGO FAJNE KSIĄŻKI


Dzielna małpka

Marta Altes

Wydawnictwo Tako

Trudno jest być małą małpką w dużym stadzie i w jeszcze większej dżungli. Zawsze coś cię omija. Zawsze jest zbyt niebezpiecznie, zbyt wysoko czy zbyt daleko dla kogoś tak małego. Bohaterka tej opowieści postanawia pewnego dnia, że zrobi coś zupełnie na własną rękę – wdrapie się na szczyt najwyższego drzewa w dżungli! Wspaniale, prawda?

Tylko że jest jeszcze ktoś, kto cichutko skrada się za małpką na kartach tej książki. Ktoś z pazurami i paskami, i z bardzo ostrymi zębami… Okazuje się, że świat jest wielkim, tajemniczym i cudownym miejscem, gdzie wszystko jest możliwe. Dlatego im jesteś mniejszy, tym większe możesz mieć przygody! Jeśli będziesz śmiały, nieustraszony i ciekawy, możesz osiągnąć wszystko.

Do kupienia pod tym linkiem


Pięknie dziękuję

Opr. zbiorowe

Wydawnictwo Babaryba

Dzięki tej książce poznasz niezwykłą moc słowa dziękuję! Odkryj, jak wiele zawdzięczasz swoim najbliższym – rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, nauczycielom – i podziękuj im w niezapomniany sposób! W środku znajdziesz też zadania do samodzielnego wykonania.

„Pięknie dziękuję. Ponad 100 powodów, żeby powiedzieć dziękuję!” to wyjątkowa książeczka, do której ilustracje wykonała Ellen Surrey.

Do kupienia pod tym linkiem


Prezent dla Cebulki

Frida Nilsson Frida, Maria Thore-Nilsson

Wydawnictwo Zakamarki

Cebulka ma siedem i lat i niedawno zaczął chodzić do szkoły. Zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia – dostać w prezencie gwiazdkowym rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił jakiś inny prezent. Ale to nie wchodzi w grę – Cebulka woli wymyślić, jak mimo wszystko zdobyć rower. Sprawa z tatą wydaje się jeszcze bardziej skomplikowana. Nie wygląda na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie.

Kiedy w dodatku dzieci w szkole zaczynają mu dokuczać, że nie ma taty, Cebulka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Wyrusza samotnie w kierunku, w którym chyba leży Sztokholm. Wokół szaleje śnieżyca i Cebulka coraz bardziej marznie i traci siły…

Do kupienia pod tym linkiem


Tutu

Barbara Gawryluk

Wydawnictwo Literatura

Jeśli ma się przyjaciół, to wszystko staje się możliwe. Pajda to wesoły osioł. Radek to sprytny szczur. Dowoza to koza, niezbyt rozgarnięta. Lucek to zarozumiały struś. Leonard to odważny legwan.

Wszyscy są przyjaciółmi małej piegowatej świnki Tutu. Dzięki nim Tutu może wyruszyć na poszukiwanie rajskiej Wyspy Świnek. W podróży czeka ją wiele niebezpiecznych sytuacji, ale Tutu lubi przygody i umie walczyć o swoje marzenia. Jak każde dziecko!

Do kupienia pod tym linkiem


Uczucia

Libby Walden Libby, Richard Jones

Wydawnictwo Zielona Sowa

Wyjątkowa książka z pięknymi, całostronicowymi ilustracjami, dzięki której dziecko odkryje niezwykły świat uczuć. Przepiękny i poetycki tekst sprawi, że łatwiej mu będzie zrozumieć emocje, których doświadcza. Dzięki krótkim, rymowanym tekstom dziecko nie tylko pozna poszczególne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, ale też zobaczy, że w sercu jest miejsce na wiele różnych ich odcieni.

W podróży po zakamarkach duszy i serca towarzyszy dziecku mały chłopiec, który pojawia się na każdej stronie książki.

Do kupienia pod tym linkiem


Okładki i opisy pochodzą ze stron wydawnictw


Zdjęcie główne: Ella Jardim/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments