Podano do łóżka #193: 12 nowych linków i Instaxy dla Was!

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie o pożarach w Amazonii oraz szambie, które wybiło po zaginięciu Piotra Woźniaka-Staraka. Będzie też fragment książki o prałacie Jankowskim oraz wywiad z Marcinem Gortatem. Dowiecie się, jak wygrać Instaxa, kto zagrał w remake’u „Zakochanego kundla”, skąd wziąć nowy katalog IKEA i w jaki sposób Netflix promował „Dom z papieru”. Zobaczycie też krainę Magii w grze The Sims, nietypową akcję marki Oreo, filmowy profil na Facebooku oraz biżuterię marki Pandora, inspirowaną „Królem Lwem”. A zatem – dobrego dnia wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Chmury dymu widać gołym okiem z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a sadza zmieszana z deszczem spada na brazylijskie miasta, tworząc tym samym bardzo smutny obrazek, wynikający bezpośrednio z działalności człowieka. I nie, nie są to standardowe pożary związane z suchą porą roku w Amazonii – jak podaje NASA, od początku roku, na terenie puszczy amazońskiej zanotowano już 72 tys. pożarów. W zeszłym roku, całkowita liczba pożarów na tamtejszym obszarze wynosiła 40 tys. Bez dwóch zdań więc jest to nowy, bardzo niechlubny rekord. Czyli spidersweb.pl i globalny problem, który nikogo nie obchodzi.


 Jeśli marzy Wam się własny Instax, to pod tym linkiem znajdziecie konkurs, w którym do wygrania są aż trzy egzemplarze! A do tego spory zapas makaronów z serii Lubella Pełne Ziarno. Ale pospieszcie się, konkurs trwa już tylko do wtorku!


 Taka sprawa jak zaginięcie i śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wyjątkowo nadaje się do wyrażania nienawiści, bo przecież to człowiek znany, a jego żona już w ogóle. W tle tajemnicza „pani z łodzi”, której tożsamość rozpala ciekawość postronnych. Jeszcze dodajmy fortunę zaginionego, kontekst przepaści klasowej dzielącej dziedzica ogromnego majątku od niemal wszystkich Polaków i masz gotowy przepis na to, by internauta uruchamiał w sobie Schadenfreude, czyli radość z czyjegoś nieszczęścia. Czyli noizz.pl i tekst o tym, że po śmierci Woźniaka-Staraka po raz kolejny emocjonalne szambo wybiło w sieci.


 Jeśli ciekawią Was nie tylko same filmy, ale i związane z nimi plakaty, ciekawostki czy inne cuda, to koniecznie dodajcie do polubionych fanpage chłopaków z Watching Closely:


 Rodzice Wojtka zginęli w wypadku, gdy miał siedem lat. Od tego czasu kanonik wspomaga finansowo dziadków sieroty. Wojtek kilkanaście razy w miesiącu służy do mszy, wozi proboszcza mercedesem, dużo czasu spędza w jego prywatnych apartamentach, gdzie ogląda filmy na wideoodtwarzaczu (jednym z pierwszych w Gdańsku). I sypia z kapłanem w jednym łóżku. Czyli wysokieobcasy.pl i fragment książki Bożeny Aksamit i Piotra Głuchowskiego „Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego”.


 Od jakiegoś czasu wiadomo, że na platformie Disney+ pojawi się nowa wersja „Zakochanego kundla”. Niedawno pokazano zwierzaki, które wcieliły się w główne role cocker-spanielki Lady i bezpańskiego kundla Trampa. Miłym akcentem jest fakt, że psy pochodzą ze schroniska i zaraz po występie znalazły nowe domy. Więcej na łamach serwisu kultura.gazeta.pl.


 Myślę, że dorosłem do płaczu. Kiedyś wszystko po mnie spływało. Nawet trudne wydarzenia nie miały znaczenia, byłem zapatrzony w siebie i w swoje plany, ambicje. Teraz wystarczy, że usłyszę historię ciężko chorego dziecka albo matki wychowującej niepełnosprawnego syna czy córkę, zbierającej na operację, i już po mnie. Rozklejam się. To również moment, kiedy dopadają mnie różne przemyślenia życiowe, analizuję swoje postępowanie, decyzje itd. I jestem wdzięczny Bogu za to, kim jestem. Czyli Marcin Gortat, wysokieobcasy.pl i rozmowa o tym, że prawdziwy mężczyzna to ten, który potrafi przyznać się do błędu.


 W związku z lipcową premierą nowej wersji „Króla Lwa” Pandora zaoferowała również okolicznościową biżuterię. Simba, Nala, Mufasa, Timon i Pumba stali się motywami w kolekcji o symbolicznym przesłaniu przyjaźni, miłości, rodziny, tożsamości i odwagi. Więcej o biżuterii inspirowanej młodzieżowymi filmami przeczytacie na łamach serwisu marketingprzykawie.pl.


 Marka Oreo ruszyła z niewątpliwie nietypową akcją – na licytację zostały wystawione słynne ciastka, które polizał szkocki piosenkarz Lewis Capaldi. Cały dochód ze sprzedaży trafi na konto organizacji charytatywnej. Czyli kolejny dowód na to, że ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać. Więcej na łamach serwisu nowymarketing.pl.


 Firma Electronic Arts zapowiedziała kolejny dodatek do kultowej gry The Sims 4. Kraina Magii zabierze nasze Simy do krainy Glimmerbrook, gdzie będą mogły nauczyć się rzucania zaklęć, latania na miotle i przygotowywania eliksirów. Więcej przeczytacie na łamach magazynu k-mag.pl, a niżej zajawka:


 Mamy końcówkę sierpnia, więc już za chwilę do skrzynek pocztowych powinny jak co roku trafić katalogi IKEI na rok 2020. Szwedzka firma zdecydowała jednak o wprowadzeniu sporych zmian. Od tego roku katalogi nie będą już rozsyłane do naszych domów „na ślepo”. Od teraz aby zdobyć nowy katalog, trzeba będzie samemu go zamówić. Więcej informacji na stronie innpoland.pl.


 Netflix kolejny już raz zaskoczył nas nietuzinkowym pomysłem na akcję promocyjną serialu – na frankfurckim lotnisku na taśmie bagażowej pojawiły się nietypowe walizki, pełne skradzionych pieniędzy, z pseudonimami bohaterów „Domu z papieru”. Więcej o akcji na nowymarketing.pl, a niżej wideo:


Zdjęcie główne: Photo by Mae Mu on Unsplash
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments