Podano do łóżka #22. Beskid, Hitler i mord na symetrii

Fot. Edgaras Maselskis, Unsplash.com

W dzisiejszym odcinku przeczytacie o tym, jak to jest mieć kota, kiedy wszyscy dokoła mają już dzieci oraz nauczycie się, że sztuka leczy kompleksy. Poznacie tajemnice Pałacu Kultury oraz wszystkich pyskatych dziewcząt w rozmiarze XXL. Dowiecie się też, w czym iść na wesele, żeby nie narobić sobie obciachu jak Polska „Weekendem”.

Zobaczycie także wstydliwe zdjęcia Hitlera i dowiecie się, gdzie najlepiej zaszyć się w Beskidzie. Przeczytacie też historię pewnej kradzieży, zobaczycie zdjęcia, doprowadzające do szału przesadnych perfekcjonistów i nauczycie się robić zdjęcia jedzeniu. A zatem – miłego!

Przed Wami linki, w które warto kliknąć:

♦ Pamiętam moją pierwszą wizytę u Pani K., mojej obecnej terapeutki. Spytała, co mnie do niej sprowadza. Oprócz kilkuset zdań, które zdążyłam wypowiedzieć w trakcie wizyty, pamiętam, że powiedziałam, że czuję się tak, jakbym przejeżdżała przez piękne miasta autobusem i nie mogła wysiąść. Niby wszystko widzę, nawet słyszę rozmowy i gwar z ulicy, ale nie jestem jego częścią. Że nie należę do tego świata. Czyli Justyna Mazur z bloga Krótki poradnik jak ogarnąć życie i jej tekst „Inni mają dzieci, a ja mam kota”. Boże, ile my mamy ze sobą wspólnego.

 

♦ Łąka była pusta i cicha. Na jej środku stało dwóch mężczyzn. Wyciągnięte ręce jednego z nich zaciskały się na szyi drugiego. Trwało to może z pięć minut. Monochromatyczność barw potęgowała efekt dziwności. Stałam jak wryta. Czyli Justyna Sekuła z bloga With Love i 5 klimatycznych miejsc w Beskidzie Niskim, które warto odwiedzić. Sami przyznacie, że zapowiada się nader interesująco.

 

♦ Wszyscy na pewno słyszeliście o efekcie Streisand, nawet jeśli nie identyfikując go bezpośrednio z aktorką, to przynajmniej kojarząc jej zachowanie – próbę cenzurowania lub całkowitego usuwania opublikowanych w internecie informacji lub zdjęć. Ale czy wiecie, że efekt ten dotknął także… Hitlera? Opowie Wam o tym Michał Fedorowicz z bloga Kulturą w płot.

 

♦ Najbardziej charakterystyczny budynek Warszawy kończy w tym roku 60 lat. Wydaje się, że wszyscy go znają, ale poza tym, ile ma pięter i kto go zaprojektował, niewiele o nim wiadomo. Do tej pory krążą legendy o tym, co kryją wnętrza monumentalnego budynku. Fotograf Jacek Fota spędził w nim ponad półtora roku. Dla niego PKiN tajemnic już nie ma. Czyli bardzo dobry wywiad i niesamowite zdjęcia zebrane w materiale „Co tak naprawdę jest w środku Pałacu Kultury?”

 

♦ Czasami widuje się na weselach panienki ubrane w tak krótkie sukienusie, że typowy kostium kąpielowy jest dłuższy. Cóż, każdy nosi to, co lubi. Ale jeśli nie chcecie stać się obiektem dziwnych komentarzy po spożyciu pewnych rodzajów alkoholi przez panów w typie wujka Zenka lat 53, to polecam zdecydować się na długość sukienki, która kończy się trochę przed kolanem. Z akcentem na TROCHĘ. „Przed kolanem” to nie jest to samo co na początku uda. Czyli Monika Kamińska z bloga Black Dresses z bardzo przydatnym i pomocnym wpisem o tym, jak ubrać się na wesele, żeby nie narobić sobie wstydu?

 

♦ Jak być grubym? Czy seks jest przyjemny? Dlaczego trudno lubić modelki? Na te i inne pytania odpowie Wam Ciocia Agata, znana też jako Gruba i szczęśliwa. Koniecznie poznajcie jej tekst pod tytułem „Lolcontent #1 czyli najlepsze hasła z wyszukiwarki Google”.

 

♦ Minerva i 10 dowodów na to, że sztuka leczy kompleksy. Zobaczcie koniecznie, wszystkie są znakomite!

 

♦ Cierpisz na perfekcjonizm? To trzymaj się od tego materiału z daleka. Albo oglądasz na własną odpowiedzialność. Wynalazł nieoceniony Jacek Kłosiński.

 

♦ Zerknijcie też na historię pewnego plagiatu. Znakomicie podsumował ją Kamil Nowak z bloga Blog Ojciec. Wpis „Ludzie, wśród których nie chcę, aby dorastały moje dzieci” polecam tym bardziej, że i mnie ta historia dotknęła. A przecież od wieków powtarza się proste „nie kradnij”.

 

♦ A na koniec „Food porn – wszystko, co musisz wiedzieć”. Czyli Natalia z bloga Jest Rudo z praktycznym poradnikiem o tym, jak zostać królową Instagrama.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia Zembrowska

Teraz już wiem, że daleko mi do perfekcjonistki – te zdjęcia wywoływały we mnie zachwyt. Kolekcja zdjęć Hitlera wygrywa jednak wszystko! I widzę, że jestrudo.pl się u ciebie pojawiło :) nareszcie! ;)

KWP

Dzięki za wzmiankę, Asia ;)

Minerva

Bardzo mi miło. Dziękuje!