Podano do łóżka #169: Kto i dlaczego ma po kokardę romantyczności?

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie wywiad z cudownym Jackiem Braciakiem, reportaż o osobach chorych na celiakię i tekst o wydawaniu książki z wydawnictwem. Zobaczycie też fajne profile na Instagramie, nietypowe łóżko i nowy projekt Justyny Mazur. Dowiecie się też, czy skowronki i sowy to tylko mit, jaką restaurację otwiera Kuba Wojewódzki, czy można zakazać makijażu i farbowania włosów w szkole i czym zachwycą się fani Davida Lyncha. A zatem – miłej lektury wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Ja już byłem romantyczny, proszę pani. Nie chcę już być romantyczny, ja chcę mieć święty spokój ze sobą samym przede wszystkim. Mam po kokardę romantyczności, roli artysty, pisania wierszy. Mam to dziś już w dupie. Co zresztą zaczyna być problemem, bo nie bardzo mogę się odnaleźć w środowisku pracy. Od listopada 2017 r. pracowałem tylko kilka dni w serialu. Idę tam, do tej roboty, patrzę: o czym oni mówią, czego ode mnie chcą? Czyli Jacek Braciak w wywiadzie z Natalią Waloch na łamach serwisu wysokieobcasy.pl.


 Lada dzień ruszam z tekstami o organizacji ślubu i wesela. A póki co, mała zajawka czeka na Was na moim profilu na Instagramie. Zapraszam do obserwowania, jeśli jeszcze Was tam nie ma!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez wyrwanezkontekstu.pl (@joannapachla)


 Na razie jest tak: wstaję, biorę tabletki na zespół jelita drażliwego, mierzę cukier. Robię śniadanie. Potem insulina – w granicach dziesięciu jednostek. Dalej leki osłonowe na żołądek. Przeciwbólowe. Następnie tabletki, które wzmacniają układ immunologiczny. Zostają zwężone tętnice żylne – bez leków nie widzę, bo zbyt mało krwi dopływa do gałek ocznych. Do tego magnez, probiotyki, suplementy na apetyt. Po diagnozie zjadałem ponad 3 tys. tabletek rocznie. Przed operacją – 15 sztuk na dobę, w tym dziewięć czopków. Teraz – sześć. Czyli wysokieobcasy.pl i tekst o tym, jak ciężką chorobą jest celiakia.


 Jeśli lubicie ciekawe profile podróżnicze z absolutnie pięknymi zdjęciami, to zerknijcie na to, co robi na Instragramie Aleksandra Najda – znam Olę osobiście i to naprawdę fajna dziewczyna!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aleksandra Maria Najda (@aleksandranajda)


 Przy debiutanckiej książce (hah, to brzmi, jak gdybym co najmniej trzy miała jeszcze w planach) zależało mi na prestiżu wydawnictwa, nie na kwestiach zarobkowych. I o ile przy kolejnych, potencjalnych publikacjach będę się już zastanawiać nad self publishingiem, cieszę się, że przy tym pierwszym razie mogłam pracować z doświadczonymi ludźmi, No i widok własnej książki w pierwszej 10. bestsellerów na półkach w Empiku – takich rzeczy nie zobaczycie przy wydawaniu książki samodzielnie. Czyli Magdalena Kostyszyn z bloga Venila Kostis i tekst o wydawaniu książki z wydawnictwem.


 A jeśli lubicie ładne profile na Instagramie, to koniecznie zobaczcie, jak prowadzi swój Kasia Tusk. Tyle tam ciepła, spokoju i naturalności, że uwielbiam ją od dawna:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MakeLifeEasier (@makelifeeasier_pl)


 Wierzę mocno w to, że czyny mówią głośniej niż słowa a „Ręce, które pomagają są bardziej święte, niż usta które się modlą”, dlatego drogi nauczycielu, z ręką na sercu powiedz mi szczerze – czego spodziewasz się, gdy przy okazji omawiania tekstu literackiego mówisz o tym, że nie szata zdobi człowieka, a potem mniej niż wiedza uczennicy, interesują cię jej pofarbowane włosy? Co chcesz uzyskać, gdy omawiasz z nastolatkami Małego Księcia i wpajasz uczniom ten cytat, że Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu„, a potem każesz komuś opuścić salę tylko dlatego, że ma pomalowane paznokcie? Czyli Anna Kęska z bloga Ania Maluje i tekst o tym, czy można zakazać makijażu i farbowania włosów w szkole.


