Podano do łóżka #37: Samotność, brokat i filmy Disneya

W dzisiejszym odcinku przeczytacie o tym, że samotność bywa gorsza od tortur, a w związkach zdarza nam się być kameleonem. Poznacie też ranking najbardziej wpływowych blogerów oraz podsumowanie 2015 roku w polskiej blogosferze. Dowiecie się, co by było, gdyby Tim Burton reżyserował filmy Disneya. Zobaczycie, do czego służyć może brokat, jak wygląda garderoba Marka Zuckerberga oraz jak wyglądał Afganistan sprzed czasów wojny. Zderzycie też codzienną rzeczywistość z rzeczywistością zza krat, a uroki jazdy polską koleją – z urokami jazdy koleją transkanadyjską. A na koniec oczaruje Was były wampir w kampanii Diora oraz Leonardo DiCaprio, kolejny raz walczący o Oscara. Enjoy!


Linki, w które warto kliknąć:

Był październikowy, deszczowy dzień. Przez małe okienko policyjnego transportu widziałem żyjące zwykłym rytmem miasto. Ktoś śpieszył się do pracy, ktoś inny stał na przystanku tramwajowym. Przez przyciemnioną, lustrzaną szybę o rozmiarach 8×30 cm zauważyłem uśmiechniętą blondynkę, rozmawiającą przez telefon. Chłonąłem te wszystkie obrazy, pożerałem wzrokiem te drobne szczegóły, bo miałem świadomość, że za kilka minut zamknie się za mną więzienna brama. Czyli Krzysztof Kotkowicz z bloga kotkowicz.pl i tekst „Gdy przyjdzie czekać”.


Zdarzyło mi się: zapozować w – grzecznej, bo w grzecznej, ale wciąż – sesji zdjęciowej w rękawiczkach i pończochach z lateksu, poniszczyć ubrania odcinając z nich wszystkie guziki, bo ktoś nie znosił ich widoku, jeść sam nabiał, bo ktoś budował masę, zamknąć i zniszczyć bardzo fajnego i ważnego dla mnie bloga, bo ktoś nie lubił „prywatnych wyrzygów w internecie”. Wszystko w imię jakiegoś złudnego poczucia wspólnoty i realizowania czyichś oczekiwań. Czyli Justyna Mazur z bloga Krótki poradnik jak ogarnąć życie z tekstem „Życie po życiu, czyli jak byłam kameleonem”.


Podświadomie mamy zakodowane funkcjonowanie w grupie, bycie zwierzęciem stadnym, bo instynktownie czujemy, że wtedy jest łatwiej, lżej. Człowiek nie miałby szans na przetrwanie w pojedynkę, w zetknięciu z silniejszymi i szybszymi zwierzętami. Kiedy jesteśmy sami, włączamy instynkt samozachowawczy i jednocześnie podnosi nam się poziom lęku. Czyli ważna rozmowa o tym, że samotność jest jak tortura.


Czułem się jak pan na włościach. Niemal cały pociąg do własnej dyspozycji. Ciekawe, ile trzeba by zapłacić za wynajęcie dla siebie całego składu w normalnych warunkach? Za oknem padał śnieg. W oddali majaczyła srebrna tarcza księżyca w pełni. Mleczne światło, odbijające się od śniegu leżącego na polanach, poprzecinane było na linii horyzontu czarnymi konturami tajgi. A ja sunąłem sobie coraz dalej i dalej od cywilizacji swoim polarnym ekspresem. Czyli Patryk Świątek z bloga Paragon z podróży i zapierająca dech w piersiach Kolej Transkanadyjska. Przejazd nią dopisuję do listy marzeń.


Co by było, gdyby Tim Burton reżyserował filmy Disneya? Zobaczcie te niezwykłe projekty. Stoi za nimi rosyjski grafik, Andrew Tarusov. Cudna rzecz:

If Tim Burton directed Disney movies:

Posted by Bored Panda Art on 29 styczeń 2016


Tomek Tomczyk opublikował Ranking najbardziej wpływowych blogerów 2015 roku. Ranking, na który przez dwa ostatnie lata wpatrywałam się z szeroko otwartą buzią, niczym dziecko na wystawę w cukierni. W tym roku tym dla mnie ważniejszy, że… też w nim jestem! Być nadzieją polskiej blogosfery – brzmi naprawdę dumnie! ;)


NowyMarketing podsumował rok 2015 w polskiej blogosferze. Głos zabrali eksperci z kotarbinski.com, VML Poland, Black Dresses, SMG NEXT, GoldenSubmarine czy CONTENT HOUSE. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o największych sukcesach, porażkach, kampaniach, prognozach i trendach, to teraz macie okazję.


Jeden prosty dowód na to, że brokat jest zawsze spoko:

Brokat zawsze spoko

Posted by F5 on 23 styczeń 2016


Afganistan kojarzy nam się głównie z wojnami i konfliktami. Jednak nie zawsze tak było. Na łamach National Geographic możecie zobaczyć galerię zdjeć z czasów, gdy kraj ten próbował otwierać się na kulturę Zachodu, a nawet gościł amerykańskiego prezydenta.


Garderoba Marka Zuckerberga. Wypisz, wymaluj, jak moja:

First day back after paternity leave. What should I wear?

Posted by Mark Zuckerberg on 25 styczeń 2016


Do kin zawitała już „Zjawa”. Jeśli chcecie zobaczyć film, za który Leonardo DiCaprio być może otrzyma w tym roku tak upragnionego Oscara, to teraz macie okazję. Tymczasem zwiastun podrzucam Wam tu:


A na koniec Robert Pattinson w kampanii perfum Diora. Patrzy się na niego przyjemnie, choć do tej marki pasuje mi chyba średnio:

fot. skitterphoto.com

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś tam

Też masz dużo szarych koszulek?

PanŁakomy.pl

„Zjawa” już zaliczona – polecam. Ostatnia scena kręcona „z łapy” – mistrzostwo świata. A walka z niedźwiedziem… mistrzostwo wszechświata.

Ada (Rzeczovnik)

Zgadzam się! W ogóle świetny film. Pierwsza scena (atak Indian) też mistrzostwo wszechświata :)

PanŁakomy.pl

Tak, atak Indian również. Cały film jest wyśmienity.

Paulina K

A dla mnie „Zjawa” to jeden z gorszych filmów jakie ostatnio widziałam. Doceniam piękne zdjęcia i krajobrazy oraz grę aktorską Dicaprio, ale fabuła tak bardzo nie trzyma się kupy, że mniej więcej od połowy filmu wierciłam się w fotelu czekając na koniec filmu i tylko co chwilę klnąc pod nosem „k., serio?”. Ale co kto lubi :)