12 powodów, dla których warto kochać jesień [+PLECAKI DLA WAS!]

Wiem, wiem – jesień w Polsce to czas smutku i grzybów. To narzekanie na padający deszcz i wiecznie ubrudzone buty. To ciemne poranki i jeszcze ciemniejsze wieczory. Depresje, melancholie i cierpienia, które zawstydziłyby nawet młodego Wertera. No, ale – nie czarujmy się – są ludzie, dla których każdy pretekst do narzekania jest dobry i którzy upiliby się na smutno nawet rosołem z makaronem. Ale… to totalnie nie dla mnie. Kocham jesień! Upijam się nią nałogowo i co roku czekam na nią bardziej, niż na wiosnę, walentynki czy Gwiazdkę. Dlaczego? Mam przynajmniej 12 powodów i zaraz Wam je pokażę! A że na końcu czeka na Was MEGA niespodzianka od Lay’s, to polecam tam zajrzeć ♥

jesień farma dyń farma dyń jesieńfarma dyńjesień


12 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO KOCHAĆ JESIEŃ:


1. SWEATER WEATHER

Czyli wielkie, porozciągane swetry, sięgające koniuszków palców i połowy uda. Takie, w których można schować wszystkie nadprogramowe kilogramy i jeszcze bardziej nadprogramowe troski.

2. LAS

Nie ma drugiego takiego zapachu, jak las przed brzaskiem, pachnący jesienią. Dla mnie to najzdrowsza z używek i gdybym mogła, codziennie chciałabym bezczelnie sztachnąć się lasem.

3. LIŚCIE, PANIE

Ten, kto powiedział, że jesień jest szara i bura, musiał spędzić życie na pustyni. Jesień to przecież żółcie, pomarańcze i brązy – i to tak piękne i intensywne, że przyprawiające o istny zawrót głowy!

4. PRZYZWOLENIE NA LENIE

Kiedy najlepiej zalec pod kocem, jeśli nie jesienią? Kiedy pozwolić sobie na dłuższy sen i szybkie, regeneracyjne drzemki? Kocham jesień, bo usprawiedliwia lenistwo. Ba, lenistwo wtedy jest święte!

jesieńjesieńfarma dyńfarma dyńfarma dyńfarma dyń


5. GRZANE WSZYSTKO

Czyli gorące kakao, gorąca czekolada, pita litrami herbata. Oczywiście, z cytryną i miodem. I grzańce – jeden z najlepszych wynalazków człowieka, zaraz za ogniem, czekoladą i kołem.

6. SERIALE. NIELIMITOWANE

Nie wiem, jak Wy, ale ja jesienne dni odmierzam Sheldonami. No, w porywach też Joey’ami. Seriale oglądam bowiem nałogowo – te stare i te nowe, byle były naprawdę dobre.

7. KSIĄŻKI, WSZĘDZIE KSIĄŻKI

Jesienią czytam też nałogowo. Rozrzucam wokół siebie kolejne książki, z „Doliną Muminków w listopadzie” na czele. I czytam, czasem nawet więcej godzin, niż śpię.

8. LUDZKIE BURRITO

Nie ma doskonalszej pory niż jesień, żeby owinąć się kocem i zaprezentować w jakiejś słynnej galerii jako instalacja artystyczna pod doskonałym tytułem „Ludzkie burrito”. No, nie ma.

jesieńjesieńjesieńjesień jesień


9. MGŁA

Świat nigdy nie jest piękniejszy, jak wtedy, kiedy spowija go mgła. A ty stoisz pośrodku, w długim płaszczu i wysokich butach i myślisz, że to piękne: to mleko, rozlane w powietrzu.

10. SKAKANIE PO KAŁUŻACH

Jak to dobrze, że mam dziecko i w tym roku będę mogła udawać, że skaczę po kałużach, żeby dotrzymać mu towarzystwa. Wreszcie wszyscy przestaną brać mnie za osiedlowego świra.

11. KASZTANY

Najbardziej bezsensowna rzecz, jaką człowiek znosi do domu w kieszeniach w ilościach wręcz hurtowych. Ale przecież kasztan nie musi niczemu służyć – to człowiek winien służyć kasztanowi!

12. DYNIE – NAJDOSKONALSZE Z ROŚLIN

Kocham dynie! Ich kształty, kolory. Kocham te rosnące na polach i te wydrążone na halloween. Te dekoracyjne i te do jedzenia. A ponad wszystko kocham krem dyniowy. Słodki, gorący, ostry.

jesień jesień jesień jesień jesień jesień


UWAGA, KONKURS DLA WAS!

A gdzie najlepiej się wybrać, żeby poczuć już ten jesienny klimat? Oczywiście, że na farmę dyń! My znaleźliśmy taką tuż pod Warszawą. I powiem Wam, że  było tam absolutnie pięknie. A najlepsze jest to, że przy okazji mamy też dla Was świetną niespodziankę. Taką, w której każdy z Was ma szansę zaopatrzyć się w jesienny, mega pojemny plecak! W sam raz na jesienną wyprawę ♥

Limitowana linia plecaków powstała w ramach projektu Lay’s Style. Specjalnie dla marki Lays’s stworzyła ją młoda, polska marka Dzień Dobry Sklep. I dziś Wy także możecie walczyć o ich plecaki! Szczegóły konkursu znajdziecie na oficjalnym profilu @lays_polska na Instagramie. A ja Wam tylko zdradzę, że w puli jest 16 świetnych plecaków, idealnych na Waszą wyprawę! To jak, zagracie? ;-) 

PRZEJDŹ NA PROFIL LAY’S I ZAWALCZ O NAGRODY

jesień farma dyń jesień farma dyń jesień

Wpis powstał we współpracy z marką Lay’s

Zdjęcia: Martyna Tola Piotrowska 

Subscribe
Powiadom o
guest
42 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiola

Mega zdjęcia!

Pani od matmy

Ja nie mam szczęścia w konkursach, więc od razu poproszę o informację, czy da się gdzieś kupić ten plecak :)

Doris

Moja ulubiona rodzina i ulubione chipsy, nawet smak się zgadza ??????