 Dobra wiadomość dla fanów przedziwnego świata filmów Davida Lyncha. 51-minutowa kompilacja wyciętych scen z filmu Blue Velvet i alternatywnych scenariuszy już wkrótce ujrzy światło dzienne. Więcej przeczytacie na łamach magazynu hiro.pl.


 Ktoś powinien przygotować pozew zbiorowy. Przeciwko połowie ludzkości, która ułożyła życie pod siebie i narzuciła to drugiej połowie. Tak, żyjemy pod dyktando skowronków – ludzi, którzy o 8 rano są rześcy niczym zimowy poranek. Zwarci i gotowi do pracy. A ci, którzy siedzą do drugiej w nocy i nie mogą się zwlec z łóżka przed 10 rano? Skowronki odpowiedzą: to ich wina, że zarywają noce, skoro wiedzą, że rano trzeba wstać do pracy czy szkoły. Niech kładą się wcześniej. A jeśli nie mogą? Czyli wyborcza.pl i tekst o tym, że połowa ludzkości żyje pod dyktando skowronków.


 Dla tych, którzy dzielą swoje łóżko z osobami, które się w nim rozpychają, cenne godziny mogą zostać utracone na próbach odzyskania swojej części materaca. Jednym z rozwiązań może być łóżko Forda „Lane-Keeping Bed”, które wykorzystuje technologię samochodową, aby nawet największy samolub pozostał na swoim „pasie” przez całą noc. Brzmi niewiarygodnie? A jednak.


 Swój lokal otworzy tu dziennikarz i showman Kuba Wojewódzki wraz z restauratorem Józefem Krawczykiem. Będzie działał pod nazwą Niewinni Czarodzieje 2.0. – „Niewinni Czarodzieje” to najbardziej nieoczywisty film Andrzeja Wajdy. Opowiada o ludziach kochających określony styl życia. Modne restauracje, dobrą muzykę i żadnych zobowiązań. To credo naszego miejsca. Może z wyjątkiem tych zobowiązań. Świat muzyki będzie tu spotykał się ze światem stand-upu, a ludzie otwarci na innych ludzi spotykali sobie podobnych – wyjaśnia Kuba Wojewódzki. Więcej przeczytacie w serwisie wyborcza.pl.


 W nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku 19-letnia Iwona bawi się w centrum Sopotu ze znajomymi. W pewnym momencie wychodzi z klubu i postanawia wrócić samotnie do domu, do Gdańska. Idzie pieszo, dając się uchwycić miejskiemu monitoringowi. O 4:12 kamera przy wejściu na plażę nr 63 w Gdańsku, po raz ostatni rejestruje samotny spacer Iwony. Młoda kobieta znika z powierzchni ziemi. Co się z nią stało? Tego dowiecie się z genialnego projektu Justyny Mazur: Piąte: Nie zabijaj.


Zdjęcie główne: Photo by Joanna Kosinska on Unsplash
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Radownisia

Kiedy mogę kupić to łóżko? Wydam wszystkie pieniądze świata, ale kupię ;) Czekam też na lokal Wojewódzkiego, który zaprasza mnie stand-upem :D

Anna

Jak zwykle garść świetnych inspirujących linków :)

Monika

W łóżku robi się wszystko – myśli się, je się i ogląda się… seriale, oczywiście razem :D. Dla mnie łóżko jest najlepszym sposobem na odpoczynek ;)